Nová polymerbetonová frézka

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
CAWEDOG
Příspěvky: 326
Registrován: 1. 3. 2008, 9:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2013, 9:56

Jako separator jsem pouzil Sika® Trennmittel 810. A jak se ptá správne RAS ten šroub si chtěl utrhnout? Já už žádny bendění nedelám. Udělám dle potřeby vanu z 2mm plechu, dotoho navařím vyztuhy atd a vnitřek vyleju PB a plech se potom jenom natře z venku barvou. Vypadá to perfektne a drzí na tom stojánek .
AcemanLB
Příspěvky: 564
Registrován: 11. 11. 2008, 8:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2013, 10:12

V betonu zůstal o to mi šlo, zkoušel jsem jen obyčejný šroub z železářství takže nic pevného, ale po minulé zkušenosti kdy jsem zkusil pryskyřici obyčejnou (109) a šroub nedržel ani omylem. Takže spokojenost. Použil jsem 2 druhy a velikos
ti kamení plus písek 0.7-1.25 a spokojenost - zatím. Ještě nemám vyřešené vibrování takže jsem to jen udusal ručně. Epoxidu jsem použil desetinu a zdálo se mi to hodně suché :-( Y. Dokonce to jde i vrtat.
Přílohy
DSC_02431164037850.jpg
DSC_0246-470417896.jpg
danodpp
Příspěvky: 317
Registrován: 14. 1. 2013, 10:45
Bydliště: Poprad

5. 2. 2013, 6:20

tak co ja viem taky test je nic moc :roll:

vlastne si skusil ze P.beton udrzi sesthran skrutky proti pretoceniu... skor je vsak potrebne pevnost na tah - teda na vytiahnutie sruby :wink:

ale tak ako to robi CAWEDOG to musi byt pevne az az
danodpp
Příspěvky: 317
Registrován: 14. 1. 2013, 10:45
Bydliště: Poprad

5. 2. 2013, 6:21

p.s. ale dík za podrobnejsi rozpis prísad :)
AcemanLB
Příspěvky: 564
Registrován: 11. 11. 2008, 8:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

5. 2. 2013, 8:21

Není zač. Šlo mi nejenom o protočení, ale i o vytažení. Matici jsem měl podloženou při dotahovaní. 28 Nm to ještě sneslo, 40 už bylo moc. Jinak lineáry plánuju nejen šroubovat, ale i podlepovat. Teď řeším vibrační stůl. Jinak jsem narazil na zajímavé video. Kde vyrábí formu a pak do ní vibrují umyvadlo. Je tam vidět že formu vibrují a až při vibrování jí naplňují. Ne jak jsem si myslel nasypat plnou formu a až potom vibrovat. Tady je odkaz https://www.youtube.com/watch?v=MJ9lgZ3 ... ata_player" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
CAWEDOG
Příspěvky: 326
Registrován: 1. 3. 2008, 9:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

5. 2. 2013, 9:14

To podlepování lineáru me trošku děsí a taky si říkám proč?
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

6. 2. 2013, 5:54

Proč? Protože je chce mít nakřivo za všech okolností!
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

6. 2. 2013, 11:10

To se dělá ale trošičku jinak, lineáry se perfektně ustaví do formy a poté se to všechno vibruje a zalejvá. Po zatuhnutí se forma rozebere a každej šroub v lineáru dotáhne určitým momentem do zalité kotvy jen pro jistotu.

V domácích podmínkách naprosto nereálné. Neznám nikoho, kdo by byl schopen sestavit a zhotovit formu v takové přesnosti. Proto se do formy strčí kus rozumného železa, které se nechá trčet a po zalití se opracuje napřesno na pořádném stroji, případně nechá přebrousit v požadované přesnosti. K takto zhotovenému loži se poté instalují lineáry a rovnají se podle přesných ploch ke kterým se stahují.

Vibruje se to ihned, a to kvůli eliminaci veškerých bublinek, které si při lití do formy zanášíš. Když to tam naliješ a pak začneš vibrovat, tak by jsi se taky ničeho nemusel dovibrovat, ten vzduch tam už budeš mít "zakotven" v hmotě a udělá ti nepříjemnou pórovitost.
Proto taky když si všimneš na tom tvým videu, míchají směs za podtlaku, tak aby se do směsi vzduch nepřimíchával.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

6. 2. 2013, 12:14

sidonie píše:To se dělá ale trošičku jinak, lineáry se perfektně ustaví do formy a poté se to všechno vibruje a zalejvá. Po zatuhnutí se forma rozebere a každej šroub v lineáru dotáhne určitým momentem do zalité kotvy jen pro jistotu.
Laik se diví, odborník žasne. A vozíky musí mít zemědělské vůle, aby to chodilo.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 2. 2013, 12:50

sidonie píše:To se dělá ale trošičku jinak, lineáry se perfektně ustaví do formy a poté se to všechno vibruje a zalejvá. Po zatuhnutí se forma rozebere a každej šroub v lineáru dotáhne určitým momentem do zalité kotvy jen pro jistotu.

