...co je doma to se počítá

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

2. 2. 2019, 4:38

No a já si 15 minut hraju s fontama a s dalšíma pičičurkama a pak na lase položím rotační osu a za další minutu je hotovo. I s číslama a třeba i s textem :D
Paik
Příspěvky: 192
Registrován: 23. 6. 2009, 11:24

19. 2. 2019, 5:20

Ahoj,

vůbec nic o ní nevím, jenom sdílím kuli ceně:

https://stroje.bazos.cz/inzerat/100937657/Prodam.php

P
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

19. 2. 2019, 8:57

Paik píše: 19. 2. 2019, 5:20 Ahoj,

vůbec nic o ní nevím, jenom sdílím kuli ceně:

https://stroje.bazos.cz/inzerat/100937657/Prodam.php

P
Napadá mě, proč někdo repasuje převodovou skříň, a pak to prodává? Jestli spíš není důvod prodeje právě ta repasovaná převodová skříň :lol:
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1186
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

21. 2. 2019, 9:43

zverodoktor píše: 2. 2. 2019, 2:34 To nie je "alebo". To je tak prakticky vždy. Darmo mám asi 20 kilo nových vrtákov, vŕtam s tými polotupými a keď už je to naozaj na zaplakanie, pobrúsim. A keď už nieje ani na brúsenie, ide do krabičky "keby niečo". Podobne aj frézy a iné nástroje, kutil radšej vrže závit prituplým závitníkom miesto toho, aby zo skrine vybral jeden z 10 nových.
O pilníkoch ani nevravim.
Mám pocit že už aj ja mám takú diagnózu... :) a to aj s náradím.
Viem že mi to bude treba možno dva dni ale je lepšie si kúpiť klincovačku ako si ju požičať, veď čo keď mi ju bude zase treba ...a to vrátane dobrej zásoby rôznych klincov. A tak je to s každým ďalším náradím. A že ku každému náradiu treba slušnú výbavu nástrojov,spotrebného materiálu a samotného materiálu ani netreba hovoriť.
A to najhoršie je že keď je človek iba hobbík tak sa mu to moc nevráti a tiež keď kutí zároveň s drevom, strojárinou, železom, inštalatérstvom, elektrikou, stavebníctvom... tak to je prúser...

Ale s tými vrtákmi je to tak na 110% :)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

21. 2. 2019, 6:06

shaolin píše: 21. 2. 2019, 9:43 Mám pocit že už aj ja mám takú diagnózu... :) a to aj s náradím.
Viem že mi to bude treba možno dva dni ale je lepšie si kúpiť klincovačku ako si ju požičať, veď čo keď mi ju bude zase treba ...a to vrátane dobrej zásoby rôznych klincov. A tak je to s každým ďalším náradím. A že ku každému náradiu treba slušnú výbavu nástrojov,spotrebného materiálu a samotného materiálu ani netreba hovoriť.
A to najhoršie je že keď je človek iba hobbík tak sa mu to moc nevráti a tiež keď kutí zároveň s drevom, strojárinou, železom, inštalatérstvom, elektrikou, stavebníctvom... tak to je prúser...
To jo.
Ale zase je lepší mít ty prachy ve vercajku než třeba v dehtu v plících, případně ve ztvrdlých játrech.
A navíc pak jsi v okolí oblíbený, protože se rozkřikne, že když je třeba půjčit nějaké nářadí, tak ty ho určitě máš.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

21. 2. 2019, 6:27

Mex píše: 21. 2. 2019, 6:06 A navíc pak jsi v okolí oblíbený, protože se rozkřikne, že když je třeba půjčit nějaké nářadí, tak ty ho určitě máš.
:lol:
To je nejlepší cesta k tomu ho dlouho nemít. :D
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

21. 2. 2019, 6:42

Vezmeš manželku půjčujícího do zástavy.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

21. 2. 2019, 10:46

Mex píše: 21. 2. 2019, 6:42 Vezmeš manželku půjčujícího do zástavy.
A co když to bude fůrie :cry: a dotyčný bude raději s vracením otálet, aby měl třeba chvíli doma klid? :lol:
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

21. 2. 2019, 11:48

Josef píše: 21. 2. 2019, 10:46 A co když to bude fůrie :cry: a dotyčný bude raději s vracením otálet, aby měl třeba chvíli doma klid? :lol:
V tom nevidím problém. Krocení fůrie je poměrně zábavný proces.
A živit ji přitom nemusíš, stejně jako bys třeba netankoval auto, které bys měl v zástavě.
Mohl by to být pěkný příklad situace win-win: on bude spojený, že má doma klid. Ty budeš spokojený, že máš na chvíli novou hračku. No a jí se nikdo neptá, že.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1186
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

22. 2. 2019, 6:02

No neviem či by som požičal moju novu vrtačku za susedovu ženu... +- 10 domov vedla mňa sú samí dôchodcovia ... A moja ženuška je zatiaľ tak zlatá že mi pomáha aj pri majstrovaní ... :) Dokonca mi minulý rok pomáhala rezat drevo na tom mojom gátri

A dokonca jeden z tých dôchodcov je práve povestný tým že má doma všetko ...

