posuv pro FM-18L/VF25/KF25L v nejdelší ose stolu

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
drobicek
Příspěvky: 62
Registrován: 3. 5. 2015, 2:06

12. 8. 2015, 7:22

já to chápu,nicméně mám rád originál řešení tak jak to má být,proto jsem se rozhodl jí prodat a koupit s posuvem,děkuji všem za reakce
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

12. 8. 2015, 8:34

bronek999 píše:Ked nechas driver zapnuty=pid napatim a vstupom enable ho zakazes tak nebude mat ziaden odpor a driver neznicis
pokud je driver pod napětím a "enable" - tak s motorem neotočím (přesněji, peru se s jeho momentem)
pokud shodím "enable" - tak se dá motorem točit, to je jasné.

Jseš si ale jistý, že napětí vygenerované rychle točeným motorem něčemu v driver neublíží ? Nezkoumal jsem to, ale vím, že roztočením motoru dokážu rozsvítit ledky vypnutého driveru.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

12. 8. 2015, 9:44

Asi bude hodně záležet na převodu a rychlosti ručního otáčení. Mě to likvidovalo drivery i při zapnutí signálu ENABLE nebo i vypnutém napájení driveru. Musel jsem tam vložit relé co vypíná cívky motoru a mám klid.
Řešil jsem to zde: http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=17&t=13439&start=15
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

12. 8. 2015, 10:47

chb píše:Jseš si ale jistý, že napětí vygenerované rychle točeným motorem něčemu v driver neublíží ? Nezkoumal jsem to, ale vím, že roztočením motoru dokážu rozsvítit ledky vypnutého driveru.
Psal "pod napětim", záleželo by na tvrdosti zdroje případně přítomnosti přepěťový ochrany. Obecně to dobrej nápad asi neni.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

13. 8. 2015, 1:50

Stejně je to zvláštní, tak asi půl roku sháním všude možně frézku (klon BF20l) a když si ji konečně koupím, (v úterý ji přivezou) je jich tu několik na prodej. Nechci ji provozovat jako CNC, ale při délce X rozjezdu by to posuv chtělo. Z důvodu záruky tam nechci tak půl roku dělat mechanické úpravy. Inspiroval jsem se německým severem, kde je předělávka BF20 na CNC a použiju duralové pouzdro na řemen. Mám krásnou elmag spojku na 24V, kterou tam použiju. Protože nevím jestli to bude přidělané vlevo ne vpravo. Tady mám zatím jenom výkresy, řemenice a řemen. Co se týká elektroniky, tam je to lepší. Malej atmel generuje pulzy pro motor na oba směry, hlídá točení vřetene, hlídá koncáky a má STOP, při kterém se vrátí stůl o 1mm zpět. Zatím teda testuju s driverem M542 a NEMA23 2,2nm, ale našel jsem ve skříni krokáč s 6ti vývody a tam asi nebudu potřebovat žádný driver, protože budu 8mi taktně spínat cívky fetem přímo k zemi. Prodávaj se fety přímo spínané logickou úrovní a tak se to zase silně zjednodušuje. A ještě mi zbývá na jednočipu dost nožiček třeba na displej.
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

2. 12. 2015, 4:24

Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“