Servoset Mitsubishi MR-JE-A pomoc s oživením

Odpovědět
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 462
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37

5. 10. 2021, 5:50

Nedaří se mi rozhýbat AC servoset 400w od mitsubishi (MR-JE-40A + HG-KN43J-S100 bez brzdy) měl by být nový.

Po připojení napětí na pin SERVO-ON (Podle schéma) by se mělo servo aktivovat ale nic se neděje, s servem pohnu rukou a driver je pořád ve stavu ready-off. Žádný alarm to nehlásí a na vstup to reaguje (v diagnostice vidím jak se mění hodnota pinu 1 / 0). Když spustím JOG tak se pomocí tlačítek na driveru motor otáčí, přes apku od mitsubishi s ním taky pohnu, ale nedokážu ho aktivovat pro normální provoz. Chci ho ovládat přes mesu + STEP/DIR + LinuxCNC.
co vše potřebuje servo pro aktivaci? parametry jsem procházel, ale nenarazil jsem na nic, co by znemožnilo aktivaci. Myslel jsem že stačí signál SON a pak už se za chodu ladí veličiny.

Je to mé první servo, jsem odchovaný na krokáčích takže je možné, že jsem přehlídl nějakou drobnost.
Přílohy
MR-JE-_A SERVO AMPLIFIER INSTRUCTION MANUAL.pdf
(44.24 KiB) Staženo 137 x
Uživatelský avatar
gekonko
Příspěvky: 334
Registrován: 24. 10. 2014, 11:23
Bydliště: Bratislava

5. 10. 2021, 8:19

ako mas zapojene EM2, LSN, LSP ?
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 462
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37

5. 10. 2021, 10:14

gekonko píše: 5. 10. 2021, 8:19 ako mas zapojene EM2, LSN, LSP ?
všechny je mám zaplé. Zkoušel jsem všechny možné kombinace ale nechtělo se tomu.

Co jsem tak pochopil, tak už při aktivaci SON (Servo-n pinu) by se mělo servo aktivovat (zaaretovat) a pak teprve ty tři signály by měly určit, asi se servu povolí otáčet a na kterou stranu.

V dokumentaci od mitsubishi je teda pěkný bordel. V tomhle jsou teda zlaté serva z číny které mají návod jen jeden, ale za to přehledný o pár stránkách. Našel jsem dva návody a ani jeden se mi nezdá kompletní. Jako by každý návod popisoval jiný servodriver (jinak označené piny, jiné parametry) ale přitom by ten positioning mode návod měl jen rozvíjet základní návod. Už v tom mám guláš, podle kterého návodu mám postupovat?
Přílohy
servo_MR-JE.PNG
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

6. 10. 2021, 6:43

Meki píše: 5. 10. 2021, 10:14 V tomhle jsou teda zlaté serva z číny které mají návod jen jeden, ale za to přehledný o pár stránkách.
Aha ho, adept na humoristu roka :D
ďakujem, pobavilo :lol:

buď si istý, že v tých manuáloch máš všetko, čo k prevádzke potrebuješ
že im nerozumieš ale určite nebude chybou japoncov

i keď sa pri tejto sérii (MR-JE) jedná viac-menej o entry-level variantu, stále to je na hony vzdialené od "plug & play"
tzn. že pred použitím je nevyhnutná minimálne správna konfigurácia cez patričný softwér (MR Configurator2)

z tvojho popisu tu len ťažko bude dakto hádať, čo by tam asi mohla byť za chyba (zapojenie, nastavenie, odpálené vstupy, atď.)
daj detailné foto zapojenia, prípadne rovno aj prvého setu parametrov (konfigurácie), a možno sa dakam pohneme..

pekný deň 8)
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“