kuličkové šroub HIWIN

Odpovědět
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

2. 12. 2010, 8:50

Trochu mi to vyrazilo dech. Okružovaný kul.šroub IT5 , průměr32mm ,stoupání 5mm, délka 2740mm,bez opracovaných konců jednoduchá matice s přírubou, cena 22864kč bez dph . To samé s dvojitou předepnutou matkou 29112kč bez dph.
Tohle mi trochu náladu vylepšilo
Válcovaný kul. šroub IT7 ,průměr 32mm stoupání 5mm ,délka 2740mm, bez oprac konců,jednoduchá přírubová matice ,cena 8579kč bez dph . To samé,ale průměr 25mm
cena 6554kč bez dph
Prý dokážou u jednoduchý matky vyměnit kuličky ,za kuličky, které jsou o nějakou tisícinu větší a pak má matka předpětí(a to bez navýšení ceny :D ),ale moc tomu nevěřím.Na dotaz jak je to s tolerancí přesnosti válcovaných šroubů,tak že občas splnují i IT3 ,ale garantují IT7.
martyxxx
Příspěvky: 195
Registrován: 16. 10. 2008, 9:19
Bydliště: Praha

3. 12. 2010, 8:08

Například NSK dělá předepnuté kuličkové šrouby jak s dvojitou matkou, tak s jednoduchou s oversize kuličkama, což bude asi opravdu levnější. Mám dva takové šrouby doma (jednoduchá matka, oversize kuličky), ALE a je to přesnost C3, broušené a to si myslím, je to podstatné. Když se předepne přesný šroub, tak to asi nějakou dobu vydrží, ale pokud se předepne C7, tak díky větší rozdílné vzdálenosti drážek na šroubu v různých místech to někde půjde více ztuha a mnohem dříve se to vychodí. Když budeš mít štěstí a koupíš IT7 s přesností odpovídající IT3, tak by to fungovat mohlo, ale je to loterie nebo by jsi tam musel mít známé a možnost si šroub vybrat :D .
Odpovědět

Zpět na „ceníky“