Klimbíkův TOS S-28

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 8. 2019, 12:28

Obecně (bez vazby na tato konkrétní videa a vaše přestřelky): velice si vážím lidí, kteří jsou ochotni poradit a naučit něco ostatní. Nemusí to být ani žádní experti, jejichž schopností se dotýkají hvězd. Nakonec nejlepší učitelé často nejsou největší hvězdy v oboru, který učí. Ale umí to podat a hlavně to jsou ochotni dělat. Takže to nemají v hlavě tak, že "já nemám čas někomu radit nebo někoho učit, protože musím vydělávat".

Ale prosím opravdu to myslím obecně, nechci se tím do nikoho konkrétního navážet. Čím jsem starší, tím víc zpětně oceňuju lidi, od nichž jsem se něco naučil nebo kteří mě k něčemu motivovali. A to mimochodem i tak, že třeba tvrdili něco s čím jsem nesouhlasil a tím mě pošťouchli k tomu, abych se o věc začal pořádně zajímat a nastudoval si to.
Naposledy upravil(a) Mex dne 15. 8. 2019, 12:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

15. 8. 2019, 12:31

kenybz: no zatim jsem od tebe neslysel co jsem v tomhle videu udelal spatne, krome toho ze si napsal, ze svar byl hrozny. (nerikam, ze to bylo dobre, ale slepil jsem to a drzet to bude. nedaril se mi koutak, ktery byl blizko hrany jednoho materialu, ta se mi roztekala.)
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

15. 8. 2019, 12:32

robokop: myslim ze porad jeste zacinam, a tam to bez te propagace proste nejde. nekdy si to zkus. jsou dobra videa, ale maji treba 100 shlednuti, protoze o nich nikdo nevi a youtube jim je ani neporadi, protoze maji malo. ja to takovy zacarovany kruh.
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

15. 8. 2019, 12:34

Mex: pravda
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3283
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

15. 8. 2019, 12:52

co se mě týká tak rád učím lidi co mají zájem před 14-ti dny jsem učil jednoho kluka svařovat tigem zapůjčil jsem mu svůj migatronic a teda tomu to jde poslouchal jak vzorný učeň pak se díval na různé techniky které jsem mu ukazoval včetně svaření špendlíku chudák se pak klepal při prvních zápalech říkám jdu pryč abys mohl být v klidu a soustředit se to je nato třeba no hned po chvíli jsem ho naučil jak brousit elektrodu a pak už valil sám...pak jsem se vrátil podíval a řekl co dělá špatně a jak správně nastavit docela složitou mašinu atd..
no vrátím se do té firmy za pár dní a teda hleděl jsem pokrok velký půjde mu to...dosud svařuje jen MIG Mag ale krásně...tak jsem nějak tušil že by toho tiga dal...pak jsem se ho zeptal co má za svařečák že já nemám žádný :shock:
hoši toho kluka kdyby jste viděli to neni možné on se sám pozorováním naučil programovat HI18-ku i MCFV s hajdošem, přemýšlí u práce no neskutečné...radost takového klučinu učit.
no nic dost bylo tlachů myslím že jsme si to ujasnili...
zatím co tady zkouším skládat slova do vět tak jsem opravil multimetr dvě malé plc-čka a jdu na jedno cnc do sousední firmy tak zdar večer
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4856
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

15. 8. 2019, 1:05

Podle mě to poměřování pindiků není na místě. Klimbik je programátor, takže bude umět hlavně tam, když dělá pro banky.

To že tam máš šikovnýho kluka je super, víc takovejch, ale umí guláš z Daňka? Nebo upict buchtu s meruňkama?

Chápeme se? Každej je doma někde jinde, to okolo je bonus kterej nemá smysl poměřovat.😉

Já třeba nenaprogramuju ani hovno😄
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10090
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

15. 8. 2019, 1:23

DwPetr píše: 15. 8. 2019, 1:05

Já třeba nenaprogramuju ani hovno😄
Naprogramovat hovno není žádná prdel ,včera jsem si myslel že to mám zmáknutý a díky dvoum červenejm na křižovatce jsem to skoro nestih ,bylo to o chlup a moh bejt čárkovej kód ve slipech :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22366
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 8. 2019, 1:30

Kdysi jsem taky zacinal a zadne video jsem k tomu nepotreboval.
V cem ti to video pomaha?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3283
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

15. 8. 2019, 2:34

taky nenaprogramuju ani hovno, ale před chvílí jsem se jako by v hovnách hrabal no už to maká
kua ruky až po lokty zas**né ani hadru tam neměl a říkám majiteli ku**a vlezu ti do toho tvojeho volva a ty ruky si utřu do sedaček :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak pár špionážních fotek jen část menší haličky ...video jsem nenatočil a ani při práci nefotil bo ruky jako koule oleje a šmíru to prostě nejde.
Nicméně jistě bych v nějakém videu užitečné informace předal.
Jo ještě bych měl napsat co jsem vlastně dělal šlo jen o výměnu 2 hadic pak filtr a ještě přetěsnit kostku ..v takém humáči je to hrozné musíš si to předem očistit aspoň spoje co rozebíráš abys následně nekontaminoval olej tím humáčem okolo ....taková granulka v proporcionálu ta dokáže potrápit...
Obrázek Obrázek Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3283
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

15. 8. 2019, 5:46

jednou jsem reagoval na video ohledně svařování...byla tam diskuze kde profící psali to je špatně a to je špatně a pak tam zazněl dotaz proč "profíci nenatočí video jak se to má dělat? tak jsem reagoval ve smyslu bo nemají čas...člověk, který dělá dobře nějaké řemeslo a mohl by být přínosem kdyby točil to by bylo ideální ale ono to tak není kdybych mluvil za sebe tak se na svůj xicht nemůžu dívat ani v zrcadle a ještě abych se natáčel :) není to o tom, že bych nechtěl ty informace veřejně předat to rozhodně né...proto chodím na fórum a debatuju. Natočit video i bez xichtu prostě čas zabere a nemalý a pak když máš pod videem reagovat v diskuzi tak to už je práce na plný úvazek. Jak jsem řekl rád někoho naučím a předám všechny znalosti v tom problém není.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

15. 9. 2019, 4:22

NOVÉ VIDEO!

Obrázek
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

16. 9. 2019, 9:18

Stou hladinou oleje opatrně. Taky jsem si říkal že když dám o trochu víc, nic se nestane a už jsem plaval. Stačí aby se ohřál a už přetéká nádrž. Závidím ti to odklápěcí víko u výměnných kol. Já ho tam mám na pevno a když jsem měnil kola na 11" závit, málem jsem si zlámal prsty.
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

16. 9. 2019, 9:19

aha, diky, no tak to pak nevim jak zjistim spravnou vysku hladiny :)
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

16. 9. 2019, 10:08

V manuálu je uvedeno 13Kg oleje. Mě to už v polovině olejoznaku přetékalo, ale já už mám ty kulaté.
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2258
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

16. 9. 2019, 10:11

Ale to je váha i s kanystrem :D
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“