Laciné servo 750W

Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

11. 3. 2020, 7:46

No vtip je v tom, že oni ten softvér na vyžiadanie aj dodajú, len to oscilo tam vo väčšine prípadov budeš hladať márne 😂
ten hluchý s gitarou je ale fakt pecka :lol: díky
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 3. 2020, 7:54

jako ona ta kytara hrat bude, ale nechtel bych byt na tom konzertu :lol: :lol: :lol:
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

11. 3. 2020, 7:58

miv píše: 11. 3. 2020, 7:41Zatím tápu i v těch označeních modelů. Mají dva - jeden s číslem 80 na začátku, druhý s 90. Ten 80 je za 150, ten s 90 za cca 200. Rozdíl v parametrech jsem nenašel.
Síce to tam nepíšu, ale som si takmer istý že 80 a 90 je len velkosť príruby, resp. rozmerová kategória ako napr. NEMA34 a pod. Zodpovedala by tomu aj tá vyššia váha a moment zotrvačnosti.

Na otázku či sa s tým oplatí zaoberať som už viac-menej odpovedal :lol: (a bez rizika to určite nebude)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

11. 3. 2020, 8:09

Protože jsem bezbřehý optimista, tak to tak fatálně s tím laděním nevidím.
Pokud tam nějaká aspoň základní možnost konfigurace bude, tak fajn.
miv
Příspěvky: 772
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

11. 3. 2020, 8:29

Mex píše: 11. 3. 2020, 8:09 Protože jsem bezbřehý optimista, tak to tak fatálně s tím laděním nevidím.
Pokud tam nějaká aspoň základní možnost konfigurace bude, tak fajn.
Tak já je zkusím vybuzerovat o dokumentaci a uvidíme.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

11. 3. 2020, 8:33

To jsem tam zapomněl dopsat: požádat je o dokumentaci předem vždy stojí zato. Jednak se o tom něco dozvíme. A kdyby ji nechtěli dodat nebo ji neměli, tak se taky dozvíme - že je třeba rychle prchat od takového výrobku pryč.
Jen je prosím nevybuzeruj, ale slušně požádej.
miv
Příspěvky: 772
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

11. 3. 2020, 9:02

Mex píše: 11. 3. 2020, 8:33 To jsem tam zapomněl dopsat: požádat je o dokumentaci předem vždy stojí zato. Jednak se o tom něco dozvíme. A kdyby ji nechtěli dodat nebo ji neměli, tak se taky dozvíme - že je třeba rychle prchat od takového výrobku pryč.
Jen je prosím nevybuzeruj, ale slušně požádej.
Jak pravíš. Budu zdvořilost sama. :)
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

11. 3. 2020, 9:08

Manual mas tady https://www.machsupport.com/forum/index ... tach=44811
Taky jsem po tom pomrkaval, mam projekt kde potrebuju jen takove staticke polohovani kotoucove pily, to by melo zvladat bez problemu i bez velkeho ladeni smycek. Jen jaksi neni cas to dodelat :-) Nemel jsem zatim prilis cas to procitat, takze kdyz si das tu praci, tak napis poznatky.
miv
Příspěvky: 772
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

11. 3. 2020, 10:43

t256 píše: 11. 3. 2020, 9:08 Manual mas tady https://www.machsupport.com/forum/index ... tach=44811
Taky jsem po tom pomrkaval, mam projekt kde potrebuju jen takove staticke polohovani kotoucove pily, to by melo zvladat bez problemu i bez velkeho ladeni smycek. Jen jaksi neni cas to dodelat :-) Nemel jsem zatim prilis cas to procitat, takze kdyz si das tu praci, tak napis poznatky.
Díky za odkaz, podívám se na to.
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

11. 3. 2020, 11:41

miv> Myslim ze to nekoupis. Ale aspon se pobavis, ten manual je chinenglish jak svina. :D
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
miv
Příspěvky: 772
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

12. 3. 2020, 12:25

t256 píše: 11. 3. 2020, 9:08 Manual mas tady https://www.machsupport.com/forum/index ... tach=44811
Taky jsem po tom pomrkaval, mam projekt kde potrebuju jen takove staticke polohovani kotoucove pily, to by melo zvladat bez problemu i bez velkeho ladeni smycek. Jen jaksi neni cas to dodelat :-) Nemel jsem zatim prilis cas to procitat, takze kdyz si das tu praci, tak napis poznatky.
Tak jsem ten manuál prošel v prvním čtení a zdá se mi býti poměrně vyčerpávající. Angličtina sice nic moc, takže některé pojmy člověk spíš odhaduje, ale jde to.

1/ Na první pohled to vypadá, že ten driver jde použít jen pro ta jejich serva.
Nenašel jsem parametr, který by zadával moment setrvačnosti daného motoru. Zadává se tam pouze kód použitého serva. To je zřejmě to jejich MATCH v popisu servo kitu.

2/ U enkoderu lze říct pouze že má 2500 nebo 130000 pulzů na otáčku. Nelze zadat přímo počet, takže nelze použít externí enkodér s jinými parametry. To by mohlo vadit v případě přímého odměřování.

