Upínání obrobku

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

30. 1. 2017, 9:39

Takže Vertex potřebné upínky nedělá :( prošel jsem celý jejich velký katalog, ledaže by je začali dělat nově od MSV.
Dnaska jsem mluvil s člověkem ze zastoupení Halderu, tak ať tam nemusíte volat. Jedná se o excentrické upínky: http://www.halder.com/cz/Produkty/Normo ... cka-upinka" onclick="window.open(this.href);return false;
M4 281Kč
M6 301Kč
M8 321Kč
M10 339Kč
M12 471Kč
M16 701Kč
vše je při kusovce, pokud by se dalo více lidí dohromady, tak by se dala vyhádat nějaká sleva. Jinak termín dodání 2-3 týdny.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

30. 1. 2017, 9:49

4rest píše:Takže Vertex potřebné upínky nedělá :( prošel jsem celý jejich velký katalog, ledaže by je začali dělat nově od MSV.
Dnaska jsem mluvil s člověkem ze zastoupení Halderu, tak ať tam nemusíte volat. Jedná se o excentrické upínky: http://www.halder.com/cz/Produkty/Normo ... cka-upinka" onclick="window.open(this.href);return false;
M4 281Kč
M6 301Kč
M8 321Kč
M10 339Kč
M12 471Kč
M16 701Kč
vše je při kusovce, pokud by se dalo více lidí dohromady, tak by se dala vyhádat nějaká sleva. Jinak termín dodání 2-3 týdny.
No to je impulz si to vyrobit sám pro svou potřebu a významně ušetřit hobíkův rozpočet ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Rambo007
Příspěvky: 189
Registrován: 9. 6. 2013, 7:56

30. 1. 2017, 9:55

Ty zuby na vzpěrném trojůhleníku jsou orinetovány pro vertikální směr tys je otočil o 90 stopňů a ne o 180 jak psal RaS a tím pádem verikální síla není kompenzována zapadnutím do zubu!!!
V případě upnutí špatným způsobem (otočením o 90 stupňu) může horní trojůhelník zklouznout a to i ve verikálním směru (schválně si je dej proti sobě a rukou zkus zatlači ve vertikálním a pak v hrizontálním směru).
V tom případě se Ti může obrobek uvolnit.
V lepším případě vyzkočí z upnutí, ale může se ti stát, že jeho cesta opuštění místa upnutí potká Tvá ústa jak psal tumlík ;-)
BTW. v případě Tvého duhého obrázku je lepší použít větší trojůhleník, aby byly v záběru všechny zuby.
Děkuji za krásný popis, že jsem to pochopil i já. Teď se jedná o to zda by z takového popisu měl radost můj dentista, který tím pádem přišel o kšeft :-) Ale já určitě ještě něco nedomyslím a tak šanci dostane...
Rambo007
Příspěvky: 189
Registrován: 9. 6. 2013, 7:56

30. 1. 2017, 10:01

4rest píše:Takže Vertex potřebné upínky nedělá :( prošel jsem celý jejich velký katalog, ledaže by je začali dělat nově od MSV.
Dnaska jsem mluvil s člověkem ze zastoupení Halderu, tak ať tam nemusíte volat. Jedná se o excentrické upínky: http://www.halder.com/cz/Produkty/Normo ... cka-upinka" onclick="window.open(this.href);return false;
M4 281Kč
M6 301Kč
M8 321Kč
M10 339Kč
M12 471Kč
M16 701Kč
vše je při kusovce, pokud by se dalo více lidí dohromady, tak by se dala vyhádat nějaká sleva. Jinak termín dodání 2-3 týdny.
Zase nechápu princip. Mějte prosím se mnou trpělivost. Při utahování jsou zde dva faktory. Jednak aby byl šroub dotažen k T-matici a jednak o to aby excentrem tlačil na obrobek. Takže šroub musím dotáhnout, potom vrátit o půl otočky, dorazit na obrobek, a dotáhnout? Nebo ta třecí síla excentrické hlavy o okolí postačuje a šroub nemusí být zcela dotažen?
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

30. 1. 2017, 10:03

sice je to hodně drahé ale aspoň pro inspiraci pro případného kutila kdyby někdo chtěl vědet ceny tak ofotím katalog ale doporučuju číst v sedě aby to sváma nepraštilo je to odzkoušené a dobře fungující
http://www.lenzkes.com/produkte" onclick="window.open(this.href);return false;
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

30. 1. 2017, 10:16

viz níže .....
Naposledy upravil(a) Zdenek Valter dne 30. 1. 2017, 10:25, celkem upraveno 1 x.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 1. 2017, 10:19

To: 4rest. Byl si s cenama rychlejsi :-) Jen snad doplnim, uvedene cen yjsopu bez DPH.
To Rambo: opet mas pravdu. Pan obchodak byl ochotny, bohuzel uplnou logiku prodeje spis nechapu. Prodavaji extrenticke srouby, ale neprodavaji aretovatelne kameny. Ptam se pana na provedeni s kamenem a druhym sroubem, ktery tlaci dolu do stolu a kamen ma zamknout. Toto reseni pry durazne NEdoporucuje. Kamen pry to neudrzi a kamen se posouva. Doporucuje vyrobit si kamen, ktery se stahne beznym zpusobem proti horni strane T drzky a kamen lepe zamkne, celou plochou. Idelane pres 2 T drazky, pokud to ma opravdu drzet. Prodavam, jak jsem nakoupil. Nechci delat zadne zavery, kdyz o tom vim kulovy.

