Upínání frezky

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Odpovědět
11pepa
Příspěvky: 3
Registrován: 5. 7. 2013, 8:22

9. 7. 2013, 11:47

Mám dotaz jak moc je nutné u této frezky upínat malý frézovací nástroj do kleštinového upínače? Jak moc se ničí když se to upne do rychloupínací hlavičky?
Případně nějaké tipy na kleštinový upínač s MK2?

Děkuji
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

9. 7. 2013, 11:54

kolik takova hlavicka hazi?
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

9. 7. 2013, 12:06

hlavička
a) šmajdá, klidně i několik desetin
b) hrany čelistí jsou vždy mírně do kuželu, takže i když ti špičky čelistí válcovou stopku nástroje upnou, zadní konec bude v luftě
c) nástroj vy vždy měl být upnut co nejblíže k vřeteni kvůli tuhosti, tady je to přesně naopak
žádné vrtačkové sklíčidlo není z principu určeno k frézování
něco to asi nějak okouše, frézování vypadá jinak i na hobby mašinkách
existují kleštiny přímo s MK kuželem a není to nic drahého, pokud máš ve vřeteni MK, je to z hlediska tuhosti ideální řešení
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
expertdb
Příspěvky: 611
Registrován: 20. 5. 2011, 7:25
Bydliště: Valašsko

9. 7. 2013, 12:59

Jediné plus pro hlavičku je její variabilita pro různé průměry nástrojů. Přehazování kleštin je brzdou ve výrobě :D . Ale jinak rozdíl ve frézování s kleštinamí je fakt poznat i na hobby frézce.
Rotwerk 300
Sieg SX2L homemade cnc
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2013, 2:38

Já jsem přestal použíat ty sklíčidla i pro vrtání, raději dám vrták do kleštiny :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

10. 7. 2013, 9:17

prochaska píše:Já jsem přestal použíat ty sklíčidla i pro vrtání, raději dám vrták do kleštiny :-)
Moje řeč, má to výhodu, že to neprotočím, a nelezou špony mezi čelisti hlavičky. A pokud použiju tvrdokovový vrták, tak ten v hlavičce drží mizerně, protočí se jak nic, protože ty čelisti jsou měkčí a tak se do dříku nezakousnou.
Tuto fintu používám samozřejmě hlavně při sériové výrobě, kdy mi nevadí větší časová režie.
Petr Spáčil
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“