Mrosconi No.1

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1355
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

12. 5. 2021, 4:42

Nějak nemůžu najít v této diskuzi jaké jsou konkrétní slibované Mrosconiho přesnosti?

Souhlasím, že když si někdo zapůjčí kvalitní měřící vybavení, tak lze škrabáním dosáhnout slušné přesnosti i v teplotně stabilní garáži, ale vše má své hranice.

Já jsem si uvědomil že má dřevěná frézka taky dělá mikrónech. Věřím že mi tady každý uvěří, že se vlezu do +/- 1000 um na metr. :-)

Každopádně pro odlehčení situace, je to pěkný projekt, který má naději, že z toho bude něco použitelného pro obrábění. :-)
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 5. 2021, 10:19

asi to neumim ale jako jediny z mnoha oslovenych firem jsem to nakonec dokazal
musel jsem kvuli tomu ale vyvinout netypicke postupy a specialni jednoucelova meridla

oproti tomu tady vidim ze jsi tak o 15 radu lepsi ale porad jsem od tebe nic nevidel v realu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2021, 7:17

robokop píše: 12. 5. 2021, 10:19 asi to neumim ale jako jediny z mnoha oslovenych firem jsem to nakonec dokazal
musel jsem kvuli tomu ale vyvinout netypicke postupy a specialni jednoucelova meridla

oproti tomu tady vidim ze jsi tak o 15 radu lepsi ale porad jsem od tebe nic nevidel v realu
...hmm, no evidentně jsi nejlepší na světě a nikdo jiný nemá šanci:)

Mimochodem, když Ty přistoupíš k řešení úlohy nějak netradičně, tak je vše v pořádku. Když to udělá někdo jiný, tak je to magor. Přitom stále... Já o koze, ty o voze. Sorky, ale nemůžu si pomoci.
Viz naše diskuze o motorech.
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

13. 5. 2021, 8:26

Jestli si dobře vzpomínám do role nejlepšího ses pasoval ty...když si řekl že fabrickej stroj je křivej a ty máš lepší rovinnost....já normálně nereju ale tohle tvé tvrzení mě nepřijde normální a reaguju na to...rád ti poradím ale nesmíš to přehánět. Neznalého mužeš oslnit...ale z těch co tu stovky honěj každej den si děláš blázny...asi tak. Mužem pokračovat a udělat z tvého nápadu alespon něco provozuschopného....určitě né komerčního ani sériového....protože až přestaneš kreslit a začneš stavět...všechno bude jinak....ale aspon trochu poslouchej co ti ostatní říkají....nebo se neptej a udělej to po svém.
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2021, 8:42

jenze ja k tomu pristupuju netradicne protoze normalni postupy selhaly
ty vymejslis netradicni cestu za kazdou cenu i kdyz existuje uplne jednoduche tradicni reseni
viz ohranovak

kde mas teda tu svoji realnou masinu z garaze vzniknuvsi za pomoci nekonecne improvizace ktera je lepsi nez profi vyrobek vyrobeny za pomoci spickoveho vybaveni velke strojirny?

Mrosconi píše: 13. 5. 2021, 7:17
robokop píše: 12. 5. 2021, 10:19 asi to neumim ale jako jediny z mnoha oslovenych firem jsem to nakonec dokazal
musel jsem kvuli tomu ale vyvinout netypicke postupy a specialni jednoucelova meridla

oproti tomu tady vidim ze jsi tak o 15 radu lepsi ale porad jsem od tebe nic nevidel v realu
...hmm, no evidentně jsi nejlepší na světě a nikdo jiný nemá šanci:)

Mimochodem, když Ty přistoupíš k řešení úlohy nějak netradičně, tak je vše v pořádku. Když to udělá někdo jiný, tak je to magor. Přitom stále... Já o koze, ty o voze. Sorky, ale nemůžu si pomoci.
Viz naše diskuze o motorech.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kiko01
Příspěvky: 1594
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2021, 9:04

Aj tak sa tu hosi zbytocne skadlite, riesite pcoviny. Realne ten stroj asi nikdo znas neuvidi nazivo, okrem stavitela. Jedna vec je presnost geometrie stroja, dalsia je presnost dielov na tom stroji vyrobenych, a ani jedno si asi nikdo znas neoveri takze to bude aj tak len tvrdenie proti tvrdeniu. Pan Marian tu od zaciatku dava dotazy, napady, svoje "riesenia" a diskutuje sa o tom, kto nechce nech to ignoruje, ale ja sa celkom zabavam takze to citam :)
Aj tak tu je malo zivych tem, voci tomu co bolo kedysi.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2021, 9:19

Tak to prrrr
To ze na tom byl spatne a ze to tedy asi byl vrak to tady pises teprve ted
A tudiz tvoje srovnani nema zadnou vypovidaci hodnotu
Prve jsi tu porovnaval stroje a psal jsi z toho zavery a pak doslo na vec a vypadlo z tebe ze slo jen o nejaky pokus s fem takze tady tvrdis nesmysly a kdyz te nekdo nacape tak se durdis.

