Levná serva CZ

Odpovědět
KONTURA77
Příspěvky: 10
Registrován: 13. 7. 2020, 7:56

24. 10. 2020, 3:25

Zdravím, chci se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s těmito servy: https://vallder.com/en/c/ac-servox/ac-s ... il#details.
Cena se mi zdá dobrá, ale nevím jak s jejich nastavení, myslíte si že je šance je nějak rozumně nastavit pro polohování? O nějaké komunikaci se tam v dokumentaci zmiňují, ale zda to bude dostačující nevím.
Vždy jsem používal jen krokáče, takže se servy zkušenosti úplně nemám.
Jinak vím, že osazený enkodér není žádný zázrak, ale pro mé účely by měl dostačovat.
Můžete mi na ně prosím říct svůj názor?
Nebo kdyby jste mi mohli doporučit nějakou jinou variantu v podobné cenové relaci, tak budu vděčný. O deltách samozřejmě vím, ale to je trochu mimo můj rozpočet.
Díky
Kuba
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 10. 2020, 4:06

To vypada na bezne cinske servo.
Je tam rs232 ale nevidim software ke stazeni. To povazuji za velky -
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

24. 10. 2020, 5:30

Podle rychlého prolítnutí manuálu to vypadá, že k tomu snad ani žádný jejich SW neexistuje. Ty porty RS232/RS485 jsou asi určeny jen pro komunikaci po Modbusu.
Parametry mají celkem slušně popsané, tak se asi předpokládá, že si uživatel nějak poradí sám. A buď to bude nastavovat tlačítkama na driveru, nebo použije pro nastavení nějakého univerzálního Modbus klienta.
Takže to nastavování a ladění možná bude trochu opruz. Ale zase pokud mají motor a driver k sobě dobře sladěné, tak by toho nastavování nemuselo být nijak moc.

Trochu se mi nelíbí ty optronové vstupy pro STEP/DIR. Při max. frekvenci STEP 500kHz by se mi tam víc líbily vstupy typu line-driver, jak je u lepších serv zvykem. Ale zřejmě jim to i s těmi optrony nějak jede. Pokud se optronové vstupy udělají dobře, tak by to měly zvládat.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 10. 2020, 6:08

tak nezbyva nez nastaveni pid smycek podle citu
hodne stesti
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 460
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37

27. 7. 2021, 5:47

KONTURA77 píše: 24. 10. 2020, 3:25 Zdravím, chci se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s těmito servy: https://vallder.com/en/c/ac-servox/ac-s ... il#details.
Cena se mi zdá dobrá, ale nevím jak s jejich nastavení, myslíte si že je šance je nějak rozumně nastavit pro polohování? O nějaké komunikaci se tam v dokumentaci zmiňují, ale zda to bude dostačující nevím.
Vždy jsem používal jen krokáče, takže se servy zkušenosti úplně nemám.
Jinak vím, že osazený enkodér není žádný zázrak, ale pro mé účely by měl dostačovat.
Můžete mi na ně prosím říct svůj názor?
Nebo kdyby jste mi mohli doporučit nějakou jinou variantu v podobné cenové relaci, tak budu vděčný. O deltách samozřejmě vím, ale to je trochu mimo můj rozpočet.
Díky
Kuba
Nějaký pokrok / test těchto servosetu? kolega shání něco levného na svoji mašinku a tohle vypadá dobře. Ideálně ale kdyby to někdo testnul přede mnou a popřípadě mi i poradil, protože jsem odchovaný na krokáčích a serva mám zatím jen teoreticky nastudované.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2021, 6:18

jestli k tomu neni software tak nebrat
preci to nechces nastavovat poslepu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Jimmy
Příspěvky: 523
Registrován: 12. 12. 2014, 9:19
Bydliště: Pardubice

30. 7. 2021, 6:34

Sw k tomu bude. Vždyť na poslední fotce je to vidět. Přes jejich převodník nebo kabel to propojíš s PC přes ten kulatej konektor.
Soustruh SN320, Obrážečka Strigon GH400, CNC router Pacer Cadet, TIG AC/DC
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2021, 7:09

Interface ma vetsina driveru ale software z nich nevymamis. Budto nemaj zadny v anglictine nebo proste nemaji vubec zadny nebo to je jen na komunikaci s plc atd...
Kdyby byl nekde link na software ke stazeni tak by me to presvedcilo.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“