"Soustruh" :)

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Aris
Příspěvky: 684
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

7. 5. 2020, 9:32

Nestraš :)
Jak máš řešené ovládání otáček? A kde jsi bral inspiraci na tuhle konstrukci, youtube?
Uživatelský avatar
Tukanekb8
Protřelý bazarník
Příspěvky: 906
Registrován: 19. 4. 2015, 8:05

7. 5. 2020, 9:48

Momentalne otacky nemam regulovane ale mam tu na policce pripraveny frekvencak.
Chci to udelat NC, kdyz to k tomu bude a vypada to ze bude :)
Konstrukce je za pochodu, pokus omyl... Uz jsem to mel jednou seskladane ale uplne jinak a to neutocilo ani silon, byl to des a chlubit se stim nebudu... Remen na posuvy atd, nefungovalo to, tak jsem to prakticky cele ocesal a zacal znova. Vypada to ze lepe :)
Konstrukci vymyslim za pochodu dle toho co mam za material po ruce. Prakticky stejne jsem to udelal s frezkou a funguje :) Nejsem z tech co nejdriv kresli milion 3D modelu a nakonec ze vseho sejde. Ja vezmu vrtacku a jedu, kdyz je to blbe, privrtam to jinak :D
Ted uz to vidim optimisteji a myslim ze to dotahnu do konce a bude maly nc soustruh. Vsechno na to mam, dotykovy monitor, maly pc, drivery atd. Nepotrebuji 100% krasu a kvalitu. Hlavne ze si neco opracuju a nebudu muset otravovat v praci. Nejsem ani vyucen strojar... Mam to jako konicek, libi se mi kdyz se ty veci potom hejbou. Trochu problem je s mistem a s tim ze ted uz to vazi jak mala krava :)
Soustruh Magdeburg D30, CNC frézka home-made, 3D tisk home-made,...
Milan199
Příspěvky: 2926
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

8. 5. 2020, 8:38

HellGrip píše: 7. 5. 2020, 9:09 nechcem byť kok*t ale podľa mňa sa tu rysuje 2. "fotograf" :lol:
Kdo nic nedělá nic nepokazí. Strojů na jednom lineáru mám několik a používám je na produkční výrobu. U strojů na valivém vedení je třeba si uvědomit že všechny síly drží šroub a dbát na dobré upevnění matic a axiální uložení šroubů.
Tuhost jednotlivých suportů se dá snadno změřit. S každým strojem se dá naučit "žít". Jednak využít jeho dobré vlastnosti a obcházet jeho slabiny. Pozorovat chování stroje a slabá místa odstranit. Já mu fandím.
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

9. 5. 2020, 1:51

Rovnako fandím nadšeniu, konštrukcii už pomenej.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“