Existuje driver smothstepper k Mach4 s plnou zpětnou vazbou?

jaké jsou rozdíly z pohledu řízení
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

25. 5. 2020, 11:43

no to máš tak..
(okrem toho, čo už napísal kolega nadomnou)

daj hocakému "ňoumovi" (a tým teraz nemyslím práve Marjána) do jednej ruky servo, a do druhej tzv. EASY servo (krokáč) → je takmer isté, že lepšie výsledky bude mať práve s tým krokáčom :roll:

no daj to dakomu, kto to servo vie aj správne nadimenzovať, nastaviť, a aplikovať → je takmer isté, kde skončí ten krokáč (na bazoši) :lol:

a presne preto sa to aj volá "EASY" :)

ostáva už len dodať:
skús to 750W servo s prevodovkou 3:1 či 5:1 (čo by otáčkami cca zodpovedalo tomu tučnému Easy servu), a potom hodnoť :wink:
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2020, 12:56

Zase porovnáváte neporovnatelné. Téhdy vznikla hádka, že 12Nm krokáč ani náhodum netačí na servo 400W, což jsem já oponoval. Stejně tak dávat do pohonu převodovku abych si zkomplikoval život a přidal další točicí prvek není to pravé ořechové.
Osobně říkám, že na každou operaci se hodí jiný systém. Každy si vybera sám. Servo ale neni všespasné a má i své mouchy. A EasyServo je slušná alternativa pro ty, kteří si nechtějí hrát s nějakým ladění a experimentováním. EasyServo se nastaví samo a jediní co mám udělat je nastavit počet vynechaných kroků před ohlášením alarmu. Když jsem viděl jak dlouho kolega tu Deltu nastavoval, přešly mně vchutě.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2020, 1:56





Tahle masina ma v sobe pokud se nic nezmenilo 400W serva na x a y. Ukaz mi tohle s 12Nm krokacem a muzem pokracovat v debate.

Jinak co se tyce o dost slozitejsiho nastavovani. Ano souhlasim, dobre nastavit servo neco trva a musi se to umet.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „krokove unipolarni bipolarni a servomotory“