Hračka do obýváku

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

6. 8. 2018, 7:10

..... tak zase kousek matroše přeměněn na špony :lol:


(dělám to z odřezků co mám, tak jde více materiálu do špon než do obrobku :roll: )
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

6. 8. 2018, 7:33

Ahoj Péťo, a co to vlastně vyrábíš? Sice mám někdy velkou představovost, ale tady u Tebe se nějak nechytám :D . Rosťa.
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

6. 8. 2018, 8:01

Ahoj,

No teoreticky (pokud se to povede) tak to bude dotyková sonda.
Nabral jsem teď "obrovitánskou výrobní rychlost" :lol: , takže zhruba za 3 roky touhle dobou třeba bude i video jak funguje 8)
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

10. 9. 2018, 7:06

... tak zase trochu "pokrok".

Frézování "plastového" držáku kuliček pro dotykovku (zatím horní strana - kuličky budou vloženy ze spodní strany, pokud se zadaří)

Support Ring
Support Ring
Docela to chlupatilo, asi to chtělo jet spíše nesousledně (konvenčně). :roll:

Konečně jsem testnul i frézování závitů (na konci videa) - poté co jsem měl minule pocit že zalomím závitník při ručním závitování do 7075 (nakonec tedy vše dobře dopadlo) jsem se rozhodl že i tuto aktivitu raději přenechám frézce. Napoprvé jsem je udělal docela těsné, ale on to ten plast "odpruží" a šroubky zašroubovat jdou (do duralu by to stopro takto nešlo) Nechtěl jsem je totiž volné jako by je udělal klasický závitník, ale tak nějako "suvně".
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

10. 9. 2018, 9:00

čau, pěkná práce a pěkné video, co má hlavu a patu + ty závitečky .. bravismo
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

11. 9. 2018, 7:40

Děkuji za pochvalu :) - potěší.

... hlavu a patu :mrgreen:
No než dojde na ničení materiálu a fréz (s vidinou toho, že se třeba i podaří vyrobit něco funkčního), tak se snažím vymyslet jak to zvládnout co nejlíp s použití vybavení co mám k dispozici. Vhodný odřezek materiálu je většinou jeden dva kousky, tak moc pokusů není. A lámání nástrojů se taky docela prodraží :roll:

Vlastní frézování je už jen špička ledovce (tak 5% času z celé přípravy)
Nezanedbatelnou část zabere taky výměna nástrojů a ustavení obrobku, najetí "nuly" atd.. (jen tady na tu blbost jsem 6-krát mněnil nástroj) :lol:
Video je sestříhané na asi 10 minut pouze čisté obrábění, ale celá "akce" trvala přes hodinu.

.... ale to Tobě nejspíše vůbec nemusím vysvětlovat :wink:

Tak nějak se teprve učím co a jak. Když to pak vidím natočené, tak hned vidím, že bych někde zvolil jiné rychlosti, strategii atd...
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2421
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

11. 9. 2018, 10:36

Tam bych se chtěl někdy dopracovat, ale zatím nesrážím ani hrany natož dělat závity.
Je to vyšší dívčí taková akcička, perfektní.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

12. 9. 2018, 4:36

Cjuz píše: 11. 9. 2018, 10:36 Tam bych se chtěl někdy dopracovat, ale zatím nesrážím ani hrany natož dělat závity.
Je to vyšší dívčí taková akcička, perfektní.
No vydatně mi v tom pomáhá Nástrojová sonda od Tebe :!:
(jen nesmím zapomenout si po výmněně nástroj "osahat" a na sondu najet, nebo zreferovat první nástroj po nalezení "nuly")

Zatím to mám tak nějak poloautomatické, takže musím hodně dávat pozor co dělám (a v jakém pořadí). :roll:
Než člověk zareaguje že je něco špatně tak je zpravidla zlomená fréza i zničenej orobek. :cry:
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

27. 10. 2018, 4:06

Tímto veřejně děkuji Petrovi, za pomoc při odhalení závady na mojí cnc frézce, a následné opravě. Základní deska v PC, už si řekla, že už toho frézování má dosti, a odešla odkud už není návratu. A protože deska už byla cca 15 let stará, tak Petr - navrhl a následně koupil novou desku, no a samo k tomu nový HD, grafiku, zdroj a co já vím ještě. Tyto komponenty doma oživil a vyzkoušel, a dojel s těmi oživenými díly ke mě domů, trochu byl problém s instalací nových dílů do krabice, ale vše se nakonec podařilo. Takže frézka už frézuje, a to jenom díky Petrovi, sám bych tu čásť -Linux a spol. nikdy nedal do kupy. Peťo máš moje velké díky, a jsem Ti velmi zavázaný.
Rosťa
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

27. 10. 2018, 5:49

Ahoj.

Rádo se stalo, ale "nechval dne před večeří" :lol:
Uvidíš až "hrábneš do materiálu" jestli vše jede opět jak má.
Doufám že bude sloužit zase nějakou tu pětiletku

Měj se fajn

Petr
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

28. 10. 2018, 6:50

... test automatické výmněny obrobku (ke konci videa) :twisted:



Zatím tedy pouze "automatické vyjmutí" obrobku ze svěráku :roll:
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

28. 10. 2018, 7:33

Jo to funguje ,teď jen vyřešit to automatické upnutí dalšího kousku :D
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

10. 11. 2018, 7:34

... pokračování - tentokráte bez "automatické výměny obrobku" (přecejen je to automatické vyjmutí obrobku docela drahé, když likviduje nástroj za 400,- :cry: )



(do závitů kupodivu tentokráte pasují šroubky na první pokus uplně bombasticky 8) )
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

10. 11. 2018, 9:01

CZ_Pascal píše: 27. 10. 2018, 5:49 Ahoj.

Rádo se stalo, ale "nechval dne před večeří" :lol:
Uvidíš až "hrábneš do materiálu" jestli vše jede opět jak má.
Doufám že bude sloužit zase nějakou tu pětiletku

Měj se fajn

Petr
Ahoj Péťo,
tak už jsem rozfrézoval 15 tabulí překližky, na stavbu té vlečné, a žádný problém nenastal. Ivan už tu vlečnou dává dohromady. Akorát to vřeteno má pořád takovou vyšší teplotu, tak jsem při frézování preventivně trochu ubral na otáčkách a posuvu. Takže ještě jednou díky, za Tvoji pomoc.

Rosťa
expertdb
Příspěvky: 611
Registrován: 20. 5. 2011, 7:25
Bydliště: Valašsko

11. 11. 2018, 12:02

Pánové, když vyfrézujete nějaký relief, např. ten z videa, jak se pak zbavíte toho zbytku co je upnutý ve svěráku :oops: ?
Rotwerk 300
Sieg SX2L homemade cnc
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“