Servopohon pre frezu

Odpovědět
maxo73
Příspěvky: 40
Registrován: 10. 7. 2007, 8:13
Bydliště: Zilina

9. 6. 2018, 1:01

Ahojte,frezu mam uz asi 10 rokov a chcel by som ju koncom roka vylepsit./Zatial iba zbieram informacie/
Teraz beha na 12Nm krokovych motoroch /os Y-2ks/ a ovladam ju cez Mach3.Rozmer stola je 1400x2160mm.
Planujem tam dat serva,planetove prevodovky a dorobit druhe vreteno.
Zda sa mi to pre mna lepsie riesenie ako menic nastrojov,lebo vacsinou vyuzivam 2 nastroje a menic by mi zmensil pracovnu plochu.
Som strojar,tak sa mechaniky sa nebojim. Trocha mam obavy z elektroniky.Neviem ani co vsetko k tomu budem potrebovat.
Moje predstava je,ze celu elektroinstalaciu na freze nahradim novou.Doladim potrebne nastavenia a freza bude pracovat.
Frezu chcem ovladat priamo z PC /podobne riesenie ako cez Mach3/a nie cez ovladaci panel.
Ked som pozeral na cncshope nasiel som iba servo + driver,ale neviem do coho to dalej pripojit a ako to prepojit z PC. Na retrofit cnc som
nasiel iba ovladacie panely,ale to nechcem.Neviete niekto,kde by sa dali kupit kompletne servopohony za rozumnu cenu-pripadne nejake rady?
Dakujem.
Přílohy
Plastohryz.jpg
babajaga
Příspěvky: 31
Registrován: 22. 11. 2017, 2:29

9. 6. 2018, 1:57

No záleží či chceš s papierom, alebo bez. Napr tuto na fóre treba pozrieť. Napr tuto máš nové sety aj s káblami, za takú cenu nekúpiš nikde...
http://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic ... &start=105" onclick="window.open(this.href);return false;
Osobne by som to bral hneď. Tuším by to malo vedieť aj step dir, alebo treba to poriadne pozrieť. Záleží čím toč chces ovládať. Gravos? Mach? Linux...? Treba aj dobrú jednotku aby ti to mechodilo jak posrate...
Skúsenejší ti určite poradia.
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

9. 6. 2018, 2:08

ovládací panel je PC so zabudovanou podporou na riadenie motorov a vstupy a výstupy. celé sa to dá integrovať do mašiny.
namiesto toho chceš PC, do ktorého si budeš dokupovať kartu (karty) na podporu vstupov a výstupov a riadenie motorov?

nie je to zajedno?

ak spravíš výmenu na kratšej strane stroja, prídeš o kúsok dĺžky pracovného priestoru, podľa veľkosti upínačov napr. 50-100mm.
sk dáš 2 vretená vedľa seba, podľa mňa prídeš o možnú šírku obrábania, aspoň s tým pridaným vretenom.
maxo73
Příspěvky: 40
Registrován: 10. 7. 2007, 8:13
Bydliště: Zilina

9. 6. 2018, 4:01

babajaga:
Staci mi to bez papiera. Najradsej by so kupil cely komplet spolu 5 serv.

r4cv:
Neviem ako je to s tymi kartami do PC a kolko stoja,ale praktickejsie z hladiska ovladania stroja sa mi zda klasicke PC. S klavesnicou pridem aj na koniec stroja a vidim na monitor.Ked mi nahodou spadne,za par € kupim novu.

Chcem predlzit X-ovu os /ta kratsia/ o 150-200mm na kazdu stranu.
Keby som mal zasobnik na zaciatku,alebo na konci stola nemohol by som posuvat material.
Ak je vyrobok vacsi ako stol musel by som ho otacat a to je trocha komplikovanejsie a aj tak by som nedokazal spravit dlzku 4000mm, ktoru 1x za rok vyuzijem :D
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“