Magiho výzkumný ústav

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

23. 5. 2023, 8:30

pěkný , jak máš zajišténé rameno proti nadměrnému výsuvu ?
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2654
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

23. 5. 2023, 8:40

packa píše: 23. 5. 2023, 8:30 pěkný , jak máš zajišténé rameno proti nadměrnému výsuvu ?
vevnitř je řetízek
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2654
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

8. 6. 2023, 9:06

Náramná veselice v práci .....
https://youtu.be/zONmh0Betaw?t=92
Přílohy
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

9. 6. 2023, 5:39

To je fotoreportáž z návštěvy nadzemní části slavné stavby Williama Lindleye postavené někdy mezi 1895–1906?
Jinak super, urbex :lol: to já v pátek po ránu, můžu.
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2654
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

21. 6. 2023, 10:18

neznáte někdo tady toto?
https://tunersys.com/collections/best-s ... ss-speaker
nutně to potřebuju naimplantovat do tohohle
Přílohy
355359359_6980688405278782_6044841124801576128_n.jpg
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2654
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

14. 8. 2023, 4:57

Přátelé, musím se s vámi podělit o dnešní zážitek z jednoho obchodu s nástroji v Třebíči, který raději nebudu jmenovat.
Po odchodu z onoho kvelbu jsem byl zralý na panáka a musel jsem si jít hned zapálit cigaretu.
Ještě jsem nezažil obsluhu ve specializovaném obchodě víc arogantní, namistrovanou a přitom totálně vylízanou a zcela neznalou problematiky.
Začátek v pohodě, přijdu tam, za pultem znuděný boreček (cca 30let) celý potetovaný mám dojem že i na ksichtě.
Co si přejete? Já: "potřebuju závitník M12 do slepé díry". Ještě dodávám a rukou ukazuju, že chci ten "kroucený".
Tzn. mám na mysli toto
závitník do slepé díry.JPG

Maník se sehnul k pultu a začal v něm kramařit. Pak se mu rozzářily oči a povídá: "máme tu M12 vrtací závitník".
Načež jsem vyvalil oči zase já a v duchu si říkám: "snad nemyslí tenhle zázrak?"
vrtací závitník.jpg
To už borec tahal z pod pultu známou plastovou krabičku s nápisem Bučovice Tools a v ní se leskne krásný závitník, přesně ten co jsem chtěl.
Povídám mu: "toto není vrtací závitník, to je závitník do slepé díry." Boreček mě opět ujištuje že jde zásadně o vrtací závitník.
To už jsem to nevydržel, vyndal jsem závitník z krabičky a ptám se ho, kde že to má jaký vrtací břit a jak to tedy vlastně vrtá?
Nicméně maník si tvrdě stojí za tím, že je to vrtací závitník. Na moji poznámku typu: "nechme toho, vidím že v tom plavete" mi odpovídá, že já plavu zase v jiných věcech.
Okey, si říkám, nebav se s tím blbem, zaplať a vypadni.
Jenže ouha. Borec čumí na krabičku, luští co tam je napsáno a pak z něj vyleze toto: "ja to sadový a konkrétně dvojka".
Já opět koukám s otevřenou pusou a ptám se ho jak na to přišel. V hlavě se mi mezi tím promítají sadové závitníky
zavitník sadový.jpg
Maník bez jediného zaváhání tvrdí, že je na krabičce napsáno 2N a tím je to jasně dvojka ze sady.
Polykám naprázdno a říkám mu že: "2N je třída lícování závitníku neboli tolerance. Toto je jednorázový závitník do slepé díry. Mě jako obráběči to nemusíte vysvětlovat."
Opět je mi velmi arogantně vysvětleno, že nemám pravdu a jde skutečně o sadovou dvojku, že si mám doplnit vzdělání.
V tuto chvíli už vidím rudě a říkám mu: "nechte si svoje výklady nebo......." Tady jsem chtěl říct asi toto - si ten slavnej vrtací sadovej závitník strčte do prdele a já jdu jinam - jenže jiný obchod tady není. A tak jsem sklapnul. On na to okamžite: "Nebo se stane co?" Tak jsem chtěl říct, že jdu hned nahoru za majitelem a zeptám se ho kde sebral takové vylízané arogantní hovado. Místo toho říkám: "jeden závitník M12 a platím kartou". Po zapalacení se mám k odchodu a maník mi ještě nezapomene dodat: "doufám že budu příště lépe nápomocen".