V domácích podmínkách naprosto nereálné. Neznám nikoho, kdo by byl schopen sestavit a zhotovit formu v takové přesnosti. Proto se do formy strčí kus rozumného železa, které se nechá trčet a po zalití se opracuje napřesno na pořádném stroji, případně nechá přebrousit v požadované přesnosti. K takto zhotovenému loži se poté instalují lineáry a rovnají se podle přesných ploch ke kterým se stahují.

Vibruje se to ihned, a to kvůli eliminaci veškerých bublinek, které si při lití do formy zanášíš. Když to tam naliješ a pak začneš vibrovat, tak by jsi se taky ničeho nemusel dovibrovat, ten vzduch tam už budeš mít "zakotven" v hmotě a udělá ti nepříjemnou pórovitost.
Proto taky když si všimneš na tom tvým videu, míchají směs za podtlaku, tak aby se do směsi vzduch nepřimíchával.

mimochodem pokud by se to dělalo takhle, tak jak bys ten takhle zalitej v případě výměny měnil? a hlavně jak bys ho chtěl přichytit k té formě, tak aby to bylo rovné? moc toho o polymerbetonu nevím, ale z toho co jsem viděl se to takhle nedělá, je blbost zalejvat vlastní lineár..
pěkně to má popsaný schneeberger na svejch stránkách, ty dokonce tvrděj, že ten podklad pod lineáry maj tak přesnej z formy, že se již nemusí obrábět načisto, a stačí jen našroubovat lineáry... nicméně zalejvat lineáry je blbost..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
AcemanLB
Příspěvky: 564
Registrován: 11. 11. 2008, 8:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2013, 12:58

Zajímavé, já měl takovou představu (prosím nebijte mě :D ) , že udělám formu ve které nechám nevylité místo pro závitové vložky. po vytvrzení vyliju prostor pod lineáry hmotou od Dawexu k vytvoření roviny a dorazové hrany. Poté usadím lineáry a na základě toho usazení ukotvím závitové vložky. Tak do mě, je to blbost? Jestli je tak prosím o vysvětlení.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 2. 2013, 1:22

a jak usadíš lineáry když nebudou do čeho? ono je taky důležité bavit se o tom v jaké přesnosti to chceš stavět? Jak jako vyleješ tu rovinu pod lineáry, čím to jako srovnáš?

podle mě pokud se to má lejt v amaterskejch podmínkách a má to splňovat přesnosti pro lineáry kladené tak se broušení nevyhneš..
dokázal bych si ještě tak představit pro nějaké rozumné velikosti udělat ocelové(litinové) uložení pod lineáry, které by bylo broušené předem a to uchytit a ustavit na opět broušený protikus a zalejt to takhle ustavené celé, pak by to mělo ve finále asi požadovanou přesnost, takhle to dělaj ty profíci do forem které se opakujou, jenže dělat to pro jeden kus je asi nesmysl a vyjde levněji to pak doobrobit..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

6. 2. 2013, 4:04

Já by si s dovolením chtěla ujasnit jak se postupuje při použití granitového opravdu kamenného lože pro lineáry jak se na ten granit přišroubují a vyrovnají :D :P
V jaké dosažitelné přesnosti se vyrábí broušená žula a v jaké lineáry respektive co se ustavuje podle čeho a jak se vkládají a tmelí závitové matice do děr v granitu...jaký je ten postup 8)
danodpp
Příspěvky: 317
Registrován: 14. 1. 2013, 10:45
Bydliště: Poprad

6. 2. 2013, 4:15

Ahojte

no ja si myslim ze problem v krivosti nieje... zmena tvaru PB po tuhnuti je takmer ziadna, a z formy sa da vybrat odliatok presny na 0,05mm
tu je o tom viac: http://www.cnckonstrukce.cz/data/files/ ... spevek.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
resp. pisu tam ze z jednej formy sa da odliat viac ako 1000 odliatkov so vzajomnou presnostou 0,05mm

a zaliat aby to bolo rovno myslim ze nieje problem, vedenia spojis niekolkymi brusenymi "plechmi" a je to na aj na stovku presne :P

problem vidim hlavne v tom, ze co ak naozaj bude treba vymenit linear? -neprakticke!!! :roll:
Uživatelský avatar
CAWEDOG
Příspěvky: 326
Registrován: 1. 3. 2008, 9:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2013, 5:39

Hlavní problém je v tom že ten přesnej pripravek na odlití jednoho kusu bude dražší jak kdybys to po odlití nechal ofrezovat. V nasich podmínkach kdy se asi nechystáš vyrábet 300ks stejných mašin nemá smysl vymejšlet zpusoby jak si to zkomplikovat.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“