Regulátor BF20

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Odpovědět
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

30. 12. 2016, 10:34

Zdar.
Regulátor otáček motoru se mi začal chovat na můj vkus divně. Když frézku přetížím, třeba tak, že rvu do dřeva tupou frézu, tak mi vylítne proudovej chránič. Což znamená, že ten proud teče jinudy, než fáze-pracovní nula, ale začne téct do země. Nebo ho motor žere a nevrací zpátky. Setkal se s tím někdo? Možná to dělá od začátku, ale mě se to projevilo teď. Je to bug nebo feature? :D
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 12. 2016, 10:40

zlobi uhliky na motoru
vytahuje ti to oblouk ktery se ti zkrati na telo motoru
alespon tak nejak to bylo u me
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

30. 12. 2016, 4:28

Díky za tip, mrknu na to a dám vědět. Může se hodit komukoliv.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

26. 1. 2017, 2:23

Tak nejspíš to tak bylo. Nepřistihl jsem mašinu přímo při činu, ale "odešel" mi motor; přestal se točil, když jsem mu dával dost zahulit.. Nejdřív jsem si myslel, že je to regulátor, ale na výstupu dával normálně napětí. Tak jsem rozebral motor a jeden uhlík byl cca 3 mm dlouhej a nějak se tam šprajcnul, neměl kontakt a tím pádem to nejelo. Po výměně uhlíku to zas jede. Pravděpodobně tam lítal už dřív a jak napsal robokop, oblouk si tam běhal jak chtěl. Nicméně jsem si uvědomil, že v případě velké poruchy motoru nebude na čem udělat držák na jinej motor. Je třeba být připraven. :)
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“