3/ Že by k tomu byl software pro PC dost pochybuji, ale je tam jakž takž popsána MODBUS komunikace z pohledu čísel registrů, takže by asi šlo udělat nějaké softo, které by tam hodnoty naládovalo z nějakého texťáku. Jinak se musí přes ovládací panel.

4/ Nastavovacích parametrů je 219, takže poměrně slušná porce. Jsou na první pohled popsány. Zatím nedokážu říci, jak důsledně - pouze jsem to prolétl.

5/ Nikde jsem tam nenašel ani zmínku o možnosti výměny firmwaru. Pokud to nejde, pak to osobně považuji za značný problém. Nevím jaké jsou možnosti u značkových dodavatelů, ale to by měla být primární záležitost. Na to se ještě zeptám.

Můj předběžný závěr je ten, že to na první pohled vypadá poměrně dobře. Nemohu to porovnat s dokumentací od značkových dodavatelů, ale toto je na Číňana docela dobré. Za ty prachy to asi stojí za to zkusit.
Samozřejmě nelze ani odhadnout kvalitu softu uvnitř, to je riziko.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2020, 12:37

Diky za info
Tj. V porovnani s tim co bych od serva cekal je to uplnej zaklad a spis dost zoufalost. Neco podobneho jsem pred par lety mel v ruce a bylo to dost zastarale reseni a nesel bych do toho znovu. Hlavne to tehda melo dost cinsky watty. A nemoznost videt jak se chova regulace tomu jeste ubrala. Za ty penize snad radsi krokac... Tam je alespon vyhoda ze se to nemusi nastavovat/ladit. Tohle mi prijde v porovnani s jinymi servy hodne slabe a rozhodne s tim bude rada problemu... Pouzivam kdejaka serva, pokazde vpodstate ruzna a za ma toto NEDOPORUCUJI
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

12. 3. 2020, 1:02

miv> Fakt o tom jeste vazne uvazujes? Tos me prekvapil.
Mne by hodne vadila nepritomnost popisu struktury regulatoru ve forme diagramu pro jednotlive control mody (momentovy, rychlostni, pozicni, pozicne rychlostni,...atd). Neni tam ani jejich slusny slovni popis. Pak tam chybi ten autotuning, nerku-li identifikace. Motor samotny muzou mit nakrasne identifikovany dopredu (elektricke parametry, moment setvacnosti a treni), ale ze zrejmych duvodu je treba identifikovat (odhadnout parametry a tim namodelovat) celou tu soustavu na stroji po smontovani. No ale treba je tam v pozicnim modu (vzhledem k absenci diagmamu nikdo asi nevi jiste) jen nejaka kaskadova struktura PID, PD, PI s par hysterezema, feedforwardem a filtrama tu a tam ...a od uzivatele se ocekava ze to bude sam zkusmo ladit metodou pokus/omyl na kriterium impulsni funkce, nebo kvadraticke regulacni plochy... nevim no :lol:
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
miv
Příspěvky: 772
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

12. 3. 2020, 9:09

Dawe píše: 11. 3. 2020, 11:41 miv> Myslim ze to nekoupis. Ale aspon se pobavis, ten manual je chinenglish jak svina. :D
Ano "chinenglish" je asi ten správný výraz.
miv
Příspěvky: 772
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

12. 3. 2020, 9:30

Dawe píše: 12. 3. 2020, 1:02 miv> Fakt o tom jeste vazne uvazujes? Tos me prekvapil.
Mne by hodne vadila nepritomnost popisu struktury regulatoru ve forme diagramu pro jednotlive control mody (momentovy, rychlostni, pozicni, pozicne rychlostni,...atd). Neni tam ani jejich slusny slovni popis. Pak tam chybi ten autotuning, nerku-li identifikace. Motor samotny muzou mit nakrasne identifikovany dopredu (elektricke parametry, moment setvacnosti a treni), ale ze zrejmych duvodu je treba identifikovat (odhadnout parametry a tim namodelovat) celou tu soustavu na stroji po smontovani. No ale treba je tam v pozicnim modu (vzhledem k absenci diagmamu nikdo asi nevi jiste) jen nejaka kaskadova struktura PID, PD, PI s par hysterezema, feedforwardem a filtrama tu a tam ...a od uzivatele se ocekava ze to bude sam zkusmo ladit metodou pokus/omyl na kriterium impulsni funkce, nebo kvadraticke regulacni plochy... nevim no :lol:
Ne, že uvažuji. Zatím si to pouze nechávám v záloze a úplně nezavrhuji, dokud se nedozvím podobné informace od jiných dodavatelů.
Základní problém je ten vnitřní soft, kterého kvalitu nelze odhadnout a lze jen usuzovat z kvality manuálu.
Problém je, že teoreticky správně by se měl pohon ladit až zabudovaný v systému a zde k tomu nevidím ani náznak možností.
Pro polo-statické pohony je to jedno. Jakmile bych od toho chtěl dynamiku, může být zle.
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“