DC Servocontroller Hudognik podľa " Arisov77 "

jaké jsou rozdíly z pohledu řízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

24. 2. 2013, 6:39

Nj ale jak pises Lubosi mas na motorech tacha, a to k sekundarni rychle PID smycce mezi driverem a motorem staci. Pravitko a heidn je druha pomalejsi PID.
Takze vubec nemas jen pravitko na stole a heidn.
RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

24. 2. 2013, 6:56

jasný
ale myslím že by mohla být možnost aby do driveru navíc šlo přiroubovat pravítka, pokud by to někdo udělal třeba s 2 procesory aby to bylo dostatečně rychlé ale i tak to bude pěkná pakárna. ty vůle jsou peklo pro každý systém a za různých situacích se to chová jinak. Já nakonec dám pravítka pryč, je nereálné na nich rozchodit cokoliv jiného a tak budu bez zpětné vazby, ale možnost driveru který by to uměl by byla zajímavá. Na druhou stranu pokud chci pravítka jen kvůli tomu a bych zabránil státě kroků je celý systém na hraně a nemá to smysl. Pravítko má podle mě smysl jen tehdy požaduju li absolutní délkovou přesnost bez ohledu na to jaká je teplota stroje a tak, ale pro regulační smyčku motoru je to dle mého nesmysl. Alespon jsem to ještě neviděl.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7211
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

24. 2. 2013, 7:03

to je přesně to na co jsem se tu už několikrát ptal a co se mi honí už dlouho hlavou
podle mého v tomto oboru laického názoru se systém s rozhraním step-dir bez sekundární smyčky polohové zpětné vazby (pravítko-ŘS) z principu nemůže vyrovnat "dospělému" systému kde je poloha os snímána lineárními pravítky, zákonitě musí být přesnost a hlavně spolehlivost najetí step-dir systému na požadovanou polohu o řád, možná o dva menší
jestliže jsou čísla na displeji odvozena z optického pravítka s rozlišením 0,000něco a skutečné polohy osy anebo ze zbožného přání systému, bude v tom asi rozdíl, finančně by se možná dal vyjádřit sumou +-500 000,- (cena dospělého systému)
snad to konečně začínám chápat
myslím že tu mašinu odstraněním pravítek pošleš o dva řády dolů
Naposledy upravil(a) testone dne 24. 2. 2013, 7:27, celkem upraveno 1 x.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7211
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

24. 2. 2013, 7:17

RadekB na to vlastně nedávno odpověděl
existuje PCI karta která umí číst signály z pravítek a LINUXCNC to umí zpracovat
ještě tak někoho kdo to dokáže dát dohromady
RadkuB, dokážeš to?
Na kolik by taková rekonstrukce (nahrazení třeba nefunkčního Heidenhaina LINUXemCNC s využitím původních pravítek a analogových pohonů) +- autobus vyšla?
Mně Heidenhain naštěstí chodí :D
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

24. 2. 2013, 9:20

Stanoveni konecne ceny repase na moderni system se stanovuje individualne podle nekolika kriterii.
Pokud nekdo neco chce , at zavola a domluvime se na miru.
Zapocitavaji se veci jako slozitost PLC, neexistence puvodni elektrodokumentace, leceni stavajiciho mech. / elektrickeho stavu.
Ale pro priklad cena sytemu s kompletnim predelanim a potrebnym HW pro dospele stroje zpravidla nepresahuje 230 000,-
Samozrejmne se delaji aplikace a funkce i naprosto na miru , jake jina CNC proste nemaji.
RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Odpovědět

Zpět na „krokove unipolarni bipolarni a servomotory“