Vzdy tu neco tvrdis a pak se zjisti ze to je uplne jinak. Stejne jako s temy easyservy kde na jednu stranu tvrdis jak rychle ma tvuj novy stroj jezdut a pak tvrdis ze tam das easy serva ktera maji dost omezenou dynamiku a otacky.

Cloveka znaleho to popudi protoze proste tvrdis hole nesmysly. A cloveka neznaleho to zmyli.
Delas tu skou jestli si to neuvedomujes. A nejen tady.

Napriklad tim ze tvrdis ze si bezny HEB profil zaskrabal Pod stovku a pak z toho vyvozujes ze i cela masina bude pod setinu.
Zkus udelat test na hotove masine po nejake dobe.....

O tom tu neustale mluvime.
Jak jsem uz psal. Delal jsem obrobky v 0.003 na cca 200mm delky pri 20 stupnich.
Na masine to bylo ok. Po sundani ok. Druhy den uz to nebylo ok.
Atd...

Robo, stále jsi vedle. Připadá mi, že to snad děláš schválně. Kdyby jsi Ty a i někteří další "fóristé" přečetli důkladně vše o čem jsem kdy psal, tak víte všechno. Jenže to není ono. Je mu třeba dosrát. Stačí pak jedno slovo, spouštěč, a není třeba nic víc číst. Vím už přece vše. Tak se vede většina diskuzí.

Takže shrnu:
1. Nikdy jsem neřekl, že udělám lepší mašinu než je komerční stroj, vyráběný renomovanou značkou. Uvedl jsem konkrétní příklad jednoho Haasu, který byl na tom dosti špatně. Vy, nebo spíše Ty Robo, jsi z toho udělal úplně něco jiného.
2. Dva roky se snažím shromažďovat data o geometrické přesností komerčních i nekomerčních strojů jen k vůli tomu, abych si mohl stanovit metu, kterou chci se svým strojem dosáhnout. Když o tom ale píšu, tak se diskuze vždy obrátí. Jediný výslede ze zdejšího fóra byla odpověď (nepamatuji už kdo) že MAS za svůj standard považuje 0,01mm/300mm. Dle zkušeností uživatelů z jiných diskuzí jsem se dozvěděl trochu více, ale dospěl jsem k závěru, že 90% uživatelů/konstruktérů to až tak moc neřeší a většinu problému přisuzují pohonu, lineárům a pod. Na zdejším fóru je to taky tak.
3. K nekonvenčním metodám šáhám potí, co konvenční nefungují. Takže opět nemáš pravdu.
4. Nevíš jaké ty techniky jsou, takže jak můžeš usuzovat, že to nejde? To mně prostě fascinuje!
5. Já píšu o geometrické řesností stroje a Ty o přesností výsledného obrobku. Nebo se pletu?
6. Servopohony Delta za 10000Kč/set. Ve výsledku Tvá nabídka pro mně za 400tis. Nebo jsem to špatně pochopil?
7. EasyServo vs běžné servo... to je na samostanou kapitolu. Jen čekám, kdy napíšeš, že chci krokáčem jezdit 60m/min.
8. Nemá to cenu.

Mrzí mně, že se vysmíváte méně zkušeným. Jen si uvědomte, že je to internet a není tak docela jasné s kým to vlastně komunikuješ/te.

Tímto končím diskuzi. Klidně to můžeš smazat.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2021, 9:20

Díky Kiko:)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2021, 1:05

Jenze ty tady tvrdis nesmysly a kdyz te u tojo nacapame tak se rozcilujes.
A me stve ze tu siris dezinformace.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2021, 1:09

Jsi fakt mimo, ale nemá smysl to řešit. Každá víme své.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2021, 1:19

To ty jsi mimo a podlozil jsem sve zavery.
Ty jsi tu tvrdil jak to mas porovnane s haasem. A kdyz jsme z tebe pacili jak jsi to srovnaval tak z tebe vypadlo ze pomoci fem do ktere jsi samozrejme mohl zadat pouze priblizna data.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2021, 1:40

robokop píše: 13. 5. 2021, 1:19 To ty jsi mimo a podlozil jsem sve zavery.
Ty jsi tu tvrdil jak to mas porovnane s haasem. A kdyz jsme z tebe pacili jak jsi to srovnaval tak z tebe vypadlo ze pomoci fem do ktere jsi samozrejme mohl zadat pouze priblizna data.
No a jsem u toho. Přečti si to celé. To fakt nemá cenu. Klidně mně můžeš vyregistrovat.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2021, 1:47

Netusim o cem mluvis napadas me tu ale nereknes za co
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

15. 5. 2021, 8:23

Ciao,

...trochu jsem to přehnal. Takže omlouvám se všem, koho jsem mohl urazit.

Marian

P.S.: Měl jsem ale pomocníka! ...zasekaný Fusion360:( Tak sory.
Lukas_2
Příspěvky: 526
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

15. 5. 2021, 11:02

Takže už můžeme vystrčit hlavy z ulit ? Super :lol:
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“