kovotlačitelsky soustruh Omnia MKS40

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
ssmak3050
Příspěvky: 773
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

7. 8. 2020, 7:26

Zdar tak dalsi prirustek k veteranum...za 5000 kč..
kovotlacitelsky soustruh OMNIA MKS 40
vyrobce trencianske biskupice (trencin)-omnia -TOS trencin ....TRENS(dneska)
foto 1.jpg
foto 2.jpg
nema někdo nake info-otačky převod pomer ,prislusenstvi...
atd
diky předem
(jinak na tomto soustruhu se dělali Ešusy pro armadu .a kempaře. :D )
vlkzhor
Příspěvky: 109
Registrován: 30. 5. 2013, 9:01

7. 8. 2020, 7:47

Pěkná mašinka, já na tlačení používám dřevo soustruh meziválečný, mám 3 rychlosti, to úplně stačí. Jinak al ešusy lisovali v Semilech, v práci máme postupné výtlačky ještě z dob čssr, jelo se to na 3x z toho bláta. Když budeš něco zkoušet, tak na fe plech tágo z mosazi a obráceně, ms a cu ocelové, na al fíbr nebo dřevo, nebo rakovinu-pertinax a mazat lojem nebo sádlem. Jo a polotovar kruh, žádný okousaný x-hran na nůžkách, jinak se ti to zkrabatí. Při delším tahu pak žíhat na odstranění pnutí. :wink: Já za ten svůj dal tak 5t a je přibližně stejně velký, transmisák. Ten tvůj kůň je dobrý na rychlou výměnu obrobku, ale časem se oběhá ten klín a musíš navařovat a ladit, aby se ti neotvíral. Já mám koně se šroubem, víc ho utáhneš.
ssmak3050
Příspěvky: 773
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

7. 8. 2020, 8:56

vlkzhor píše: 7. 8. 2020, 7:47 Pěkná mašinka, já na tlačení používám dřevo soustruh meziválečný, mám 3 rychlosti, to úplně stačí. Jinak al ešusy lisovali v Semilech, v práci máme postupné výtlačky ještě z dob čssr, jelo se to na 3x z toho bláta. Když budeš něco zkoušet, tak na fe plech tágo z mosazi a obráceně, ms a cu ocelové, na al fíbr nebo dřevo, nebo rakovinu-pertinax a mazat lojem nebo sádlem. Jo a polotovar kruh, žádný okousaný x-hran na nůžkách, jinak se ti to zkrabatí. Při delším tahu pak žíhat na odstranění pnutí. :wink: Já za ten svůj dal tak 5t a je přibližně stejně velký, transmisák. Ten tvůj kůň je dobrý na rychlou výměnu obrobku, ale časem se oběhá ten klín a musíš navařovat a ladit, aby se ti neotvíral. Já mám koně se šroubem, víc ho utáhneš.
jj jak rikaš..tak mel jsem uz kdysi jeden kompletku..vcetne 20 tlacite(ocilek)..(dneska vetsinou se pouzivaj kladky) a vetsinou jsem tlacil jen mosaz ,med..na kopyto ..a jak pišeš mazat mazat mazat(nejlepsi byl jeleni luj ).. :D a hlavne žihat..jinak je to vostry jak britva..kdyz se to utrhne..
kazdopadne diky za info..
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“