Ujasnění měření lin. vedení

Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

29. 11. 2020, 6:06

Taky jsem s tím bojoval hledal chyby. Prostě vozík se na kolejnici různě houpe. Když je to 150mm od sebe, jsou ty výchylky malé, ale na 600mm se už to projevuje citelně. A ja kreén chodil a hledal. Pak jsem nasadil granitové pravítko na jednu kolej a udělal na kovový úhelník, který se posouval po hraně pravítka upnul pevné rameno s hodinka. Najednou byly odchyly zanedbatelné. Takže žáden stres, dějaí to vozíky. Jak Hiwin tak i TBI velikosti 30.
RapidoAla
Příspěvky: 23
Registrován: 28. 9. 2020, 3:23

29. 11. 2020, 6:39

Díky. Dostávám se do stádia, kdy budu muset udělat nějaké kompromisy ohledně přesnosti. Nejlepší by to bylo sbalit a a už sešroubované to nechat přefrézovat. Schválně jsem na tom nic nevařil, abych se vyhnul tepelnému namáhání, všechno je pouze plný ofrézovaný a sešroubavaný materiál a přece jsou tam různe odchylky. No já si nějak poradím s planžetkama. Na manipulaci už je to příliš těžké.
ZAY7045 , CJM250, Diy CNC 4030 fixed gantry, Diy CNC bruska ve stadiu stavby ...
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

29. 11. 2020, 7:37

Změřit plochy pro kolejnice před jejich montáží a poznamenat. Případně doškrábnout do roviny. Namontovat kolejnice a změřit souběhy na každé ose. Pokud jsou souběhy OK, namontovat pomocnou plotnu na vozíky obou kolejnic (na každé jeden). Pak měřit přímost pomocí granitu a stojánek umístit nad jednotlivé vozíky. Pak podkládat planžety dle výsledků měření před a po montáži. To podkládání sice nedoporučuji, ale když není zbytí...
Odpovědět

Zpět na „lineárni vedení“