Riadenie serv pomocou 3 axis Sigmatek SDD340-46

Odpovědět
Martin SK
Příspěvky: 61
Registrován: 28. 11. 2019, 12:58

28. 11. 2019, 1:14

Zdravým nadšencov CNC.

Chcel by som využiť túto možnosť a spýtať sa skúsenejších kolegov či niekto náhodou neriešil posuv osí na 3 osej CNC pomocou 3 osého integrovaného driveru Sigmatek.

Momentálne fungujem na KM motoroch ale mam možnosť použiť 3xservo a jeden multi driver z 3 oseh
IMG_2619.JPG
IMG_2618.JPG
o robota.

Viem ze to neje ideálny prípad, ale ak by náhodou niekto niečo podobne už riešil bol by som vďačný za každú informáciu.

Driver ma označenie SDD340-46 ( vid priložene foto )

Serva mam viaceré k dispozícii, takže ak by bola schopná riadiaca jednotka serv spolupracovať nejakým spôsobom s Mach3 ( Step/Dir ) rad by som sa do prestavby pustil.

Prednostne CNC využívam na mäkšie materiály ako Balza, preglejka, buk, plasty a občas hliník.

Vopred ďakujem všetkým ochotným kolegom za každú pripomienku. ( aj negatívnu :D )
Přílohy
IMG_2605.JPG
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 11. 2019, 1:39

Řekl bych, že ne.
Co jsem se dival, tak Sigmatek tlačí sběrnici Varan na Ethernetu (docela rarita, myslím, že to používá málokterý výrobce).
Jako jedinou druhou možnost jsem viděl CANbus, což bude i Tvůj případ (viz štítek).
Ale ani s jedním si Mach zřejmě neporadí.
S tím CANem by se to možná dalo nějak rozhýbat třeba na LinuxCNC, ale ani to by nebylo zrovna jednoduché.
Martin SK
Příspěvky: 61
Registrován: 28. 11. 2019, 12:58

28. 11. 2019, 4:13

Ahoj Mex.

Najskôr by som sa rád poďakoval za rýchlu reakciu.

Tiež som premýšľal ako dostať Step dir na iný druh komunikácie.

Ešte mám nejaké ďalšie drivery z robotov a to KEB a nejaký saniodenky.

Hľadám nejaké možné riešenie ako by to mohlo komunikovať.

Musím sa priznať že je to pre mňa niečo nové, tak zatiaľ len tapam.

Rozmýšľal som aj nad JMC 180W.

Je to už investícia nakoľko ostatné veci čo som popísal sú zadarmo.

Neponahlam s tým. Mám menšiu masinku kde mi beží Mach3 tak drobné veci mám kde robiť. Išlo mi len trošku zvýšiť dynamiku pomocou serv.

So stratou krokov som sa zatiaľ viditeľné nestretol, snazim sa držať Max otáčky pod 500rpm aby som neprišiel okrutiaci moment.

Ešte raz vďaka
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“