Pezinsky Holzwarth

fotky našich strojů, aneb co máme doma
jergus.balaz
Příspěvky: 1542
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

23. 4. 2023, 9:34

PBr píše: 23. 4. 2023, 9:03 Dnes uspesne vybrany valec
1. Viem Ti dať kontakt na firmu v MT, fakt odborníci.

2. Mam dve frézy s hydraulikou, a sú to polootvorene okruhy. Teda nádrž na olej je otvorená a z nej už ide uzavretý okruh, konci zas v nádrži. Čiže ako napísal R4CV len pobehat na koncaky.

3. Ak je to len hydraulický okruh (bez mazania) tak hydraulický olej. Vymeň komplet náplň, prípadne filtre, sitka.
BalazKovo.sk
PBr
Příspěvky: 941
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

27. 4. 2023, 12:46

Dakujem za odpovede. Zatial som to nechal v hansa flex v BA na nacenenie. Ked to bude majland tak Ti Jergus napisem a dohodneme servis inde.
Olej kupim a vymenim, to asi dava zmysel, v stlpe frezky je nadrz takze nie je problem.

Mam este dalsi problem s odmeriavanim. Je to od ceskej firmy Limat a os Y blbne a to takymto sposobom, ze zacne to to pripojeni senzora rychlo napocitavat polohu donekonecna. Pravitko je ok, po pripojeni na druhu os to pocita normalne. Mate s touto firmou niekto skusenost? Telefon je dnes K.O., vcera zvonilo a nik nedvihal.

Este skusim pomerat v tej jednotke nieco, ale neviem ci to pojde opravit.
Přílohy
IMG_1313.JPG
IMG_1315.JPG
PBr
Příspěvky: 941
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2023, 10:35

Prajem pekny vecer.

Vcera/dnes maly pokrok - hydraulicky posuv znova funguje. "Rychloposuv" je odhadom cca 400mm/min, strojny posuv ide celkom pekne regulovat od nuly. Chcel by som vyskusat frezovanie aspon horizontalnym vretenom ze ako to ide s posuvom, ale nikde neviem najst kus zavitovej tyce na upnutie trna :) Cez tyzden sa to napravi.

Postupne zistujem, ze tentro stroj presiel modernizaciou, kde asi pridali odmeriavanie (aj farbu) a sem-tam viacmenej nespravne, napriklad:

- Vetikalne vreteno zatial bez oleja a klinovych remenov. Napinak klinakov ma maly rozsah a povodny remen tam bol asi narvany silou (10x760), 10x800 je uz vela a v obchode ma caka 10x780, snad uz to bude ok
- Hlavny remen od motora napnuty uplne na krv cez naklapaciu dosku motora.
- Aretacia Z suportu nefunkcna, packy sa volne tocia a netlacia na listu, chyba asi 1 otacka
- Pravy koncak jednoducho nemoze nikdy vypnut kedze doraz je kratky a mimo :)
- Reverzny vypinac vretena s dvojotackovym motorom funguje divne - po zapnuti do "1" sa vreteno roztoci do pozadovanej strany a po zopnuti do "2" (ten isty smer) sa vreteno zacne tocit do opacnej strany dvojnasobnou rychlostou.
Tu by som sa dovolil opytat - je mozne ze toto sa napravi prehodenim faz na privode? Nedava mi to zmysel, ale uprimne som nikdy nestudoval ako funguje dvojotackove zapojenie s reverzom. A je to dost nanic pri zapinani. Zasa potom by asi hydraulicke cerpadlo neslo predpokladam...
PBr
Příspěvky: 941
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

25. 5. 2023, 12:50

Dalsi pokrok v oprave.

- vyrieseny problem reverzacie na vyssich otackach: stacilo prehodit Ub a Wb kable na reverzacnom prepinaci.
- opravene odmeriavanie osi Y: vymeneny IO v jednotke TDA2030, ktory zosiluje budiaci signal pre linerany resolver. Snad to uz bude ok. Zaujimave je, ze ovladacie napatie vo frezke je 30V. Ak to bude dlhodobo blbnut, cele to odmeriavanie vyhodim.
- vertikalna hlava opat funkcna. Napinak je tam absolutne zle vymysleny, to budem musiet prerobit, lebo hrozi presmykovanie.

Este chyba vymenit olej vo vertikalnej hlave a prevodovke, vyplachnut chladenie a malo by byt hotovo.
Dnes som skusal frezovat a ta hydraulika je celkom fajn, da sa +- regulovat od stotin/s az po rychloposuv.. Je to len o zvyku, zasa niekedy ta kluka chyba :) Tuhost masiny primerana velkosti.

Nasiel som aj manual na nemeckom fore, pripajam ho sem. Ked som spravne pochopil koment, tak tato masina vznikla ako akasi volnocasova aktivita konstrukterov v nejakej strojarskej fabrike, klobuk dolu :)
Přílohy
Holzwarth-manual.zip
(5.47 MiB) Staženo 51 x
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“