Hračka do obýváku

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

29. 12. 2015, 5:55

... v průběhu času proběhlo několik upgrade, ale jde to strašně pomalu - není čas ani peníze
- Osa Y (nejgumovější) předělaná na 15mm lineáry
- Vřeteno Kress vymněnen za "vodníka" 2.2 kW
- Stůl poskládaný z AL profilů (není "do luku" jako ten dřevěnej, kterej ale pro pokusničení nebyl uplně marný)
- Postaven "spešl nábytek kolem" pro odhlučnění s dvojtýma plexi 8mm "oknama" (odhlučnění se stále jaksi nekoná, protože stále chybí přední "vrata")
- Strop "nábytku" osvětlen LEDkama proto abych v té tmě našel aspoň frézku, když už obrobek je ve stínu portálu a vřetene :-)
- KM motory na všech osách vymněněny za Hybridní KM (tedy se zpětnou vazbou z enkoderu)
- Přibyly alespoň HOME spínače (indukční), limity osy rozpracované (taky indukční)
- Energořetězy vymněněny za větší a je plánovaná další výměna (opět trochu větší jak přybívá "funkcionalita")
- LINUX CNC nastaven na pozicování pomocí WEB kamery, ale nějako ta kamera teď spíše natáčí ty videa místo toho aby byla na mašině (není čas spáchat solidní držák)
- Rozšířená elektronika (oddělení a zpracování signálů na MESA 5i20) - zvolil jsem systém "věže" (časem vyfotím), každý logický celek má své "patro"
- Dokončeno MPG kolečko (elektronika, krabička, "patro" do "věže")

Postupně hodím pár fotek ať je na co koukat (i když ono se není moc čím chlubit, jsou zde zdařilejší stavby)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

29. 12. 2015, 7:27

Syp to sem :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Niperix
Sponzor fora
Příspěvky: 93
Registrován: 10. 8. 2011, 7:01
Bydliště: Kysuce

29. 12. 2015, 7:33

Thomeeque píše:Syp to sem :)
Po tom videu z obrábania DPS sme všetci zvedavý. :roll:
S prianím pekného dňa Niperix
Vopred sa ospravedlňujem za gramatické chyby

KX3 + GWE64 + GRAVOSTAR Profi v štádiu ťažkého testovania.
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

29. 12. 2015, 8:02

Ahoj Petře,
tak kdy se dojedeš podívat za mnou do Slavkova, probereme "světovou krizi" a pomluvíme nepřítomné :D . Rosťa
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

29. 12. 2015, 9:19

... tak tedy pár fotek co jsem kde na disku našel... (snad neshodím server, fotky jsem ořezal a zmenšil, ale i tak je to dost MB :oops: )
provizorní umístění Hybrid Driverů (sedí na zdroji aby se měl šanci taky trochu zahřát)
provizorní umístění Hybrid Driverů (sedí na zdroji aby se měl šanci taky trochu zahřát)
Pro nové KM jsem musel spáchat držák energořetězu (v rozsypu)
Pro nové KM jsem musel spáchat držák energořetězu (v rozsypu)
Sestavený držák energořetězu....
Sestavený držák energořetězu....
... a tady už na svém místě :-)
... a tady už na svém místě :-)
... Elektro "Věž" ...
... Elektro "Věž" ...
ELektro-Věž : Patro pro MPG (deska zespod)
ELektro-Věž : Patro pro MPG (deska zespod)
ELektro-Věž : Patro pro MPG (deska ze strany součástek - švábi zatím neosazeni)
ELektro-Věž : Patro pro MPG (deska ze strany součástek - švábi zatím neosazeni)
Krabička pro MPG (pohled zevnitř)
Krabička pro MPG (pohled zevnitř)
Krabička pro MPG (pohled zvenku)
Krabička pro MPG (pohled zvenku)
MPG Kolečko finální podoba :-)
MPG Kolečko finální podoba :-)
... pokračování zase příště
Bob píše:Ahoj Petře,
tak kdy se dojedeš podívat za mnou do Slavkova, probereme "světovou krizi" a pomluvíme nepřítomné :D . Rosťa
Ahoj. No jsem pořád docela nemocný - asi by nebylo vhodné abys to chytil :?
(už se toho nemůžu přes 14 dnů zbavit - a to jsem před měsícem dožral antibiotika na podobný svinstvo-nemoc :evil: )
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

