Rotační osa - vyrobeno 3D tiskem

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

26. 11. 2018, 5:42

Engineer píše: 26. 11. 2018, 12:52 No tak já se vymknu za davu tleskačů .... tohle je humus ... designově hezký, ale proboha k čemu to je, takovej paskvil strojařiny ... :cry:
Kdybys aspoň ty ložiska s hřídelí hodil do silnostěnný duralový trubky, stáhnul na předpětí, prostě to uložil jak se to má udělat a pak to oblemtal tím plastem, tak neřeknu ani popel, ale tohle je fakt prasení strojařskýho řemesla a ukázka jak se to nemá dělat. To už se z těch 3D tiskáten fakt všichni zbláznili ????? :roll:
Protože prostě nemám kde to udělat jinak.
Hodit taková ložiska do trubky je pro mě neřešitelný problém.
Když má někdo za sebou strojní park to se to hážou ramena.
Každej se na tebe dneska vykašle, má své práce dost než se šmudlat s nějakými drobnostmi i když to chceš zaplatit.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

26. 11. 2018, 7:13

Cjuz píše: 26. 11. 2018, 5:42
Engineer píše: 26. 11. 2018, 12:52 No tak já se vymknu za davu tleskačů .... tohle je humus ... designově hezký, ale proboha k čemu to je, takovej paskvil strojařiny ... :cry:
Kdybys aspoň ty ložiska s hřídelí hodil do silnostěnný duralový trubky, stáhnul na předpětí, prostě to uložil jak se to má udělat a pak to oblemtal tím plastem, tak neřeknu ani popel, ale tohle je fakt prasení strojařskýho řemesla a ukázka jak se to nemá dělat. To už se z těch 3D tiskáten fakt všichni zbláznili ????? :roll:
Protože prostě nemám kde to udělat jinak.
Hodit taková ložiska do trubky je pro mě neřešitelný problém.
Když má někdo za sebou strojní park to se to hážou ramena.
Každej se na tebe dneska vykašle, má své práce dost než se šmudlat s nějakými drobnostmi i když to chceš zaplatit.
+1
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

26. 11. 2018, 9:05

No nevím ... ale vidím tu skoro denně nový nabídky volnejch kapacit na poměrně velký CNC mašiny i na konvenci a i kusovky se tu jak, jsem viděl realizují hodně rychle ... navíc tohle proboha není žádnej nevyrobitelnej špek, jen jedna relativně přesná průchozí díra (ani to není tak kritický v době Locktitu) v trubce a do ní jedna rozpěra mezi ta ložiska..... takže sorry, ale ta odpověď mne nebere. :wink:
Ale pokud Ti to stačí ke štěstí prosím .... je to Tvoje volba, nicméně můj názor je, že produkovat takový šílenosti je ztráta času a degradace strojařiny jako takový. :(
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

26. 11. 2018, 11:15

Engineer píše: 26. 11. 2018, 9:05 No nevím ... ale vidím tu skoro denně nový nabídky volnejch kapacit na poměrně velký CNC mašiny i na konvenci a i kusovky se tu jak, jsem viděl realizují hodně rychle ... navíc tohle proboha není žádnej nevyrobitelnej špek, jen jedna relativně přesná průchozí díra (ani to není tak kritický v době Locktitu) v trubce a do ní jedna rozpěra mezi ta ložiska..... takže sorry, ale ta odpověď mne nebere. :wink:
Ale pokud Ti to stačí ke štěstí prosím .... je to Tvoje volba, nicméně můj názor je, že produkovat takový šílenosti je ztráta času a degradace strojařiny jako takový. :(
Já si myslím, že Cjuzovi to stačí k jeho účelům. A mně osobně to inspiruje :-). A snad ani netvrdí, že to je strojařina.

Engineere - tvoje strojařina je na jiné úrovni - mám od tebe např. ty snížené nože na 8x10 na 300 klon a jsem s nimi náramně spokojen.
A výrobky ALS racing, případně ty výrobky "focené u obří sirky" mne fascinují - ale to je prostě jiná liga a jiné určení.
Asi zbytečné emoce ...

