Uspávání KM driveru vs. dynamika

jaké jsou rozdíly z pohledu řízení
Onnyxer
Příspěvky: 114
Registrován: 24. 8. 2008, 7:56
Bydliště: Frýdek-Místek

11. 4. 2014, 6:12

Já mám před každým TB6560 danej PIC právě kvůli PowerUp sekvenci, nastavení konfigurace a USPÁVÁNÍ. Testovat bych to měl příští týden přes MACH3.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

12. 4. 2014, 10:04

Onnyxer píše:Já mám před každým TB6560 danej PIC právě kvůli PowerUp sekvenci, nastavení konfigurace a USPÁVÁNÍ. Testovat bych to měl příští týden přes MACH3.
Však to taky bude nejvymakanější TB6560AHQ driver ve střední evropě ;) držim palce :)
PBr píše:Este by ma celkom zaujimalo ako to v reale bude fungovat - teda je fajn, ze ten monostabil, ci procak zareaguje superrychlo, ale ako rychlo sa to prejavi v silovej casti?
Nejaka ta milisekunda by sa mohla ziskat tym, ze dajme tomu ten monostabil by mohol reagovat na nastupnu hranu step ale vlastny krok by sa spravil az na zostupnej hrane.
Toz len uvaha...
To bych asi neriskoval, resp. nevim, jak moc si dává řídící systém záležet s časováním sestupných hran.

Toshiba imho reaguje na změnu TQ nejpozději v následující periodě PWM hodin, ty já mám nastaveny na 400kHz, což je oproti délce prvního kroku při rozjezdu asi úplně zanedbatelný (ale to jen tipuju, možná by se to dalo vykoukat z těch pilozubatejch grafů v datasheetu, o což jsem se nepokoušel). Z praktického pozorování si myslím, že je to takto v cajku. Pokud to teď přepísknu s rychlostí a/nebo akcelerací, motor ztratí krok až v pozdějších fázích rozjezdu, kdy už na to rychlost probouzení nemůže mít vliv (ta ovlivňuje začátek rozjezdu). Krok při rozjezdu jsem od přechodu na klopák neztratil.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „krokove unipolarni bipolarni a servomotory“