Nástrojová bruska Hahn & Kolb Stuttgart

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

1. 11. 2019, 10:02

Zase pár kousků litiny zachráněno na chvíli od šroťáku a kuplovny. Dnes úspěšně dovezeno a složeno na dílně. Zatím v depozitu ve frontě na komplet repasi. Je to takový malý muzejní mazlik. Právě jsem ji vyložil z Tranďáku.

Je v super stavu, jediné co někdo ukradl, je motor. Ten chybí. Poraďte co bych tam mohl dát. Tipuji to na motor, co má třeba BN 102. Tak zhruba 0,5 - 0,7 kW a 2880 ot? Nemáte někdo nějaký navíc nebo zbytečný. Nechci nový, nějaký starší dobový :)
Přílohy
tool_grinder001.jpg
tool_grinder002.jpg
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

2. 11. 2019, 5:57

Bn102 má dvouotáčkový motor.
Zbýňa
Příspěvky: 1916
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

2. 11. 2019, 7:20

Pěkná, měl jsem podobnou značky Gotha a mám jednu malinko modernější značky Bestra. Motor má být u týhle pravděpodobně nahoře u vřetene. Dal bych tam nějakej vnějškem chlazenej motor. Do těch 0,5 kW. Děličku tam koukám máš a jestli se nechceš zbytečně trápit s hrotama, tak si sežeň naklápěcí hroty (stačí ty kratší, ale tyč jde zkrátit) z BN102. Nedávno jsem je někde i viděl v inzerci. Já jsem i na týhle brusce používal děličku z BN102.
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

2. 11. 2019, 7:34

HonzaHorka - Díky za info ohledně motoru, rozumím, myslel jsem si to.

Zbýňo, děkuji za informace a doporučení. Není pěkná, je krásná :D A bude ještě krásnější no pozvu tě jako prvního, neboj.

Pokud jde o motor, tak ne nahoře. Pro motor slouží v dolní části ta litinová plotna. Je trochu vidět na té druhé fotce. Určitě musí být dole, protože středem těla brusky vede shora od fortuny náhonový řemen dolů, kde je v ložiscích uložena náhonová hřídel s vývodem na spojku pro motor. Spojka tam na hřídeli je, motor chybí :? Plotna má v sobě drážky pro upnutí patkového motoru a celé je to štelovací (plotna s náhonovou hřídelí) pro napnutí řemenu.

Zítra si jdu na ni něco oměřit a trochu ji rozhodit, tak to vyfotím. Zatím ji mám pořád na paletě. A díky foru už se rýsuje asi i pěkný origiš motor, odpovídající parametrům a dvojotáčkový. Navíc tam bude myslím sedět i vzhledově. Nabízejícímu moc díky za nabídku do SZ, věřím, že to vyjde.

No a dnes jsem narazil i na nějaké to další vybavení. Zatím zjišťuji a ověřuji, ale podle mě tam normálně půjde použít cokoli z řady BN 102. Tak kdybyste někdo měl něco navíc, nebo se chtěl něčeho zbavit, díky za nabídky.
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

2. 11. 2019, 10:02

Dobový kousek jeden mám, přístí týden pofrčí se železem, ruším skládek, ruším dílnu, na jejich místě budou byty. Pokud najdu čas, tak ho pustím a změřím otáčky.
P.S. Tak vyvoněného Trandáka bych také rád, ty v tom asi nevoziš sutě a UKáčka :-)
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2019, 8:02

elbarto píše: 2. 11. 2019, 10:02 Dobový kousek jeden mám, přístí týden pofrčí se železem, ruším skládek, ruším dílnu, na jejich místě budou byty. Pokud najdu čas, tak ho pustím a změřím otáčky.
P.S. Tak vyvoněného Trandáka bych také rád, ty v tom asi nevoziš sutě a UKáčka :-)
Dej mi vědět s tím motorem, ale jinak jednu bezva nabídku už tady mám, a je to přímo motor do nástrojové brusky, za což kolegovi moc děkuji. Takže vezmu ten jeho.

Pokud jde o Tranďáka, tak zatím vozí pouze stroje :) Se sutí naštěstí nepracuji a UKčka si jezdí svým. A vyvoněný je proto, že jsem toho starého vyměnil a tomuto je teprve 1 rok :) Naučil jsem se vozit stroje sám, tedy nakládat i vykládat, vozím si i vlastní vysokozdvih a paleťák pohoda. S tím vyvoněním to zrovna není na místě, protože je v něm teď pěkný bordel. Vidíš tu spoušť na podlaze? Minulý týden jsem vezl soustruh, vše paráda, naložení sice trochu hard core ale dopadlo dobře, Tranďák upaloval jak když nic neveze a to byl těžce přes nosnost 8)

Ale dement jsem zapomněl na nádrž s emulzí... no s emulzí, spíš s 30 letým bahýnkem. Tak se mi mašina trochu dost počůrala. Tekuté vyteklo po cestě, blátíčko zůstalo v nádrži. Lahůdka. Zas jsem ale zjistil, že to parádně umývá plasty :lol:
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1289
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2019, 8:32

Pro usnadneni hledani, Hahn & Kolb byl a je jen jeden z největších obchodníků se stroji, není výrobcem.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2019, 9:36

Poptávku na motor již ruším, motor již nabídnut od kolegy zde na fóru a obchod je ve fázi dokončení (vyzvednutí motoru). Nicméně vlákýnko ponechám a dám sem časem vývoj repase a zprovoznění tohoto kousku.

Pokud byste někdo měl navíc příslušenství k nástrojovce (pasuje na ní vše z BN 102) tak prosím nabídněte. Pracovní vřeteník/dělička, dělící kroužky, orovnávač, koník. Bohužel z nabídek, které mi dorazily se vždy vše hned prodalo.
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“