Pak ani přesné výlisky nemohou být strojařina - co se na nich proboha obrábí - "jenom se nastříkne plast do formy" a je hotovo :-).
Ano, nemluvím o invenci a strojích za tím v backgroundu ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

26. 11. 2018, 11:55

lapa píše: 26. 11. 2018, 11:15
Engineer píše: 26. 11. 2018, 9:05 No nevím ... ale vidím tu skoro denně nový nabídky volnejch kapacit na poměrně velký CNC mašiny i na konvenci a i kusovky se tu jak, jsem viděl realizují hodně rychle ... navíc tohle proboha není žádnej nevyrobitelnej špek, jen jedna relativně přesná průchozí díra (ani to není tak kritický v době Locktitu) v trubce a do ní jedna rozpěra mezi ta ložiska..... takže sorry, ale ta odpověď mne nebere. :wink:
Ale pokud Ti to stačí ke štěstí prosím .... je to Tvoje volba, nicméně můj názor je, že produkovat takový šílenosti je ztráta času a degradace strojařiny jako takový. :(
Já si myslím, že Cjuzovi to stačí k jeho účelům. A mně osobně to inspiruje :-). A snad ani netvrdí, že to je strojařina.

Engineere - tvoje strojařina je na jiné úrovni - mám od tebe např. ty snížené nože na 8x10 na 300 klon a jsem s nimi náramně spokojen.
A výrobky ALS racing, případně ty výrobky "focené u obří sirky" mne fascinují - ale to je prostě jiná liga a jiné určení.
Asi zbytečné emoce ...

Pak ani přesné výlisky nemohou být strojařina - co se na nich proboha obrábí - "jenom se nastříkne plast do formy" a je hotovo :-).
Ano, nemluvím o invenci a strojích za tím v backgroundu ...
Dík za pochvalu, nejde tak o emoce jako spíš o to, že dnes se prostě lidi zbláznili do těch 3D tisků, neříkám vůbec, že je to špatný, nebo že to nemá budoucnost a nebo, že to nemá využití pro správně volený produkty a správně vybraný plasty. Ale jako vše ... chce to svoje, na něco to je dobrý a na něco ne. Net je plnej těchto "inspirativních šíleností" u kterých já s oblibou říkám, že to je spíš ukázka, jak by to nemělo vypadat. Jenže se z toho stává standart a to je na tom špatně a na pováženou. Lidi pak pod dojmem těhlech produktů tvoří další technický zvěrstva a vesměs už ani nevědí, jak to má být strojařsky správně. Napsal jsem prostě svůj názor tak jak to cejtím, nic víc, nic míň ani nic osobního .... dál nebudu nabourávat všeobecné nadšení či debatu jestli je ten plast ekologicky odbouratelný, recyklovatelný nebo jakej má poločas rozpadu, nebo jestli může na světlo. :wink:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2018, 6:31

Zkus pripravit model pro odliti
Mohli by jsme usporadat zase workshop
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2018, 8:20

Engineer píše: 26. 11. 2018, 11:55
..., že dnes se prostě lidi zbláznili do těch 3D tisků, neříkám vůbec, že je to špatný, nebo že to nemá budoucnost a nebo, že to nemá využití pro správně volený produkty a správně vybraný plasty. Ale jako vše
Já se stavím na stranu Enginneera. 3D tisk sice má budoucnost, ale při součastných technických parametrech je to jenom boom. Jeho vyhoda je v tom že je to snadne na obsluhu a není potřeba moc technických znalosti. Prostě někde seženu 3D modelář, zapojím tiskárnu a tisku, oprit cnc kde to chce nějaké znalosti obrabění. Nevyhoda je v tom, že člověk nevi proč. Pak se objevuji dotazy proč má model ve stl zrovna tolik obdelničku atd. Model krychle s dírou má v CAD souboru třicet příkazu atd....

Cjuz uvedl že to má na jedno použiti, což by se dalo brat jako prototyp a 3D tisk má být určený k tvorbě prototypu. Ikdyž nějaká souosot, poloha někteých vuči sobě je asi v trošku hodně hrubé toleranci.

Když se vezme v potaz rentabilita, tak se to vyplati jen v případě že má člověk volný čas.

