Odvrtat závit vozíku HGW20CC ?

lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

9. 3. 2017, 9:02

Vozík jde úplně bez problémů vrtat kobaltovým vrtákem. Minuý rok, když jsem dodělával svou frézku, tak jsem byl pr ránu nějakej silnej a strhnul jsem závit pod vozíkem. Nahradil jsem tedy M5 M6_kou a vozík vrtnul průměrem 6,2 a nebyl problém. Akorát to zahloubení na hlavičku imbusu jsem musek udělat taky vrtákem, HSS záhlubník nechtěl a nakonec jsem tedy na soustruhu upravil dosedací plochu šroubu.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

9. 3. 2017, 9:36

Mě se nejvíc líbí tento nápad (přijde mi, že zapadl úplně bez odezvy..?):
prochaska píše:Šrouby pod hlavou osoustruž. Skrz díry ve vozíkách je prošroubuješ, ale pak se budou v tom vozíku volně protáčet a zašroubuješ je do stroje.
Vozíky bych se osobně snažil zachovat v původním stavu, můžeš je chtít měnit, prodat, atd. Jestli modifikovat nějakou standardizovanou věc, tak tu nejobyčejnější.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

9. 3. 2017, 11:29

Thomeeque píše:Mě se nejvíc líbí tento nápad (přijde mi, že zapadl úplně bez odezvy..?):
prochaska píše:Šrouby pod hlavou osoustruž. Skrz díry ve vozíkách je prošroubuješ, ale pak se budou v tom vozíku volně protáčet a zašroubuješ je do stroje.
Vozíky bych se osobně snažil zachovat v původním stavu, můžeš je chtít měnit, prodat, atd. Jestli modifikovat nějakou standardizovanou věc, tak tu nejobyčejnější.

T.
myšlenka dobrá , ale on už má závity M6 a ve vozíku je M5
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

9. 3. 2017, 12:24

Aha, Vepr píše v prvnim postu M6, to mě zmátlo.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
azamo
Příspěvky: 604
Registrován: 11. 4. 2014, 7:43
Bydliště: Zlín

9. 3. 2017, 12:33

Ne , je to správně ve vozíku je M6 !
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

9. 3. 2017, 12:45

No vida, HGH tam mají M5, HGW M6 :) Takže zpět k soustruhu! :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

9. 3. 2017, 5:18

Větší vrtačku mám je to sice bez strojního posuvu, ale tuhá je snad dost, navíc dolu posuv můžu jet kolečkem (frézka Proma).
Vrták který přijde snad zítra vypadá konstrukcí jako ty do betonu, akorát že je jinak nabroušený měl tedy myslím by něco vydržet.

Odsoustružit závit pod hlavou šroubu je sice nejjednoduší, ale ze zkušenosti jsem to zavrhl.
Kdykoliv v životě jsem se setkal nebo jsem i sám vytvořil takový spoj tak jsem se při demontáži vždycky dost potrápil.
Vyšroubovat jeden takový šroub je pro mě problém, dva šrouby jsou 20 problémů a čtyři šrouby jsou nad moje psycho-motorické schopnosti.
Demontáž vozíku bych tak mohl ukončit vrtačkou, flexou a kladivem :-)
.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2017, 6:02

ty delas, jak bys menil voziky kazdy mesic, az budes zprovoznovat elektriku a rizeni, tak si radeji rezervuj flek v bohnicich :)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

9. 3. 2017, 7:18

zajímalo by mě jestli dřív Lify odvrtá šroub ve svěráku nebo tady závit na vozíku.. oba případy se řeší podobně dlouho a s podobným počtem příspěvků.. :D což takhle založit sázkovou kancelář?
mohlo by to vydělat na chod fóra.. :D třeba že někdo flexou opraví lože, že postaví frézku za 10000 a podobné perly..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

15. 3. 2017, 4:52

Tak abych nahlásil nějaký výsledek.

Vidiovým vrtákem z odkazu lze do vozíku vrtat vcelku dobře, bez viditelného otupení, nebo poškození vrtáku.
Vrtal jsem bez chlazení a dělalo to dojem jako když bych vrtal do litiny - sypaly se z toho jen krátké piliny.
Po několika úspěšných průchodech skrz závit jsem se nechal unést a trochu víc zatlačil a konec vrtáku se celý v tichosti ukroutil.
.
Odpovědět

Zpět na „lineárni vedení“