30. 12. 2015, 10:10

... slíbené pokračování...
"Odhlučňovací skříň" ("sendvič" provizorně vyplněn "polštářovinou" - do budoucna proběhne výmněna za tlumící desky od Gumexu)
"Odhlučňovací skříň" ("sendvič" provizorně vyplněn "polštářovinou" - do budoucna proběhne výmněna za tlumící desky od Gumexu)
Odnímatelné - utěsněné okno ("dvojsklo" - 2x 8mm plexi) - ve svěrácích upnuta "podpora" pro frézování úkosů na AL profilech pro výrobu toho okna
Odnímatelné - utěsněné okno ("dvojsklo" - 2x 8mm plexi) - ve svěrácích upnuta "podpora" pro frézování úkosů na AL profilech pro výrobu toho okna
Osvětlení skříně (5 LED lišt - asi 65W) - ve srovnání s bleskem fotoaparátu jakoby moc nesvítily
Osvětlení skříně (5 LED lišt - asi 65W) - ve srovnání s bleskem fotoaparátu jakoby moc nesvítily
Osa X (4 tyče 20mm)
Osa X (4 tyče 20mm)
Trapézy osy X spřaženy řemenem (pouze pro jistotu, nepřenáší žádný výkon)
Trapézy osy X spřaženy řemenem (pouze pro jistotu, nepřenáší žádný výkon)
Detail vozíku osy X + mazání bronzové matice s vymezenou vůlí (backlash něco málo přes setinu mm)
Detail vozíku osy X + mazání bronzové matice s vymezenou vůlí (backlash něco málo přes setinu mm)
"vetknuté" uložení "volného" konce trapézových šroubů osy X + řemenice spřažení
"vetknuté" uložení "volného" konce trapézových šroubů osy X + řemenice spřažení
Upgrade osy Y na lineáry :-)
Upgrade osy Y na lineáry :-)
"řez" profilem nosníku lineárů osy Y (je to takhle kostrbatě kvůli "zpětné kompatibilitě")
"řez" profilem nosníku lineárů osy Y (je to takhle kostrbatě kvůli "zpětné kompatibilitě")
Částečná osa Z (ještě původní v době kdy osa Y běhala po tyčích)
Částečná osa Z (ještě původní v době kdy osa Y běhala po tyčích)
Dočasné řešení chlazení "vodníka" (výmněník na 3ks 120mm ventilátorů - bohatě zatím stačí dva se sníženými otáčkami) Čerpadlo Eheim na 230VAC - chladící kapalina jako na chlazení PC komponent - antikorozní, antibakteriální atd....)
Dočasné řešení chlazení "vodníka" (výmněník na 3ks 120mm ventilátorů - bohatě zatím stačí dva se sníženými otáčkami) Čerpadlo Eheim na 230VAC - chladící kapalina jako na chlazení PC komponent - antikorozní, antibakteriální atd....)
Tíšťák po prvním průchodu - gravírovací jehla od DATRONu špička průměr 0,0nic (takže spíše dle házivosti vřetene) Je vidět že pod klasický rezistor SMD1206 by se dalo nacpat snad i 5 signálových vodičů! (výsledek je velicé náchylný na rovinnost upnutí desky takže to chce spíše omeření povrchu sondou a kompenzaci výšky - SW mám nachystaný, sonda stále chybí)
Tíšťák po prvním průchodu - gravírovací jehla od DATRONu špička průměr 0,0nic (takže spíše dle házivosti vřetene) Je vidět že pod klasický rezistor SMD1206 by se dalo nacpat snad i 5 signálových vodičů! (výsledek je velicé náchylný na rovinnost upnutí desky takže to chce spíše omeření povrchu sondou a kompenzaci výšky - SW mám nachystaný, sonda stále chybí)
Jeden z profilů, ze kterých je vyskládán stůl (celkem 5 ks)
Jeden z profilů, ze kterých je vyskládán stůl (celkem 5 ks)
no a to už by bylo více než dost fotek - teď je řada zase na Vás abyste se pochlubili se svými "hračkami" :twisted:
Uživatelský avatar
Pawelson
Příspěvky: 276
Registrován: 29. 4. 2009, 9:10
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2016, 3:27

ty joo ty umíš vše,ale jak to umí dotáhnout do detailu do konce!paradicka
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

2. 1. 2016, 7:25

... no právě že do toho konce se mi to už pár let nedaří dotáhnout :cry:

mám toho tak nějako více rozdělaného (minimálně v hlavě) a nějak není čas to dotáhnout.

