CNC router na drevo

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

30. 10. 2016, 11:52

Ano jde to i počítat ....
Ale bez zkušeností si změřené výsledky stejně nevíš jak upotřebit ....
Byl výzkumný ústav VURT a v něm pan Sýkora ....
Spolupracoval také mimo jiné s firmou Shan ....
Okopíruj něco reálného ,hlavně hodně poslouchej a není to jen o bedýnkách ale hlavně o prostoru kde budou...
Akustické úpravy jsou nezbytné a pokud to nejde..nečekej zázraky...mnohdy jsou dražší než aparát jako celek :mrgreen:
VMAudio.jpg
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

3. 1. 2017, 6:10

Tak repraky som nakoniec kupil z bazaru, laser ešte spojazdnený bohužial nieje :( ale mam hotovú dalšiu zákazku. Dúfam že sa vám bude páčit :) a mimochodom pustil som sa do eggbota ale ten bude v inom vlákne ktoré tu mam už tu založené tak snad sa to rozchodím
Přílohy
IMG_5.jpg
IMG_4.jpg
IMG_3.jpg
IMG_2.jpg
IMG_1.jpg
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

4. 1. 2017, 6:22

čau, zase o level výš, ten lak je prostě dokonalost sama, kolik je tam vrstev, jakým šmirglem (zrnitost) přebrušuješ mezivrstvy a čím leštíš (brousíš) finální vrchní vrstvu, jestli to není tajné, já se přibližuji na věcích co dělám z ořechu, ale takhle rovné a hladké to teda ještě nemám - tleskám:
pro Mulena.gif
pro Mulena.gif (1.08 MiB) Zobrazeno 5729 x
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

4. 1. 2017, 1:32

Každá nová kytara se mi moc líbí :D
... a vždy lituji že neumím hrát ... :cry:
od kamarádů si je jen tak půjčuji na "otlapkání" :P
https://t.me/pump_upp
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

4. 1. 2017, 3:28

1mulen1 píše:Tak repraky som nakoniec kupil z bazaru
Jaký?
1mulen1 píše:ale mam hotovú dalšiu zákazku. Dúfam že sa vám bude páčit :)
Líbí :) Taky to na mě působí opět o něco vymazleněji než posledně (a to už je laťka hodně vysoko), jsi borec :)

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

2. 2. 2017, 1:01

Pepa z depa: lakovanie ako koncovú upravu si nechávam pre seba, dost som sa nad tým namakal a dost som laboroval a stalo to aj dost penazí a hlavne času kym som prišiel na správny druh pištole a na správne laky a moridlá a šmirgle... proste všetko ohladom lakovania ..... je to velká alchymia a každemu sedí niečo iné .. napríklad dal som si poradit s pištolou .... vyvalil som za nu 120€ a vobec som s nou nevedel dosiahnut dobre vysledky nech som ju nastavil akokolvek .... potom som kupil inú a lakuje sa mi s nou fantasticky je toho vela HVLP, LVLP, LVMP,... a tak je to aj s lakmi a moridlami niekto nadáva na jednu značku inému zasa sedí druhá značka.

pavlaxy: dakujem za pochvalu :)

Thomeeque: repro som kupil doma robené podla špecifikácii .... rozmery a reproduktory su super, su tam aj vyhybky aj aktivny subwoofer proste cela zostava jak má byt ... len povrch je tam nejaka folia z hornbachu tak to musím dat dole a rozmyšlam jaku povrchovku tomu dat. A za pochvalu gitary velmi pekne dakujem

A otázka na záver pre všetkých ..... čím mažete trapezove šroby? na osi x a y mám trapezove šroby a teflonové matky a ked mam v dielni 5-10 stupnov tak mi pri bežných rychlostach ake používam to jest 1000-2000mm/min preskakujú krokové motory. Používam nestékavé mazivo od den braven v spreji a asi to nieje to pravé čo by tam malo byt.... osa Z mam už guličkovy šrob a ten ide v pohode. Ked mam v dielni nad 15 stupnov tak ide všetko jak má tak myslim že to nestekave mazivo v spreji pri nižžích teplotách asi dost tuhne
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

