AXBB-E

jaké jsou rozdíly z pohledu řízení
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

20. 6. 2022, 12:56

Pánové, myslíte si, že může fungovat PWM bez nastaveného pinů? Frajer ve videu to tak má a jede to. V manuálu nic není a ani nevím co bych tam měl nastavit. Koukali jste někdo na to zapojení? Díky
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

22. 6. 2022, 11:13

Mám to přesně takto jako Philippe a nejede to. Na výstup AO1 nejde nic. Stále 0,0V. Takže co? Je to deska?

https://drive.google.com/file/d/12Uv7sr ... sp=sharing
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

22. 6. 2022, 2:19

Waw, progres!

Nějak všichni zapomněli, že je třeba nastavit něco jak "SpindlePWM > analog ch. na hodnotu 1" aby to PWM fungovalo. Konečně jsem z toho dostal napětí. Funguje korektně. Max otáčky je plné napětí 5V, takže to +/- sedí. Při S6000 mi to ukazuje 6017 na displeji měniče, takže minimální odchylka.

Jenže se vřeteno neeeeetoooočííí. No kur............ňa! Co mám ještě špatně?

Může mi prosím někdo objasnit jak je to s napětím? Když změřím výstup která jde na svorku měniče pro zapnutí vřetene CW proti +24 na zdroji, naměřím v zapnutém stavu (v programu je "spindle CW", svítí kontrolka jak v programu tak i u daného výstupu, tedy pinu 2) tak mám 24V nebo 0V. Proč na měniči mám mezi stejnou svorkou CW a GND 11,8V? A proč se ten zasraný motor neotáčí? Tam už nemám co nastavit. Vše je přepnuté na ovládání externím panelem. Nastaveny, otáčky, frekvence, rozběhy, prostě vše.

Nechybí tam nějaký drátek? To přece není možné. Už na to nemám nervy. Prosím co mohu ještě udělat? Díky
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

22. 6. 2022, 3:03

Nevím, proč to nejede.
Ale vím, proč ti nikdo nechce radit.
Tobě se totiž radit nedá.

Už několikrát jsem ti psal, abys vždy namaloval obrázek co a jak máš zapojené. A abys postupoval systematicky.
Načrtnout fixem do ruky jednoduché blokové schema a blejskout ho foťákem je otázka chvilky.
Jednak aby to pochopil ten druhý, a druhak že si to tím při malování sám ujasníš.
Tvoje standardní odpověď je, že je to zbytečné, že to máš stejně jako nějaký xyz.

Zrovna u těch zemí jsem se tě explicitně ptal, jestli je máš navzájem propojené.
Tys místo obrázku napsal, že jo. Přitom to (podle tvých měření) vypadá, že to evidentně není pravda.

Stejně tak u předchozího laborování s Enable.
Psal jsem, abys jednotlivě vyzkoušel každou osu zvlášť.
Kdybys to udělal, tak jsi problém odhalil během pár minut.
Ale tys pořád hledal chybu v nějakém spiknutí kosmických sil.
No tak jsi tím zabil několik dní.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

22. 6. 2022, 7:03

Mexi bohužel jsem měl pravdu. Nebo naštěstí. U Enable to je vina jednoho driveru. Prostě má opačně ServoOn. Proto to vyhazovalo. A právě že jdu krok po kroku. Píšu až když mi dojdou nápady. S vřetenem opět sranda. Všechno jsem měl dobře. Nešlo to, protože mi nějak zapomněli říci, že v té mé verzi softu musím ručně nastavit jeden parametr a to přiřadit PWM na analogová port. O tom nikde ani zmínka a nikoho to nenapadlo. Takže je to tak na půl pravda. Ale ano, s kreslením mám problém.

Takže ani země, ani jinak barevné schématy můstku, bužírek ani dalších ptákovinek jako dutinky v tom nehraje takovou roli jak tady někdo tvrdí:)
Modros
Příspěvky: 1648
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 6. 2022, 7:14

Pořid si systém který bude pro tvuj level znalostí a neser se do něčeho...u čeho máš každou triviální položku za mega problém
Hezký den Mariáne :D

edit: protože přijít po týdnu laborování s tím že si měl obrácenou logiku driveru to už je na pováženou a k zamyslení jestli nemáš latku moc vysoko

prskej si jak chceš 8)
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

22. 6. 2022, 8:15

Modros píše: 22. 6. 2022, 7:14 Pořid si systém který bude pro tvuj level znalostí a neser se do něčeho...u čeho máš každou triviální položku za mega problém
Hezký den Mariáne :D

edit: protože přijít po týdnu laborování s tím že si měl obrácenou logiku driveru to už je na pováženou a k zamyslení jestli nemáš latku moc vysoko