No a s tým požičiavaním ...no po skúsenostiach už radšej budem za žgrloša ... vždy sa mi náradie vrátilo poničené, zafarbené, poprelamované káble a najhoršie že nemali snahu to dať do poriadku a musel som sa s každým naťahovať kým to bolo zase vporiadku...a paradoxne najhoršia je rodina a kamaráti...

Tak teraz požičiavam náradie iba s so mnou samým, prípadne nech si to dajú u mna zrobiť (za môj čas). A keď nechcú, požičovní náradia je dosť.
A tak je to teraz dobré, lebo som zistil že si náradie brali na fušky a ešte ho kadetade požičiavali ďalej.
Ozaj najhoršie bolo keď mi švagor odpalil trafo 3,3kwh na náradie 110v z UK, tak ho musel kúpiť nové a potom sa rozčuloval že čo to mám za náradie čo nič nevydrží...a odvtedy je urazený. A trvalo to skoro rok kým ho zohnal, lebo také trafá bežne u nás niesú. Takže som bol vyblokovaný od náradia aj ja.
Preto si ani ja radšej nič nepožičiavam...
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

22. 2. 2019, 6:33

Tak tak ... Keby to aj druhá strana vedela pochopiť
Hlavne nechápem tých ľudí čo zarábajú viac než ja ale nekúpia ani pohukanu golasadu
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

22. 2. 2019, 7:30

to buď v klidu takových je všude habaděj co si půjčují a nevrátí a nebo zničí...
taky jsem po sousedech pujčoval abych byl jakože dobrý nový soused, ale když si soused chtěl pujčit kango aby šel někde udělat fušku tak jsem mu řekl že nejsu půjčovna nářadí nasral se a mám od něho pokoj.
Nejlepší je si takového souseda zavolat do dílny hned ví celá dědina co v ní máš a pak jen zvoní zvonek...jediné řešení je poslat je všechny dop**** sice budeš za ko***a lakomce ale to je furt lepší než si nechat ničit nářadí.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

22. 2. 2019, 7:39

jo a ještě je dobré ukázat co všechno umíš :)
nejhorší je že ti lidi jsou vychcaní a ty uděláš zadarmo nějakou opravu a řekneš až budu potřebovat pomoct tak mě pomůžeš a houbelec každý se na tebe vys...a kdyby sis řekl i tu nejmenší cenu tak tě pomluví, že si drahý...
jednou mě zavolala sousedka že jim blbne cirkula no její přítel řezal na cirkuli bývalý horník a že to probíjá...dám doutnavkovou zkoušečku na rám a svítila ty vo..elektrické křeslo hadra..no nic vidlice bakelitky rozlámané zelenožlutý drát vytrhlý a přisvařený na jedné z fází...říkám to se musí všechno vyměnit a opravit...
a kolik to stóójíí říkám celkem asi 500 za prácu nic nechcu a to je móóc tak říkám kolik stojí lidský život? odpověď jsem nedostal...nakonec jsem vzal z dílny potřebné věci opravil to a spánem bohem jo dostal jsem kafé to bylo hnusné jak prase.
Ale nemohl jsem to tak nechat bo kdyby sa neco stalo, tak první co by ta lůdra mimochodem největší drbna z dědiny tak první by řekla šak sa na to dívál náš sůsed...to bylo poslední co jsem pro ně udělal ani ta unda neodpoví na pozdrav nj
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

22. 2. 2019, 7:59

Kenybz :
přesně jak píšeš všude je to stejně ..
přistěhovala jsem se do baráku a soused si přišel pro kladivo ,že si ho půjčí
hahaha :lol:
"v každé domácnosti má být rodinné kladivo ,nářadí nepůjčuji ,dědeček -kterého jste znali mi řekl -že :co chci zahodit to mám půjčit "
A bylo hotovo .
:D :P
https://t.me/pump_upp
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2264
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

22. 2. 2019, 10:13

Jeden známý to řeší tak, že sice půjčí, ale vezme si nejakou finanční zastavu dle ceny nářadí. Taky pujcoval, ale vždycky věc rozbitá nebo už ji nikdy neviděl...

Jinak s par klukama tady jedeme vymenny obchod... Ty mně, já tobě. Jinak jako Vy.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“