2. 2. 2017, 6:43

A co pisu na nadobke toho maziva?
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

2. 2. 2017, 8:22

atlan píše:A co pisu na nadobke toho maziva?
špecifikacie to nemá zlé http://www.denbraven.sk/dokument-produk ... mazivo.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

3. 2. 2017, 8:41

Chlapáci tak ešte jedna gitara a nastal čas na repas mojho cnc po 6-tich rokoch spokojného používania ... chystám sa vymenit trapezy za guličkové šroby .. noo a už som rozmyšlal že ked budem mat rozobraný komplet stroj, že vymením aj podobrené tyče za lineáry a predlžim najdlhšiu osu o 400mm... pretože robím občas gitary s priechodzím krkom - to znamená že gitara je v celku a nemusím potom rozmýšlat jak gitaru posunut.. proste by som ju chcel vyfrezovat na jedno upnutie z jednej strany a otočit a na jedno upnutie z druhej strany. Guličkové šroby mam kupene a doriešene ale chcem sa spytat k linearom .... stačia 15mm alebo radšej použit 20mm a čo hovoríte na tieto lineary z ebay - piše že voziky sa dajú zamenit s HIWIN tak snad kolajnice nebudu spravené zle. Teraz tam mám 20mm podoprené tyče.

http://www.ebay.com/itm/20-1500mm-2x-Li ... SwFe5X1WgT" onclick="window.open(this.href);return false;

linearne vedenie na celú mašinu - 1400x900x300mm - 6 kolajníc a 6 vozíkov nacenil na 450 dolárov
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 2. 2017, 9:02

Dej tam 20ky jsou dostatečně blbuvzdorné ,a většinou i od slabších výrobců dostatečně přesné na tvoje použití.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

3. 2. 2017, 1:37

Osobně bych se přimlouvala minimálně za ty dvacítky ...
i když raději za 25tky , mají M6tky šrouby a to je podle mne také důležité :)
Celkově cena nebude o moc vyšší , ale ke kuličkovým šroubům si to zaslouží :D
:D :P
https://t.me/pump_upp
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

3. 2. 2017, 1:45

Pokud nevysvětlíš, proč je podle tebe důležité, že mají M6ky šrouby, je to rada trochu o ničem.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 2. 2017, 2:14

215ky koleje jsou jak kráva na takový router to maj mašiny na kov.. s takovýmto argumentem tam muže dat 35ky ty mají m8
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

3. 2. 2017, 2:22

.. no ano Thomeeque jasně argument je potřeba , lépe drží , snadněji koupíš pevnostní ...
malé kolejnice jsou /tedy podle mne/ se šroubky M4 a M5 takové hračky a cena je srovnatelná s většími ,
tak mi připadá efektivnější větší kolejnice ...
a tento routr je velký ,tedy silné vedení je přínosem .
:D :P
Tak čtu RaSe a dobře přesvědčili jste mě 20tky a dost 8)
...asi jsem už moc dlouho koukala na kolejnice u mne v koutě stojí THK55 tky a tedy mi 20tka připadá nějaká slabá ...
JInak jste mne i potěšili názorem že na ocel budou 25tky stačit :lol:
IMG_4120 SC.jpg
https://t.me/pump_upp
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

3. 2. 2017, 2:27

podoprené tyče mam namontovane na M4 a voziky k tomu na M5 šroboch a nebol s tym najmenší problém nemohol som spravit vačší zavit lebo konšrukcia je len z 2mm joklu.... jak som pozeral špecifikacie činskych 20tkovych linearov tak diera na tie činske lineary ma 6mm priemer a diera vo vozíkoch je M5 takže takže to by malo bohato stačit. A pod lineary navarím ešte 5mm hrubu pasovinu a dam to ofrezovat do roviny takže cca 6mm hruba stena by mala stačit na zavity 5 a 6mm.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“