Nová polymerbetonová frézka

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
danodpp
Příspěvky: 317
Registrován: 14. 1. 2013, 10:45
Bydliště: Poprad

8. 2. 2013, 5:19

p.s.2. masinka od Pavelb je pravdepodobne "odkukana" od nejakeho profi stroja, a ja som vzdy vestko videl riesene len takto, a moj srot ktory staviam je na tom podobne
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

8. 2. 2013, 5:25

podívej se na požadavky rovinosti na kvalitní lineár, 5stovek je nepoužitelnejch.. pokud teda nestavíš něco co se strojařinou nemá nic společného..
když se začteš do materiálu toho schneebergra což je profík na polymerbeton tak se dočteš že jejich PB odlitky se po vyjmutí z formy se neobráběj a rovinost je do půl mikronu..jestli nekecaj :D a na takovejto odlitek zašroubuješ lineár tak jak ty píšeš..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
danodpp
Příspěvky: 317
Registrován: 14. 1. 2013, 10:45
Bydliště: Poprad

8. 2. 2013, 6:24

ano mas pravdu, na druhej strane si myslim, ze 95 percent tunajsich vyrobenych strojov je hobby a najpresnejsie co sa bude vyrabat su trupy modelov liedadiel :D

z toho dovodu je tu zrejme tato velka diskusia, treba na to pozerat zo strany navrhovatela :P

ja som stale za zvarenec, ktory sa obrobi na presne usadenie lin.vedeni :wink:
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

9. 2. 2013, 9:10

Pokud jsi viděl lineáry jen z letadla, tak prosím nechej na hlavě jak je usadit a věř těm co s nima dělají a přicházejí do styku. Pokud by to bylo, jak tu zasvěceně obhajuješ, tak jednoduché, tak by to dávno někdo dělal. Ale tak to prostě napřesno nejde a nefunguje. Pokud ti stačí přesnost 0,5 mm, tak nekupuj drahé lineáry a kup si instalatérskou trubku a udělej rolny z ložisek.
danodpp
Příspěvky: 317
Registrován: 14. 1. 2013, 10:45
Bydliště: Poprad

10. 2. 2013, 9:50

Prosim? to bolo adresovane mne? :D :D :D :D :D

za 1. ziadna freza nebude nikdy presna na 0,001mm
za 2. ja robim frezku zvaranu z hrubych profilov a pod kazdym vedenim je hranol
za 3. si zrejme profík na lin.vedenia, tak mi povedz kedy a na akom stroji si nastavoval polohu lin.vedeni? -ja som totiz este nikdy nevidel nejake "nastavovanie"

nastavuje sa len kolmost rovin jednotlivych osi, ale rozhodne nie kazda kolajnicka samostatne :lol:
cao
danodpp
Příspěvky: 317
Registrován: 14. 1. 2013, 10:45
Bydliště: Poprad

10. 2. 2013, 9:54

p.s. vsade kde som chodil bol cesky narod uplnym opakom ako slovensky - a to, mily, usmievavy, pomoci chtivy....

ale na tomto fore kazdy do kazdeho len huci, nadava, nic sa nikomu nepaci - akoby tu kazdy zozral vsetku mudrost sveta :roll:

ludia tu pisu pretoze chcu podporu, pochvalu...a nie takyto pristup...končím :arrow:
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

10. 2. 2013, 10:13

jdi uz nekam mudrlante. akurat tady zasiras vlakno tema kecma.
danodpp
Příspěvky: 317
Registrován: 14. 1. 2013, 10:45
Bydliště: Poprad

10. 2. 2013, 10:18

prehovoril expert ktory si vyraba dva vretena, jedno iso40 druhe bt40 a o par prispevkov nizsie sa pyta aky je v nich rozdiel :D :D :D
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

10. 2. 2013, 11:32

danodpp píše:Prosim? to bolo adresovane mne? :D :D :D :D :D

za 1. ziadna freza nebude nikdy presna na 0,001mm
za 2. ja robim frezku zvaranu z hrubych profilov a pod kazdym vedenim je hranol
za 3. si zrejme profík na lin.vedenia, tak mi povedz kedy a na akom stroji si nastavoval polohu lin.vedeni? -ja som totiz este nikdy nevidel nejake "nastavovanie"

nastavuje sa len kolmost rovin jednotlivych osi, ale rozhodne nie kazda kolajnicka samostatne :lol:
cao
Ano, přesně. Tobě!
ad 1) to máš pravdu, ale ve stovce menší stroje jsou (myslím pojezdy do metru)
ad 2) to je tvoje volba, doufám, že počítáš s pnutím po svařování. Když to uděláš zodpovědně, určitě to bude dobrý stroj. Ale nepoučuj nás o betonech, když s tím neděláš.
ad 3) za profíka se nepovažuju, podle mne je to jen hrstka lidí na světě. Lineární vedení se "nenastavuje", ale ustavuje. Dělám ve firmě, která vyrábí velká CNC centra a na každém stroji je 10 kolejnic! Denně řeším něco okolo nich, buď plochy pto ně, nebo přímosti po jejich ustavení. Stačí? Možná si toho ještě v životě neviděl mnoho. Já už mnoho, ale taky ne všechno.
danodpp píše:p.s. vsade kde som chodil bol cesky narod uplnym opakom ako slovensky - a to, mily, usmievavy, pomoci chtivy....