Renomovane firmy treba Mitee-Bite Products, ktere tento system prodavaji si nejakou nefuncnost snad dovolit nemuzou ??

Pokud nekdo (Zdenek) planuje upinky pachat zakladam frontu. Vzhledem k pohadkam zajemcu a naslednemu neplaceni nemam problem s financema predem. Mozna by lepe fungovalo, kdyby se kamen nearetoval proti spodni casti T drazky, ale strou by pres pres kus zeleza pritahnul kamen nahoru.
Naposledy upravil(a) elbarto dne 30. 1. 2017, 10:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

30. 1. 2017, 10:24

Rambo007 píše: Zase nechápu princip. Mějte prosím se mnou trpělivost. Při utahování jsou zde dva faktory. Jednak aby byl šroub dotažen k T-matici a jednak o to aby excentrem tlačil na obrobek. Takže šroub musím dotáhnout, potom vrátit o půl otočky, dorazit na obrobek, a dotáhnout? Nebo ta třecí síla excentrické hlavy o okolí postačuje a šroub nemusí být zcela dotažen?
Opěrný prvek mosazný šestihran necháš třeba jen desetinu nad stolem a otáčením excentrického šroubu vyvozuješ dvě síly současně
- veritkální - šroubem přitahuješ ke stolu
- horizontální - excentrem svíráš obrobrobek

Šroub se musí dotahnout!!! Nesmí to zůstat volné!!!
Přiznám se že teoretizuju nemám tu upínku k dispozici ale myslím si, že je to zřejmé.
Pokud to vidím špatně určitě mi někdo vynadá a napíše to správně ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

30. 1. 2017, 10:45

No takže to vidím tak, že koupím polotovary matic a nechám si do nich technikem udělat dva otvory se závitem.
Mne spíše uchvátily ty s vroubkovanou stěnou, ty by mohly držet plasty, sice do nich udělají škrábance, ale to se nějak pořeší.
Jen to vidím na přelom únor/březen.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Rambo007
Příspěvky: 189
Registrován: 9. 6. 2013, 7:56

30. 1. 2017, 11:40

Zdenek Valter píše: Opěrný prvek mosazný šestihran necháš třeba jen desetinu nad stolem a otáčením excentrického šroubu vyvozuješ dvě síly současně
Ty píšeš desetinu, já se ale domnívám, že desetina nemusí být přesně polovina stoupání. Proto si myslím, že musíš povolit a o 180° povolit, abys to přitáhnul a současně využil maximální síly excentru. Nechci nikoho poučovat, jenom si ověřuji, jestli to chápu správně. Potom bych si vystačil s jedním závitem v T-kamenu.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

30. 1. 2017, 12:35

Rambo007 píše:
Zdenek Valter píše: Opěrný prvek mosazný šestihran necháš třeba jen desetinu nad stolem a otáčením excentrického šroubu vyvozuješ dvě síly současně
Ty píšeš desetinu, já se ale domnívám, že desetina nemusí být přesně polovina stoupání. Proto si myslím, že musíš povolit a o 180° povolit, abys to přitáhnul a současně využil maximální síly excentru. Nechci nikoho poučovat, jenom si ověřuji, jestli to chápu správně. Potom bych si vystačil s jedním závitem v T-kamenu.
Jenže to je špatný předpoklad - nemůžeš počítat s úplnou otočkou, to je poměrně velká vzdálenost - viz tabulka výrobce.
Správné je si to vyzkoušet poměr soupání a otočení (sevření) ale stlačit ocel nebo litinu o tu desitnu ;-)
Řekl bych, že to chápeš správně, ale to si chce opravdu zkusit.
Ještě bude možná nutné vložit vedle další kámen, který zabrání prokluzu či posunutí.
Ještě k tomu jednomu závitu - to by bohužel nefungovalo - síla se přenáší přes víc než jeden závit - ten bys takto snadno strhnul
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

31. 1. 2017, 7:01

taky jeden nápad jak obejít nízké upínky
Přílohy
upinky.jpg
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

31. 1. 2017, 10:53

chb píše:taky jeden nápad jak obejít nízké upínky
A tohle fungje jak?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

31. 1. 2017, 11:01

tu desku kterou potřebuješ upnout položíš přímo na tu plochu té upínky, z jedné strany ji zasekneš o ten doraz (je tam jen nízká hrana která nepřekáží) a z druhé strany to dotáhneš tou přítlačnou kostičkou z boku..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

1. 2. 2017, 8:27

RaS píše:tu desku kterou potřebuješ upnout položíš přímo na tu plochu té upínky, z jedné strany ji zasekneš o ten doraz (je tam jen nízká hrana která nepřekáží) a z druhé strany to dotáhneš tou přítlačnou kostičkou z boku..
Ach zoo ... Díky !!!
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“