servo pro pohon vřetena

pavel7890
Příspěvky: 52
Registrován: 15. 7. 2010, 10:49

2. 2. 2017, 9:18

Štítkové hodnoty jsem nijak neměnil. Ani napětí, ani proud. Jednalo se o synchronní motor.

U asynchronních motorů bych to nikdy nezkoušel. Ty se chovají úplně jinak. Tam je nutné měnič předimenzovat, pokud chci rychlou změnu otáček (i bez zátěže).
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 2. 2017, 9:31

já si teď hraju s měničem C2000 a synchronním motorem a tomu je uplně jedno jaké tam napíšeš hodnoty.. zadáváš tam parametry jmenovitý proud, jmenovité napětí a otáčky a počet pólů + autotuning .. jediné co má na něco vliv je jmenovitý proud, podle něho pak měnič omezuje max proud a hlásí případné hlášení o překročení proudu.. defaultně je tam ale nasaveno cca 170% při rozběhu.. napětí si zjistí sám, nastavíš otáčky a zvedne si to napětí tak aby to odpovídalo daným otáčkám a proud omezí dle zatížení, na to žádný parametr nepotřebuje
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
pavel7890
Příspěvky: 52
Registrován: 15. 7. 2010, 10:49

2. 2. 2017, 9:52

OK díky za info.

Takže až bude čas a huť, tak tu 30kW bestii zkusím jen tak pro legraci připojit na 28A servo driver. Co se může stát... leda ho... :)

Jediné, co mi na Indradrive CS vadí, že nemá možnost zadat synchronní motory bez zpětné vazby. Vykazuje to SW chyby pokud bych to tak chtěl.

Ještě jsem se chtěl zeptat jestli máte někdo zkušenost s výměnou ložisek u Rexroth MSK motorů s M1 enkodéry. Jde mi o to, jestli je nezbytně nutné dodržet polohu rotoru vůči poloze enkodéru. U jednoho motoru jsem to připojil od oka a celkem bez problémů to funguje. Jistý si tím úplně nejsem.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 2. 2017, 10:01

budeš tomu muset nastavit pomalejší rozběhovou rampu, jestli to vůbec půjde roztočit, ono to bude chtítpři rozběhu strašně moc a měnič skočí okamžitě do přetížení.. uvidíš sám..
jinak když jsem to zkoušel bez zpětné vazby tak je to peklo.. v podstatě to rozumně nefunguje, dynamika jde do háje a proudy to odebírá 2-3x takové.. a rozumně mě to chodilo bez zpětné vazby do cca 250-300Hz na 400Hz to už bez zpětné vazby nešlo.. se zpětnou vazbou se to roztočí na 400Hz za 0,1s bez se to neroztočí na 200Hz ani s dvousekundovou rampou
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

3. 2. 2017, 9:40

ja mam skušenost ze šnajdrem, kollmorgenem, bergerlahr

pokud vemu jako příklad servo od šnajdra 2,4 kW tak jde normálně provozovat na všech měničich te řady .
špičkový odběr ma ten motor 28A a běží i na měniči 3A špičkové 6A. jde o to že motor běží sice na plné otáčky ale chová se jako třeba 600W servo.

Vše tohle se da dohledat na strankach vyrobce. takhle se chová i kollmorgen, bergerlahr,bosh,siemens a dalši.

Pokud si stáhnete dataset třeba od motoru BSH 0703 - 1,43kW

https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q= ... QA&cad=rja" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak ten se chová jako servo od 750 do 1430W podle použitého měniče. pak se i tak hlási v měniči.. uvadí to i vyrobce v datasheetu.
To co píšeš 30kW je už asi jina liga, nicmeně s original měničem bys to měl podle mě rozběhat i na těch 7,5kW

mam to odskoušené na servech 3,6kw , měnič 12A a viz výše 2,4kW
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“