Prioritu mají samozřejmě projekty co jsem slíbil jiným a tak na vlastní frézu nezbývá už skoro vůbec žádný čas.
(no a když náhodou přijdou vánoce tak je celý promarodím - jsem zvědav co mi zase doktorka napíše, nicméně jít na neschopenku je ekonomická sebevražda, takže to budu zase 14 dnů přecházet v práci a pak doma už jen zdechle věnuju zbytek energie dětem...
Uživatelský avatar
Pawelson
Příspěvky: 276
Registrován: 29. 4. 2009, 9:10
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2016, 8:33

až tě začne tlačit na prsou,pusť všechno z hlavy a zavolej si záchranku. Tělo moc přechodů chřipky a angíny nevydrží a 3x mín když u toho budeš běhat. vis skácenej fotbalista na hřišti,tomu už nic nepomůže. takže běž ležet dřív,než je pozdě,nejlíp hned
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2016, 8:40

vi o cem mluvi

blbnul jsem tak az jsem si zkurvil zdravi
nevylezu ted schody aniz bych se nezadejchal
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 1. 2016, 9:57

to je stáří :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

3. 1. 2016, 12:03

RaS píše:to je stáří :D
Rikal mladej, než si ho svou bujarostí předčasně přivolal :lol:. (Ne můj mladej, ale obecnej :) ).
Thomas
Příspěvky: 38
Registrován: 19. 12. 2012, 9:47

22. 1. 2016, 6:41

Nazdar Pascale, většinou na tomto fóru jenom pročítám jednotlivá témata a sbírám informace pro svoji mašinku, ale taky se musím zapojit do diskuse. Viděl jsem na tvé fotce dřevěnou bednu, do které vložíš mašinku po předělání a chci Ti doporučit lepší tlumící desky do vnitřního prostoru. Je to bomba na útlum v celém pásmu. Jmenují se Wolf Phone Star, používají se většinou do zvukových studií. Vnitřní prostor máš velikosti asi jako já na své bedně, cena je příznivá na to, jaké tlumící vlastnosti ty desky mají. Mám je nalepeny z vnitřní strany bedny, spoje přelepeny papírovou lepenkou, dále přetřeno barvou. Útlum je takový, že tvůj hlasový projev v dílně má snad více decibelů, než hluk pronikající ven z bedny. A to mám celou čelní stěnu vyklápěcí na pantech z bezpečnostního skla connex 4+1+4 zasazený v rámečku z konstrukčních Al profilů. Vše mám již otestováno na plný výkon vřetena Atas a to dokonce jsem i brousil lehce litinu. Mrkni na tyto desky na netu a dej vědět, cos vymyslel. Eventuelně Ti mohu v týdnu udělat nějakou fotku mé bedny, kterou mám nyní prázdnou, protože svoji mašinku (frému) předělávám do litiny.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

22. 1. 2016, 6:49

Tu fotku sem někam prosím dej i v případě, že by to Pascala vůbec nezajímalo :) Jak širokou varintu těch vlčích desek používáš, 15mm?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

23. 1. 2016, 7:13

Thomas píše:..... chci Ti doporučit lepší tlumící desky do vnitřního prostoru. Je to bomba na útlum v celém pásmu. Jmenují se Wolf Phone Star, používají se většinou do zvukových studií......
Velice děkuji za typ na ověřené řešení. Až se někdy k tomu předělání dostanu tak nebudu muset moc přemýšlet co tam tentokréte nacpat a nestrachovat se o nemalou částku do odhlučnění vloženou.
Thomas píše:Eventuelně Ti mohu v týdnu udělat nějakou fotku mé bedny, kterou mám nyní prázdnou, protože svoji mašinku (frému) předělávám do litiny.
Na fotku se samozřejmě všichni rádi kouknem - každá inspirace se hodí. Stejně tak prosím o upřesnění konkrétního typu desky co ti zafungoval.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“