TMC2130 – nastavení proudu do registru přes SPI

Odpovědět
cepicka
Příspěvky: 5
Registrován: 4. 2. 2022, 7:27

13. 3. 2022, 11:31

Zdravím,

minule jsem zde dostal super odpovědi při výběru driveru, obracím se sem tedy znovu a tentokrát s poměrně sofistikovaným dotazem:

Pořídil jsem TMC2130, provozuji ho v SPI módu.

(Teda ono to rozdělení na SPI mód a STEP/DIR mód které rozlišuje třeba BIGTREETECH je trošku matoucí, i v tom SPI módu používám signály STEP a DIR, ale rozdíl je v tom že konfigurace se nedělá nějakýma jumperama ale po SPI.)

A ovládám ho mikrokontrolerem STM32xxx. Podařilo se mi s ním spojit, na příkazy které tam po tom SPI posílám dostávám očekávané odpovědi. Nejprve ho zapnu, zápisem do registru CHOPCONF, motor se začne točit.

Rád bych teď nastavil jaký tam má to TMC posílat proud, ale vůbec se mi to nedaří. Mělo by se jednat o hodnoty IRUN a IHOLD v registru IHOLD_IRUN na adrese 0x10. Provedu například zápis: 0x90 00 02 0F 0F, driver mi potvrdí přijetí tohoto příkazu, ale nestane se nic. Ať tam dávám pro ty proudy různé hodnoty mezi 00001 a 01111, do motoru pořád teče jen nějakých 63 mA :(

Napadá někoho něco co bych mohl přehlížet? Děkuju

Datasheet TMC2130 - registr IHOLD_IRUN na stránce 27
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

14. 3. 2022, 6:28

Zkontroluj jestli nemas zape pwm_ autoscale.
Mrkni se co mas v globalscaler (pokud ho tento driver ma)
Zkus zapsat neco do nejakeho registru ze ktereho se da cist a zkontroluj jestli se to opravdu zapsalo spravne.
Mrkni se na nejake minimalni konfiguracni povely aby driver fungoval, mam pocit ze se tam toho po startu muselo poslat vic nez jen CHOPCONF, ale ja pouzivam drivery s podobnym chipem. Na internetu urcite najdes spoustu kodu, tak tam pro zacatek posli to tam maji jini.
cepicka
Příspěvky: 5
Registrován: 4. 2. 2022, 7:27

15. 3. 2022, 1:20

Díky za rady. Hledání nějakých kódů jsem předtím už docela vzdal, zdálo se mi že kdokoliv s tím driverem něco dělá ho jen dá do desky a nastaví nějaké parametry v softwaru, že takhle jako já přímo k mikroprocesoru to nikdo nepřipojuje.

Nicméně ještě jsem tedy pohledal, našel jsem tenhle repozitář na kterej odkazuje přímo Trinamic a při použití těchto nastavení již tam konečně nějaký proud teče, takže ještě jednou díky.
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“