Zajimalo by mě jak dlouho se to tisklo? A co se na tom bude vyrabět?
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

27. 11. 2018, 12:55

Engineer píše: 26. 11. 2018, 11:55 Net je plnej těchto "inspirativních šíleností" u kterých já s oblibou říkám, že to je spíš ukázka, jak by to nemělo vypadat. Jenže se z toho stává standart a to je na tom špatně a na pováženou.
3d tisk prinasi nevidane moznosti "kazdemu domu". Asi jako PC kdysi. Ma to samozrejme hromadu omezeni, nekdo si toho vedom je, nekdo ne.
Engineer píše: 26. 11. 2018, 11:55 Lidi pak pod dojmem těhlech produktů tvoří další technický zvěrstva a vesměs už ani nevědí, jak to má být strojařsky správně.
Zda se, ze tohle potkava kazdy obor. Mama dela neco kolem plisni a takovych dobrot a nedavno mi popisovala jak ji nekdo s nadsenim vypravel o nove metode kultivace na pilinach, slame a nevimcem, proste prirodnich materialech skvela novinka noveho tisicileti ... bezne pouzivana po valce a popsana v literature z te doby.
Takze cast vedomosti jsme zrejme odsouzeni jako lidstvo stale dokola zapominat a znovu objevovat. Za cas nekdo prijde na to, ze je treba loziska ulozit poradne atp. Nebo take ne, protoze pro pouzivany ucel to takto proste staci a neni duvod aby to vydrzelo 100 let. Z pohledu ekologickeho je to tragedie, ale ekonomicky to asi dava smysl.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2018, 6:19

Pokud bych na tom chtěl opravdu něco produktivně dělat, je jasné, že má Engineer pravdu.
Já nyní potřebuji udělat šestihraný kousek dřeva a pak jednu drážku v duralové trubce, nic víc.

Tím pádem zvítězila podmínka žádné další náklady.
Každý to má jinak a holt občas to je přitažené za vlasy, jenže tak to prostě je.
Až budu obrábět něco většího, dám sem video a uvidíme za rok za dva (tři) jak to bude.
Třeba to bude sloužit dál, ... nebo ne :)
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

27. 11. 2018, 6:46

No nemohu neprispet se svou trochou. Strojařsky je to něco Hrozného. Leda tak na balzu v přesnosti +- brambora.
Myšlenka použít tiskárnu je zajímavá a dá se na ni vytvořit opravdu mnoho, ale má to své velké omezení.
Schazovat tu někoho že se mu to mluví, když má za sebou strojní park není zrovna moc pěkné. Každý má tu možnost si nějaké vybavení pořídit a je to pouze Otom jestli chce a je ochoten pro to něco udělat a investovat.
Osa vypadá pěkně, točí se ale toť vše.
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1004
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2018, 7:00

robokop píše: 27. 11. 2018, 6:31Zkus pripravit model pro odliti
Hliník mu zdejší odpůrci low-cost taky ztrhaj.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2018, 7:22

Habešan píše: 27. 11. 2018, 7:00
robokop píše: 27. 11. 2018, 6:31Zkus pripravit model pro odliti
Hliník mu zdejší odpůrci low-cost taky ztrhaj.
no srovnávat hliník s kukuřicí :lol: na hlinkové hračce může bejt hliníková rotačka.
Strháme hliník když si někdo myslí že s hliníkovou hračkou bude frézovat občas ocel nejlíp kalenou zápustku :D
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

27. 12. 2018, 12:58

No tak první ostrý test.
Funguje to úplně perfektně, pro mě ideální. Každý si může brblat jak se mu zachce :)

Asi by řemen snesl ještě trochu napnout, na videu je vidět takové cuknutí když se fréza zavrtává do hloubky (čas 1:30)

https://youtu.be/VDwboWah7jM
.
test 2.PNG
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 12. 2018, 1:05

co PLA a dlouhodobe zkusenosti
navlhani a krehnuti?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

27. 12. 2018, 2:02

robokop píše: 27. 12. 2018, 1:05 co PLA a dlouhodobe zkusenosti
navlhani a krehnuti?
to zalezi na teplote tisku, krehnuti a rozpadani neni ani tak dilem vlhkosti, ale UV nestability vsech tiskovych plastu, krom tech stabilizovanych, ja mam pla tisky na vetru a desti uz pet let bez problemu, jediny problem je vysi teplota, ale tu resi h-pla, jinak pla je hodne chemicky odolne, pod lihem a emulsi by abs nevydrzelo
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“