Hračka do obýváku

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

1. 12. 2020, 7:55

Také si říkám. Já nedávno po velmi dlouhé době oprášil toto, vycídil jsem kontakty Sitolem, párkrát tím zacvakal naprázdno a fungovalo to. Takže proč bys měl mít problémy ty.. Nemáš fotku, jak to vevnitř vypadá?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

1. 12. 2020, 9:24

Mex píše: 1. 12. 2020, 6:21 A nějaký přechodák vadil až tak moc?
Používáš to předpokládám v rozpínacím režimu. Takže maximálně mohlo dojít k tomu, že systém vyhlásil chybu "sonda není ready", ne?
No já to popravdě řečeno nijak zatím nepoužívám, ale ano režim bude rozpínací. Jen jsem provizorně "složil" polovinu systému (protože "díly horní poloviny" nemám hotové) a šlusmetrem koukal jak to reaguje a šlusmetr začal "pištět nepřetržitě" až při relativně velké síle na kontakty. Tato síla musí být nějaká rozumná abych sondou nedělal díry do titanu a nedrtil tu rubínovou kouli na prach (nechci z toho mít Brinella :shock: ).

Uspořádání mám trochu nestandardní a sice že válečky (ložiskové jehly) jsou všechny galvanicky spojeny duralovým tělem a chtěl jsem detekovat kontakt z této galvanicky spojené "trojnožky" na jednotlivé kuličky (ložiskové). Systém měření jsem chtěl nějako vyzkoušet poladit. Tedy pravděpodobně "střídavý" proud kdy polaritu zmněním třeba při každém doteku tak aby se mi kontakty nezanášely "karbonem". Vyzkoušet různá napětí a proudy atd. Nemám problém (no tedy když pominu nedostatek času) si postavit relativně komplexní elektroniku s použitím nějakého mikroprocesoru. Ale prostě ten šlusmetr mě natolik odradil že jsem se už dále o nic nepokoušel a rozhodl se pro pozlacení a pak teprve budu dál laborovat.
Stejně tak asi přepracuji systém uložení kuliček. Teď mám kuličky fixované ve dvou plastových držácích (takový kruhy viz obr. níže). V horním plastovém držáku je vybrání pro ložiskové jehly (válečky) a spodní držák zase ze spodní strany kuličky "obnažuje" o desetinu tak aby na ně dosedlo kontaktní DPS. Vše jsem volil takto kostrbatě abych zajistil maximální přesnost rozmístění a zafixování kuliček a stejně tak tuhost té trojnožky (tedy vše napevno Hlína 7075 a v tom stažený třema šroubama ty ložiskový jehly)

Nějak takhle:
TP01.jpg
TP02.jpg
TP03.jpg
prostě mě to našňuplo a přešel jsem na realizaci jiných projektů a tomuto se zatím nevrátil :roll:
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

14. 11. 2021, 8:02

Tak jsem zas trochu hrábnul frézou do mědi a pošudlal to cínem a nějakým elektro "smetím":
Vyfrézovaná spodní strana
Vyfrézovaná spodní strana
Horní strana včetně "prokovů / nýtků"
Horní strana včetně "prokovů / nýtků"
... nasopleno trochu smetí zespodu...
... nasopleno trochu smetí zespodu...
... no a trochu smetí i zvrchu.
... no a trochu smetí i zvrchu.
No a je z toho dvou-kanálovej WiFi LED Stmívač (a dokonce i funguje :mrgreen: )
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

14. 11. 2021, 9:12

Moc pěkné! 👌
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

15. 11. 2021, 4:05

Thomeeque píše: 14. 11. 2021, 9:12 Moc pěkné! 👌
Díky za pochvalu :D
Krabička už je taky vytisknutá, ale ta jaksi už moc ke chlubení není (sice naprosto funkční, ale esteticky ne tak jak bych si představoval), tak to rovnou letělo nainstalovat na místo určení bez velkýho focení.
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1354
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

15. 11. 2021, 7:31

Kdo umí, umí.
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“