prskej si jak chceš 8)
Jojo, ty aby ses nepřidal. Ano, je pravda a to jsem přiznal od začátku, že elektronice nerozumím. Proto postupuji podle návodu. Mimochodem napadlo by Tě, že tří stejné drivery když nastavíš identicky tak se identicky nechovají? Jedná pitomost. Nakonec to přiznali u Leadshine, že byl v jedné sérii taková problém. To ne já otočil logiku. Takže bych chtěl vidět co bys dělal. Chytrolínu je tady plno. Ještě že ti normální píšou soukromé zprávy. Takže opět nemáš pravdu.
Modros
Příspěvky: 1648
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 6. 2022, 8:40

ja enable vubec nepouzivam....mam sofistikovanejsi veci na zastaveni systemu hned ted nezavisle na tom jestli se system zblazni ci ne.

Musim si do tebe rejpnout. To je tradice :lol:
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

22. 6. 2022, 9:02

Mrosconi píše: 22. 6. 2022, 7:03 Takže ani země, ani jinak barevné schématy můstku, bužírek ani dalších ptákovinek jako dutinky v tom nehraje takovou roli jak tady někdo tvrdí:)
Barvy bužírek nebo dutinky jistě ně. To jsem taky nikdy nekritizoval.
Ale jestli jsou nebo nejsou spojené země jednotlivých zdrojů už hraje roli docela fest.
No ale pokud ty myslíš že ne, tak fajn. Je to tvůj stroj.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

23. 6. 2022, 5:05

Ano, země hrají roli ale ne v mém případě. Tady šlo o softwarovou věc. V obou případech.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

23. 6. 2022, 5:29

Mrosconi píše: 22. 6. 2022, 7:03 Takže ani země, ani jinak barevné schématy můstku, bužírek ani dalších ptákovinek jako dutinky v tom nehraje takovou roli jak tady někdo tvrdí:)
Osobně si myslím, že jako vždy máš absolutní pravdu.
Přeji hezký a nikým nerušený objevitelský den.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

23. 6. 2022, 6:11

Sancho Panza píše: 23. 6. 2022, 5:29
Mrosconi píše: 22. 6. 2022, 7:03 Takže ani země, ani jinak barevné schématy můstku, bužírek ani dalších ptákovinek jako dutinky v tom nehraje takovou roli jak tady někdo tvrdí:)
Osobně si myslím, že jako vždy máš absolutní pravdu.
Přeji hezký a nikým nerušený objevitelský den.
Jojo, mám. Alespoň v tom co jsem řešil tady.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

23. 6. 2022, 6:14

Modros píše: 22. 6. 2022, 8:40 ja enable vubec nepouzivam....mam sofistikovanejsi veci na zastaveni systemu hned ted nezavisle na tom jestli se system zblazni ci ne.

Musim si do tebe rejpnout. To je tradice :lol:
Já si enable nevymyslel. Bez něj ale servo nespustim. Měl jsem to na všech strojích, tak mne to zaskočilo, že to ta deska nepodporuje. Myslel jsem, že je to u step/dir řešení automatická věc.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

23. 6. 2022, 1:07

Už to funguje. Dal jsem tam relé a vše maká jak má. Nakonec jsme zjistili, že borci to jelo protože měl díky konvertoru napětí společnou zem 5 a 24V. Já to měl rozdělené, protože takto je deska navržena. Alespon takto mi to Madaři líčili. Takže díky všem za tipy. všechny byly mimo:)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

23. 6. 2022, 1:50

Mrosconi píše: 23. 6. 2022, 1:07 Už to funguje. Dal jsem tam relé a vše maká jak má. Nakonec jsme zjistili, že borci to jelo protože měl díky konvertoru napětí společnou zem 5 a 24V. Já to měl rozdělené, protože takto je deska navržena. Alespon takto mi to Madaři líčili. Takže díky všem za tipy. všechny byly mimo:)
Takže problém byl v tom, že jsi měl rozdělené země.
Já jsem ti to psal, dokonce 2x.
Ty jsi ale byl vždycky velmi moudrý a věděl jsi, že v tom rozhodně problém není.
A ukončíš to konstatováním, že všechny rady byly mimo.

Ty jseš opravdu dáreček.

Jo, a nakonec to vyřešíš nějakým relé, což je s velkou pravděpodobností zbytečnost a kravina.
Píšu "s pravděpodobností", protože ses jako obvykle nenamáhal namalovat, kam jsi ho připojil.

Pokud tohle vlákno někdo četl, tak jsem zvědavý, jak bude mít náladu ti případně někdy v budoucnu s něčím radit.
Odpovědět

Zpět na „krokove unipolarni bipolarni a servomotory“