WMW DMG/P

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
jenicek_sut
Příspěvky: 1
Registrován: 4. 3. 2022, 7:09

9. 3. 2022, 6:07

Ahoj. Před nějakou dobou jsem pořídil tento konstrukčně prastarý, ale výrobně možná "mladý" strojek. Chtělo to trochu práce, ale pro moji potřebu už je to krásně použitelné. Výroba/nákup dle štítku 1955. Zdá se, že je všechno originální (krom dobastlených věcí). Přikládám namalované vřeteno a pouzdra - zadní bylo špatné, měřil jsem jen digi šuplérou, ale se snahou a třeba to někomu pomůže. Kresleno pochybně a rychle v OOO.
Přílohy
kolovrat.jpg
vreteno.pdf
(16.77 KiB) Staženo 73 x
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

9. 3. 2022, 6:26

zajímavá nožová hlava, to by chtělo víc fotek
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

10. 3. 2022, 5:25

chb píše: 9. 3. 2022, 6:26 zajímavá nožová hlava, to by chtělo víc fotek
i když to není otázka na mě, tak jsem se o to kdysi zajímal, protože tu stejnou hlavu jsem vlastnil. Ta čtyřpolohová ale byla docela humpolácká, tak jsem vypátral, že předlohou mohl být výrobek f. Bimax, pochopitelně swiss a pětipolohová:) Ve spojení s pákovým suportem pro krátké díly v nějaké sérii určitě super, :wink: na nějaké běžné soustružení se mi to moc nezdá
pár obrázků toho Bimaxe co jsem si uložil, mimochodem zajímavostí oproti tomu co jsem měl doma bylo to, že na tom Bimaxu je osa rotace vykloněna mírně doprava o určitý úhel aby nože co nejsou v záběru nezavazely materiálu (na té 102 to má podle mě blbě uchyceno, protože i ty samotné nožové držáky jsou o tento úhel také vykloněny a i to tam jde pěkně vidět) :wink:
s-l1600.jpg
s-l1600 (6).jpg
s-l1600 (4).jpg
s-l1600 (1).jpg
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“