Shrnuto - ten borec kdyby držel celou dobu hubu a jen otevřel to šuple se závitníky, tak si vyberu co potřebuju, zaplatím a konec. Takto je jisté, že na tuto návštěvu budu hodně dlouho vzpomínat a rozhodně si tento zážitek nenechám pro sebe.
Naposledy upravil(a) magi dne 14. 8. 2023, 9:53, celkem upraveno 2 x.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Milan199
Příspěvky: 2932
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

14. 8. 2023, 5:06

magi píše: 14. 8. 2023, 4:57 Přátelé, musím se s vámi podělit o dnešní zážitek z jednoho obchodu s nástroji v Třebíči, který raději nebudu jmenovat.
............ Takto je jisté, že na tuto návštěvu budu hodně dlouho vzpomínat a rozhodně si tento zážitek nenechám pro sebe.
Vycházej z poučky že "blbec neví, že je blbec".
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2654
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

14. 8. 2023, 5:10

Prim. MuDr. Sova říkal MuDr. Štrosmajerovi toto: "Vy nevíte, že z blbosti můžete obvinit každého, jen ne toho, koho se to exaktně týká?"
Což je v podstatě totéž jak píšeš ty :wink:
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5235
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

14. 8. 2023, 8:14

Nestyď se krám jmenovat, nebudeš asi jedinej co narazí na to hovado, tak ať jsou ostatní varováni a nepraskne jim vzteky cévka. Nebo ho nepraští :mrgreen:
Já bych to asi nevydržel a šel si s majitelem promluvit, kde ho sebral, průser bude že to bude možná jeho synek, milenky synek, nevlastní synek, zkrátka přízeň :!:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2654
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

14. 8. 2023, 9:35

Sám jsi to chtěl https://www.toolsmarket.cz/ :D
Maník se jmenuje Patrik Vaknin a zde je vypodobněn (pravá část foto).
Když nad tím teď v půl jedenácté v noci přemýšlím, to už mi musel kurva hodně hnout žlučí, když jsem nebyl líný si podle jména na účtence vyhledat jak vypadá, odkud je a co má za školy - soudruh bude asi zedník (nic proti šikovným zedníkům)
Přílohy
267111197_5093235900695142_2286671207468912725_n.jpg
111.png
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5235
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

14. 8. 2023, 9:50

Pan nebude zednik, tohle je živnost volná, ne vázaná, kde potřebuje výuční list
Pan bude nedostudované arogantní hovado. A nebo ma vystudované nějaké dnes moderni pseudovědy :lol:
Ten tě teda musel ale nasrat :roll:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2654
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

14. 8. 2023, 10:02

Charon píše: 14. 8. 2023, 9:50 Pan nebude zednik, tohle je živnost volná, ne vázaná, kde potřebuje výuční list
Pan bude nedostudované arogantní hovado. A nebo ma vystudované nějaké dnes moderni pseudovědy :lol:
Ten tě teda musel ale nasrat :roll:
Vyšamponovanej debílek, který je arogantní až na půdu. Toto jsem vživotě nezažil, proto jsem z toho tak moc vydřenej.
Kolega ho prý půjde testnout - bude se ptát po vrtacím závitníku M12 - 55letej kovanej strojař - ten mu to vysvětlí :D
Soused mi zase teď večer v hospodě řekl, že jsem trouba, že jsem si měl nechat k tý sadový 2ce nechat dohledat i 1ku a 3ku :lol:
Jak vidíš, dneska tím žiju celej den :wink:
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2654
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

14. 8. 2023, 10:19

Notabene, pod označením 2N by mi taky mohl prodat telefonní ústřednu :lol: :lol:
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

15. 8. 2023, 7:00

magi píše: 14. 8. 2023, 10:02
Charon píše: 14. 8. 2023, 9:50 Pan nebude zednik, tohle je živnost volná, ne vázaná, kde potřebuje výuční list
Pan bude nedostudované arogantní hovado. A nebo ma vystudované nějaké dnes moderni pseudovědy :lol:
Ten tě teda musel ale nasrat :roll:
Vyšamponovanej debílek, který je arogantní až na půdu. Toto jsem vživotě nezažil, proto jsem z toho tak moc vydřenej.
Kolega ho prý půjde testnout - bude se ptát po vrtacím závitníku M12 - 55letej kovanej strojař - ten mu to vysvětlí :D
Soused mi zase teď večer v hospodě řekl, že jsem trouba, že jsem si měl nechat k tý sadový 2ce nechat dohledat i 1ku a 3ku :lol:
Jak vidíš, dneska tím žiju celej den :wink:
Tohle je houby. Jak se co jmenuje, je dobré vždy znát.
V jednom nejmenovaném strojírenském podniku v Sezimově Ústí byla kdysi jednou jedna výdejna. Veeeeelká výdejna. No a tam měli spoustu všemožných nástrojů, přípravků, měřidel a i hlav. Třeba závitová hlava, Wagnerova hlava, protáčecí hlava, volná hlava, plovoucí hlava, rychlovýměnná hlava, Herbertova hlava, Jopal hlava, reverzační hlava, hlava Tapmatic, hlava Emuge, hlava Edalco.......a další a další.
No a ty nástroje proti známce vydával jakýsi pan Klicman, místní populární entita s nezaměnitelným :lol: účesem, nastartovatelná :lol: i na křivý pohled.
No a jednou z nejoblíbenějších kratochvílí místních zasloužilých, bylo, když nastoupil někdo po učňáku a nebo jako nováček, tak mu dát známku a poslat ho do výdejny pro Klicmanovu hlavu :lol: (z povzdálí pak všichni sledovali neopakovatelnou smršť nadávek a létajících předmětů a panický útěk nešťastníka).
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

15. 8. 2023, 7:07

co dráťák? už je bezdráťák? S blbcem nezatopíš a tu ústřednu jsem měl
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“