radiálka Cegielski WRS 25/08

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

9. 6. 2019, 9:21

nebyl čas je to šroubované...a na co trn? vem pupitas s delší tyčkou a můžeš měřit dutinu vřetena do aleluja klidně uplou pinolu přez hadru ve sveráku
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

12. 6. 2019, 12:34

tak obložení tam sedlo jak prdel na hrnec...
na jedné fotce je i původní obložení pravděpodobně neorigo a špatně vyrobené...
na spodní dosedací ploše je úkos tím pádem se obložení neopíralo o unašeč a prohýbalo se...
Namazal jsem ještě ložiska motoru a náboje v litinovém držáku motoru
Obrázek Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
zverodoktor
Příspěvky: 2970
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

12. 6. 2019, 5:21

Hlavne že to maže. Keny a prečo skôr viskozita 22, keď v návode je 5° Englera čo je podľa tej tabuľky 37,5 m2s1 ? Ešte sa to nejak prepočítava podľa teploty, alebo čo?
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

12. 6. 2019, 10:03

mne tam ostalo tak 4 mm hrubka :D ale uz riesim pertinax
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

13. 6. 2019, 5:59

nevím kde jsem to vzal s tím olejem asi mě ta gebule v tom horku přestává fungovat samozřejmě máš pravdu
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

14. 6. 2019, 11:42

nakonec jsem musel vrtačku přestěhovat na jiné místo no bylo to na knap ale prošla...
protože jsem zatížil stůl několika děličkama a dalšíma krámama tak už to vozík nezvedl musel jsme vrtačku přizvednout rukama pak už to šlo :)
nasadil jsem motor na variátor nastavil přítlak no a teď musím vyrobit krycí víčko pod matici nastavení variátoru a natáhnou elektriku a hurá vrtat práce se kupí a vrtačka ještě není v chodu
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

17. 6. 2019, 12:03

dopr***e práce...no pustil jsem mašinu a trochu vrněl variátor než si sedl no a pak si šteluju otáčky a jak jsem měl nejnižsí otáčky tak si to potáhlo motor až "za" a vyletělo mračno prachu a během několika sekund bylo v jednom místě obložení ohoblované.
jak byly nastavené nejnižší otáčky, tak šroub který posunuje motor vyjel ze závitu no to je hned.naštěstí to pujde přesoustružit a ještě tam zbude dostatek funkční plochy...musím tam udělat mechanický doraz aby se to nemohlo stát...nevím jak to řešil a nebo neřešil výrobce buď-to je na konci šroubu vyštíplý nějaký doraz, nebo nevím...zboku je na vrtačce červík, který zapadá do drážky v které se posunuje variátor, ale tam taky není žádné omezení je to spíš fixace v nastavené poloze
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

18. 6. 2019, 12:17

tak už to maká...přesoustružil jsem funkční plochu obložení variátoru no musel jsem si tentokrát zaprasit svoju mašinu...to čelo jsem zapichoval naplocho upnutým upichovacím radecem, protože nemám na r-5ce pomocný suport tak nebyla jiná možnost než nastavit nůž v úhlu 1°20" vůči obrobku a to natočení nožovky.
Pak je potřeba postupně zapichovat asi po 4mm a sledovat špónu a na závěr to nechat dolízat celou plochou nože na malé otáčky...neni to ideální ale šlo to tak spáchat
problém je v tom, že při tomto způsobu upnutí pertinax pruží a co není opřené paknou tak to pruží.
Lepší by byl vyrobený trn na který by se obložení uplo a opřelo celou plochou.
Objevil jsem i zajištění posuvu variátoru. Nahoře pod držákem motoru je drážka a do držáku motoru je potřeba zašroubovat červík s osazením, které zapadá do drážky a pak už se nestane co se stalo mě
no nebylo to tam tak jsem si toho nevšiml moje chyba.
Zajímavé je, že při nastavení přítlaku variátoru v poloze, kdy je nejmenší průměr variátoru opřený o obložení, tak po přejetí variátoru na velký průměr je mezi obložením a talířem variátoru mezera. Zda je to záměr, nebo nepřesnost výroby netuším. Musel jsem to zkrátka přitáhnout víc.
Obrázek Obrázek Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