ale na tomto fore kazdy do kazdeho len huci, nadava, nic sa nikomu nepaci - akoby tu kazdy zozral vsetku mudrost sveta :roll:

ludia tu pisu pretoze chcu podporu, pochvalu...a nie takyto pristup...končím :arrow:
Ještě tu opravdu chyběla národnostní otázka....
Na tomto fóru hučíš a nadáváš jen ty, nic ti není po chuti - a tu moudrost světa jsi patrně sežral ty.
Prostě nikdo nesmí mít jiné řešení, než máš ty. A to jsi jej patrně jen špatně pochopil při studiju nějakého zdroje.
Pochvalu za bludy tady ale opravdu nečekej. Podporu k dobrému projektu ale očekávat můžeš a určitě ji dostaneš. Včetně dobře myšlených rad. Nesmíš je ovšem ihned napadat nevhodným způsobem. Potom už nečekej nic pozitivního.
radu78
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 2. 2010, 12:37
Bydliště: Praha

10. 2. 2013, 12:39

Hoši , hoši chtělo by to trochu pozitivnější přístup , i když v těchto končinách je těžké se ho držet. Každej dělá něco a má nějakou zkušenost a bude si jí hájit , ale konstruktivně ! Forum je snad od toho aby se tu názory střetly a vzniklo z toho něco přínosného.Navíc se tu potkávají profíci s amatérama a rozdíly vždycky budou. Není potřeba hned všechno si brát osobně. Danodpp mrkni se na nějaké starší příspěvky co psal josef a uvidíš , že pár let praxe za tím určitě je :wink: . Ale zpátky k polymerbetonu . Jak to vypadá tak materiály jdou dopředu mílovými kroky a epoxy to nekončí . Dost mě zaujalo to psal Ras o geopolymerech . Zvlášť to použití s žáruvzdorným ostřivem a mikrovlnkou. Já našel jen český Baucis http://www.cluz.cz/?page=cz,geopolymery" onclick="window.open(this.href);return false; tak by mě zajímalo co si o tom myslíte. Byl by to vhodný materiál na stavbu lože ?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

10. 2. 2013, 3:34

geopolymery bylo od jiného přispěvovatele a nebo jsem měl řádně upito :)

nicméně je třeba si podle mě uvědomit, že stokrát opakovaná věc ať už jakákoliv blbost se stává pravdou, takže si myslím že je dobré, že když někdo nějakou blbost řekne, že to někdo opraví aby se to tou nesmyslnou pravdou nemohlo stát.. hodil jsem sem odkaz na firmu, která to nějakej pátek dělá, na webu je i diplomka z VUT Brno, kde pisatel s touto firmou spolupracoval a jsou tam objektivní hodnoty, které se dají pomocí PB udělat.. ano určitě existuje sposutu aplikací, kde dotyčný ustavoval lineáry s přesností třeba 0,1 třeba 1mm a je spokojenej, jenže by to sem neměl cpát jako nějaké dogma,že to prostě lépe nejde..
druhá věc: výrobci lineárů, pokud má mít nějaké parametry je třeba ho ustavit v dané přesnosti, podívejte se někdo laskavě třeba na THK v super přesné předepnuté variantě jaké výrobce požaduje přesnosti uložení.. takže kdyby to asi nešlo, tak by to tam ten výrobce nepsal... samozřejmě ten samej lineár asi dá postavit klidně z kopce a taky nám tady bude dotyčnej tvrdit jak mu to jezdí a jaké má špičkové lineáry..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
radu78
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 2. 2010, 12:37
Bydliště: Praha

10. 2. 2013, 4:44

To jsem měl upito já :lol: QNX o tom psal .http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=107 ... 34#p103534" onclick="window.open(this.href);return false;
danodpp
Příspěvky: 317
Registrován: 14. 1. 2013, 10:45
Bydliště: Poprad

10. 2. 2013, 7:11

na nikoho a na nic som nenadaval, presne naopak, vy na sprosty napad, vy na nerealnost, vy na mna...

skoncil som - /exit
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

10. 2. 2013, 8:27

DANODPP Tak o co ti teda jde, chceš aby ti polácali po rameni a říkali jak si to skvěle vymyslel a nebo chceš vědět jak se to doopravdy má dělat?
Per aspera ad astra
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

14. 2. 2013, 9:24

Josef píše: ad 1) to máš pravdu, ale ve stovce menší stroje jsou (myslím pojezdy do metru)
Dovolím si nesouhlasit, profi stroje stroje mají lineární vedení usazené max. do 0,005 jinak jim vedení moc dlouho při jejich zatížení a kinetické energii, kterou mají prostě nevydrží a bylo by je nutno každý měsíc vyměňovat. U hobby strojů se dejme tomu pohybujeme někde kolem 0,05 až nejlépe k té 0,01 a je proto nutno i s touto přesností počítat při výběru vedení a předepnutosti/přesnosti vozíků. Přesnost je předpokládána na délce jednoho metru.

U zalévaných vedení se jedná o klasické lineární vedení, jednoúčelové stroje dosahují opakovatelných výrobních přesností 0,02mm.
Jedná se o malé dílce do max. průměru 30mm a délky kolem 80mm. Jak jsem psal, nikde se nic nevyměňuje a pokud snad je něco vychozeno, pak se mění komplet monoblok s vedením i vozíky. Stroj je koncipován a konstruován s životností do tří let a potom potopa :)
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“