krokac,bude se dat pouzit???

Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22392
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 7. 2007, 5:55

no ja jsem omeril ze budic bez omezeni proudu mi utahne masinu asi tak 50mm/min s odrenejma usima
ale ty same motory s lepsim budicem kterej umi ubrat proud pri necinosti jezdi 400mm/min
a ma prisernou silu
je to predevsim tim ze bez omezeni proudu jsem mohl pouzit asi 4.8V

ted pouzivam 33V s tim omezujicim budicem
pri necinosti tam tece asi ampera mozna 1.5
pri praci 3.5A

predtim tam tekly asi 2.5A a bylo to slaboucke

je v tom vazne velky rozdil jestli ten budic umi omezovat proud a umi ubirat proud pri necinosti
zvetsi to dosazitelnou rychlost a silu prave tim ze pri vyssich otackach dovoli motorum vetsi napeti (zjednodusene receno pri vetsim kmitoctu roste krokacum odpor vinuti) aby zachoval dany proud
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
VIKES
Příspěvky: 12
Registrován: 9. 5. 2007, 3:40
Bydliště: Tachov

20. 7. 2007, 6:24

koukam ze mezi cnc stroji jsou velke dohady,ja jsem zacatecnik,a tak kazda rada draha,zatim dysponuji tim co mam,a sehnal jsem vse temer za hubicku,takze necekam profi zazraky,jen chci skomponovat to co doma mam,aby to alespon trosku ladilo,a dalo se to k necemu pouzit....jednoduse receno,nejsem zadnej znalec v tomto oboru,a nedysponuji prostredky,abych si poridil cnc za tisice,ci sta tisice,stavim si hoby frezu ciste na modelarinu,a nejaka mala neprestnost,se dycky poda,lepsi nez to delat rucne,pokud muze nekdo poradit s tim co mam,tak jen uvitzam :) ,a treba se i necemu priucim,a s novymi vecmi seznamim :shock: :D .nic proti dohadu,do patri k veci :lol:
ok1njb
Příspěvky: 32
Registrován: 31. 8. 2006, 12:22

20. 7. 2007, 6:54

Nic naplat já taky nemohu investovat desetitisíce za vybavení pro hobby, takže teď mám stroj postavený z dřevotřísky a poháním ho podobnými motory (darované VEXTA) jako jsou na obrázku, a driver mám CNC3AX. Na práci s modelářskými materiály (překližka, dřevo, balsa a opatrně hliník) mi naprosto stačí. Jediné co mi dělalo problém byly šrouby a matice (tr12 matice teflon). Vedení z šuplíkových kolejniček. Mám radost z krásných žeber a přepážek pro modely, přesnost na 0,1mm je lepší než u lupinkové pilky.

Zapojení motorů: motor se šesti dráty - měřit odpor mezi vývody asi takto (1)-3OHM-(2)-3OHM-(3) - (1)-6OHM-(3) (1)a(3) jsou krajní vývody
(2) je střed (4)-3OHM-(5)-3OHM-(6) - (4)-6OHM-(6) (4)a(6) jsou krajní vývody (5) je střed . Vždy jsou to dvě cívky 3OHM v séri.

Natavení CNC3AX : jsou tam trimry na nastavení proudu, nastavit na minimum a postupně přidávat asi na 75% proudu uvedeného na motoru (na vývodu č.5 L297 je napětí 0-0,6V odpovídající proudu 0-6A s přepočtem vzhledem k výkonovým odporům- 0,1OHM=cca 0,1V/1A). Lajcká kontrola při provozu je teplota motorů - vždy jsou zahřáté ale nesmí to být moc. To že motor jakoby stále běží je správně je totiž napájen pulzně, kmitočet je generován L297 na desce úplně vlevo (je u něj navíc kondenzátor a odpor).

Hodně úspěchů
Přílohy
můj stroj
můj stroj
řízení CNC3AX, zdroj, spínání vřetene a snímání polohy
řízení CNC3AX, zdroj, spínání vřetene a snímání polohy
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“