19. 6. 2019, 8:57

Kovové koleso variatora je pod uhlom aj u mňa
Ostatné detaily ti môžem nafotiť
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

20. 6. 2019, 1:02

neni potřeba nic fotit ale díky za ochotu to se cení...
namontoval jsem strojní lampu klasickou českou upevnil jsem ji na výklopný kryt rozvaděče připadalo mě to jako vhodné místo, kde nebude lampa zavazet a neni třeba vrtat do litiny navíc hledat neoblou plochu pro umístnění je problém. První trubku co vede od kulisy vedle držáku lampy jsem trochu ohnul, aby lampa směřovala v optimálním úhlu a moc netrčela dozadu...když tak nafotím...zásuvku pro lampu jsem zachoval a lampu napojil přímo na svorkovnici v rozvaděči. Subpanel rozvaděče je výklopný a svorkovnice je vzadu za panelem a jsou to poslední 2 svorky dolu.
Vysál jsem přez separátor ten humáč s emulzí a vyčistil. Vyfrézoval jsem, do krycího plechu díru pro čerpadlo a osadil čerpadlo, hadici atd ...na konec původní armatury dám možná ty plastové kolínka nějaké mě zbyly no uvidím. Tak už jen nalít novou emulzi a vrtat..,no ještě mám dělat to krycí víčko tak snad zitra.
Obrázek Obrázek Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

23. 6. 2019, 1:06

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Prevodovky su na mieste
Obrázek
Obrázek
koliecko posuvu je KO tak isto aj druhe hnane koliecko su nastastie klasicke budu sa dat objednat ako polotovar
Obrázek
zacinam skladat vretenik
Obrázek
polotovar pre vyrobu oblozenia variatora

Obrázek
Paka co je v tomto otvore ide prekliato tazko. V otvore je puzdro a v puzdre je cap paky. Je to vyrobene tak natesno ze s tym je nemozne plynule hybat a treba za to naozaj zabrat. Co ovlada ta paka ? Zapinanie strojneho posuvu ?
Idu aj vam na vrtackach tak tazko tie packy ? Napriklad tie na rychlosti co su dve paky v jednom otvore ja ked pohnem jednou bere sa aj druha je to otravne jednu musim drzat druhou prehadzujem ....
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

23. 6. 2019, 6:06

no vypadá to líp než před tím ty páčky chodí hladce teda alespoň mě.
tak to trochu uvolni první to zkus pořádně vyčistit ty čepy rounem jestli to nepomůže tak v soustruhu smirkem jo a zvaž jednu věc aby ti nevytékal olej kolem těch čepů páček tak do čepu udělej zápich pro O-kroužek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

23. 6. 2019, 10:46

Dakujem aj tie dve packy ti chodia nezavisle na sebe ?
Ja otacam jednu a druha ide za nou ... to je jedno ci tocim schemu A B alebo Cieslnu
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

24. 6. 2019, 5:07

teď jsem to byl zkusit a chodí to krásně nezávisle na sobě jak tam máš ohlý ten závit na konci v místě kde má být kulička tak to možná dostalo ránu a je to trochu ohlé řadící vidličky chodí hladce?
dokud to máš otevřené tak bych to rozebral a zjistil kde to jde ztuha a opravil případně tam dal ty o-kroužky škoda každého úniku oleje
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

24. 6. 2019, 9:47

ano vidlicky su v pohode tie som kontroloval vid hore co som pisal ako bol na hriadely skrabanec ktory nedovolil ist vidlicke hladko
Tak to najemno prebrusim a uvidime
Ako sla paka tazko tak sa natiahol aj kuzelovy otvor ako to opravit ? Je to mala hriadelka na sustruhu by som si ju dokazal vyrobit az na ten kuzelovy otvor.
Viem ze sa tie otvory robia kuzelovym vystruznikom
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“