najjednoduchsi driver

jaké jsou rozdíly z pohledu řízení
kalin.oleg
Příspěvky: 313
Registrován: 15. 7. 2006, 5:37
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2009, 11:30

- deleted
Počas práce s CNC možno fajčiť...
Uživatelský avatar
ferguson
Příspěvky: 462
Registrován: 20. 8. 2008, 7:51
Bydliště: Žilina

30. 7. 2009, 1:23

robokop píše:za 10 eur si to zbouchej sam
to bola cena odbrucha. nemam predstavu kolko to stoji. ale mat vybavenie, tak to urobim. :?
k
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 8. 2008, 12:00
Bydliště: Kosice SK

30. 7. 2009, 2:30

ono to nefunguje .. zobrat low cost motor co dala nejaka mechanika a driver ktory nema ani zakladne vlastnosti rozumneho drivra a ocakavat ze to bezi .. pride len sklamanie ..

Pokial uz sa chystate na stavbu cohokolvek ( nezalezi ci tam bude trapez, kulickac alebo remen) tak zvazte ci vysledna hodnota toho co staviate stoji za to.. a ak stoji . tak potom sa investicia do normalneho drivru oplati.

Pokial ide napr u hore uvedenu schemu drivra ... (i ked je unipolar a nehodi sa na motor z mechaniky) .. tento okamzite zhori po pripojeni na rozumny zdroj .. nema totiz _nijako_ limitovany prud motorom. (tranzistor spina cievku motora priamo na zdroj . prud je limitovany len odporom cievok a vnutornym odporom zdroja). Nie je lepsie pouzit osvedcenu konstrukciu a normalne si za nu zaplatit ? Pokial od drivra neocakavate nejake extra super spravanie, stale to nie je dovod ist na minimalne naklady a potom ich opakovane platit za spalene suciastky pripadne za uplne nevhodne spravanie a sklamanie z nechodiaceho motora. Suhlasim s robokopom .. nakoniec si driver kupite z cncshopu ..
Uživatelský avatar
ferguson
Příspěvky: 462
Registrován: 20. 8. 2008, 7:51
Bydliště: Žilina

30. 7. 2009, 6:44

no dobre presvedcili ste ma. pouzijem driver s TAckami, jeden mam doma, zmenim odpory... to je cesta ktorou som nechcel ist, co uz.

nemate niekto predstavu, aky prud mozem pustit do takych malinkych KM?
Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

30. 7. 2009, 7:29

Začni napr. so 100 mA a postupne zvyšuj , dokiaľ sa nezačnú nadmerne hriať .
Nemáš CNC - nič neznamenáš.
30.01.10 pokusne spustené CNC. Neviem, ako som mohol doteraz bez neho žiť. ><((((º>
http://www.fishpol.sk
k
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 8. 2008, 12:00
Bydliště: Kosice SK

31. 7. 2009, 7:05

ferguson píše:no dobre presvedcili ste ma. pouzijem driver s TAckami, jeden mam doma, zmenim odpory... to je cesta ktorou som nechcel ist, co uz.

nemate niekto predstavu, aky prud mozem pustit do takych malinkych KM?
len ako perlicka .. otazka "aky prud mozem pustiti do takych malinkych KM" .. je spravna. skuste si na nu odpovedat pri scheme uvedenej na zaciatku tohoto vlakna ;) .. tam totiz nie je ani sanca nejaky prud nastavit ...

Uz toto napoveda, ze je nutne vzdy pouzit driver s riadenim prudu.


Pokial mam este odpovedat na prud motormi .. v pohode znesu aj 1A ale len kratkodobo .. t.j. velmi zalezi ako dlho budu v prevadzke. Pokusne som tocil motor z 3.5 flopaku na 1A .. po cca 2 min zacal "hriat" .. Takze pri laborovani odporucam naozaj skusat radsej od mensieho prudu a skusat to aspon 10 min behat zo strany na stranu - aj s nejakou mechanickou zatazou.
Odpovědět

Zpět na „krokove unipolarni bipolarni a servomotory“