Teknic Servo + SST-1500 jednotky

Odpovědět
perak
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 1. 2019, 9:24

28. 1. 2019, 9:34

Zdravím všechny dobré duše na tomto fóru,

rád bych se poradil. Mám motory Teknic 2348 a jednotky SST-1500. Prošel jsem snad všechno co šlo, vyrobil sériový kablík atd. Dokážu s motory hejbat z jednotky, ale při připojení na Mach3 nebo GRBL jen bzučí, případně se pohnou o kousek a zpět. Jednotka při opakovaných pokusech se buď disabluje nebo skočí do shutdown.

Chci si postavit menší frézku, obyčejné malé krokáče se mi točí, ale tady nic. Hádám nějaký problém v nastavení kroků/komunikace. Default bylo na jednotce 4000 steps/rev. U motorů se píše v datasheetu:
Counts/rev options: 2000, 4000, 8000, 2048, 4092, 8196

Pravda, nikdy jsem taky nekonfiguroval Mach3 (malá destička z číny za 150, jinak GRBL mám na Arduinu Unu... STEP/DIR který mi makaj s krokáčema jsem zkoušel teda poslat do těch sst-1500).

Zkoušel jsem různě měnit počty těch kroků atd. ale výsledek není, z jednotky SST to s tím dokáže krásně svižne a tiše makat.

Pomůže někdo ?
Díky moc.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 1. 2019, 10:25

Měnit nastavení enkodéru přece nemůžeš jen tak, jak se ti zamane. Musí odpovídat tomu, jaký enkodér fyzicky na motoru máš.
Ale když ti to "z jednotky SST" jede (jak píšeš, předpokládám, že ovládáním po sériové lince z nějakého servisního programu), tak to asi máš vzájemně sladěné dpbře.

Takže buď máš blbě nastavený režim toho serva a on DIR/STEP chápe nějak jinak. Nebo to chce ošetřit i další signály - jednak ten pin Mode, a pak hlavně taky vstupy pro koncáky, které musí být zkratované, když k tomu reálné koncáky asi nemáš připojené.
perak
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 1. 2019, 9:24

29. 1. 2019, 7:41

Tak to je mi jasné... ono to vypisuje samozřejmě mraky věcí a protože jsem nikdy s tím nedělal - tak nevím. Dokázal jsem napsat pro arduino ovládání přes dálkáč, ale tady je hodnot jak máku a vím že to asi bude nějaký sladění parametrů, ale vím kulový co a jak :-( proto jsem už z poslední zoufalosti vyhledal pomoc tady. Mohl bych přiložit report + screenshoty... ?
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“