Zastavení servomotoru

Monteg
Příspěvky: 1481
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

8. 6. 2017, 6:10

Děkuji všem za rady
Vyřešeno :oops:
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

8. 6. 2017, 10:20

Mex píše:Převod RS422 na TTL není žádný problém.
Dá se to udělat "na prasáka" jen využitím plusových signálů (po správném zakončení sběrnice, samozřejmě). Pro menší vzdálenosti (do nějakých 10m) to chodí bez problémů, hlavní výhoda je, že na to nepotřebuješ žádný speciální chip a tak to uděláš s věcmi ze šuplíku. Použil jsem už mockrát, když jsem potřeboval něco rychle.
Lepší ale je udělat to čistě podle normy, pak můžeš tahat signály daleko jak chceš. Pak to chce přijímač RS422, např. typu AM26C32. Tenhle chip umí převést 4 kanály RS422 na TTL, cena je kolem 20-30 Kč.
Když napíšeš/namaluješ přesně co potřebuješ, tak Ti s tím rád helfnu.
Takhle mi to uplne stačí, diky.
datashit brouka nastuduju. spíš mi šlo o to, že namam prehled jakyho brouka použít. Nevypada to složite.
Pro orientaci napíšu na co jsem to chtěl.
mam system servo/driver, ktery je rizeny step/dir. diferencialní encodery, který vedou do driveru.
chtel sem použít index pulz pro presne referovani, k tomu mi stačí přivezt do sytemu informaci pouze o indexu,A a B neni třeba. cely to beží na mesa 7i76E, takže pouze servo-thread, který signál index nechytí, takže je potřeba ho nejdřív převezt na TTL a poté protáhnout na par ms abych ho chytil.
Jak ho chytit bych umel obejit hw encoderem na karte upravou firmwaru, ale upravit si signal je asi jednodušší cesta.
Možná na to ve finále ani nedojde, ale přišlo mi to jako zajímavej problém jak referovat KM pomocí indexu, když už tam je.
M
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 6. 2017, 11:41

Pro tuto jednoduchou aplikaci bych to asi udělal bez toho převodníku. Jenom bych pomocí MKO vyrobil definovanou délku pulzu třeba 3ms a hotovo. Tady by to naprosto vyhovělo.
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“