ZX7045 a další klony BF45ky

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

10. 12. 2017, 9:16

robokop píše:je to par dnu co jsem do sekce o krokovych motorech daval video ktere vysvetluje proc je dobre mikrokrokovani
http://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic ... 18&t=26160" onclick="window.open(this.href);return false;
=> teoreticky tedy cim vic tim lip
tim ti ale roste potreba vyssich kmitoctu kroku z ridiciho systemu ktery ma nejake limity - to je treba taky zvazit
1/8 nebo 1/16 je dost caste nastaveni
Mrosconi píše:Můžu mít dotaz na mikrokrokování?
Jak to řešíte? Já tam mám teď 1/4 krok. proč dát více, nebo naopak nedat? Poznám to v obrábění? Tedy když budu dělat třeba kruh, poznám rozdíl na 1/1 kroku v porovnání třeba s 1/64 kroku?
Co se stane s momentovou křivkou? Něco jsem četl, ale co na to Vy?
Díky Pane:)

...předpokládám, že když má smoothstepper až 4MHz a drivery 200KHz, že mám hooodně možností. tedy pokud tomu rozumím správně, 200 000 / (200 * 16) = 3750mm/min. Já potřebuji max 500ot.

Zítra budu zkoušet.

Nejdřív ale musím nastavit ten Mach, protože mi nefunguje ctrl. ro pomaly posuv a vubec krokování :( Víš jak na to?

Díky
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 12. 2017, 9:23

mach nepouzivam, mam k tomu dobre duvody
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

10. 12. 2017, 9:33

OK a co tedy používat v podobné cenové relaci? Já chci jen spustit program. Časem bych se pustil do vřeteníku a tam dal i pneumatický upínač ať mám alespoň ruční výměnu a přejdu na iso30 nebo něco podobného. Ta vřetenová hlava co tam je je fakt maras. MK4 je sice velký, ale nedá se ani vytáhout a musm to zahřát a zchladit a klepat a kdo ví co ještě... Prostě to musím vymyslet jinak:( Ta hlava půjde na vrtačku.
takže software by uměl definovat nástroje ať je jen vyměním a řeknu že je to třeba 1. a on už si vše nastaví sám.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 12. 2017, 9:35

linuxcnc
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2017, 12:36

VŘETENO

Dnes jsem se kouknul na vřeteno. naštěstí demontáž je prostá. Dva šroubky a je to. Odpor samotného studeného (asi 15st.) vřetena byl takový, že se skoro nedalo z ním otáčet. Tedy dalo, ale vážně těžko. Mělo by jít přece lehce a nezadrhávat. Nebo se pletu?
Trochu jsem povolil oba ložiska, tedy nevím které více, které miň, protože to tak nepoznám, ale po dotažení se to otáčí volně a hladce. Nasadil jsem do stoje a hodinu točil na 4000ot (ot. vřetene). Vůli necítím a vřeteno po vyndání ze stroje i v teplém i ve studeném stavu chodí příjemně. Předtím jsem točil a motor ukazoval 7,2-7,5A a pak se dokonce vypnul. Teď bez přetene ukazuje 2,1A a s vřetenem 2,3A. Uvidíme co bude dál.

Máte někdo podobné zkušenosti? Jak vám chodí vřeteníky? Hřejí se moc? Povolují se ložiska? Je si třeba na něco dávat pozor?

Už to tady bylo, ale diskuze se ubrala jiným směrem. Jakou značku ložiska by jste tam při výměně dali a proč? Jsou tam 32008 a 30206 mazány tukem.

Dík a fajn den:)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 12. 2017, 12:56

u těch kuželíkovejch ložisek je důležitá správná montáž.. jakmile to přitáhneš moc, hřeje se to a chodí blbě.. jakmile málo má to vůli a to celé je závislé na teplotě vřeteníku, proto jsou taky ty otáčky omezené na nějaké 3000 nebo kolik se tam udává.. prostě z levného vřeteníku s ložiskama pro kolo traktoru vysokootáčkovej profi vřeteník neuděláš.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

11. 12. 2017, 1:23

Mrosconi píše:Já jsem marny, ale nerozumím o čem píšeš:
A tu oddělovací kartu od Quise a i tu druhou (viz těch 5V) má klidně vyhrazeně barevně na pracovním - jako na 230V :mrgreen: :shock: - taky dost :mrgreen: dobrý řešení.

ESS je napájený spínaným zdrojem a dělá 5V. Není uzemněný. Deska je napájená z klasického zdroje 12V a taky nemá zemnicí svorku. Jasně chápu princip té kovové desky.
Uzemněné jsou zatím malý zdroj a stínění kabelů k motoru a signálových kabelů ke driverům.
Mám uzemnit i drivery?
Co je špatné na spínaní zařízení jističem? Třeba u audiotechniky je to běžné a u studiových světel jakbysmet.
U točivých strojů rozhodně ne - BTW. už jsi viděl skalpovanou hlavu, uřezané prsty v lepším případě zlomené údy od namotaného oděvu?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

11. 12. 2017, 7:11

Vcelku nedrastické video, ale na postrašení stačí. Pozor si musíme dávat všichni...https://www.loupak.fun/video/ze-sveta/2 ... a-soustruh
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1291
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

11. 12. 2017, 8:14

Posmrtnej, jdi do Prčice, to vždycky když někdo nový najde nějaké staré video, tak ho musí dat sem a navíc do tématu kam nepatří?
Moderátor pročistí, že?
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2017, 8:31

Zdenek Valter píše:
Mrosconi píše:Já jsem marny, ale nerozumím o čem píšeš:
A tu oddělovací kartu od Quise a i tu druhou (viz těch 5V) má klidně vyhrazeně barevně na pracovním - jako na 230V :mrgreen: :shock: - taky dost :mrgreen: dobrý řešení.

ESS je napájený spínaným zdrojem a dělá 5V. Není uzemněný. Deska je napájená z klasického zdroje 12V a taky nemá zemnicí svorku. Jasně chápu princip té kovové desky.
Uzemněné jsou zatím malý zdroj a stínění kabelů k motoru a signálových kabelů ke driverům.
Mám uzemnit i drivery?
Co je špatné na spínaní zařízení jističem? Třeba u audiotechniky je to běžné a u studiových světel jakbysmet.
U točivých strojů rozhodně ne - BTW. už jsi viděl skalpovanou hlavu, uřezané prsty v lepším případě zlomené údy od namotaného oděvu?

Opatrností není nikdy za dost. jakou to má ale souvislost s jističi?, čokoládkou, nekovovým rozváděčem... Frajer spíše nemyl vhodně oblečený.
Navíc, v mém případě i kdybych nezareagoval a nedošáhnul na tlačítko Estop, tak se díky přetížení asi vypnou drivery. Horší by to bylo s frézou. Ta by se asi o lidské matroš jen tak nezastavila:(
Drivery budou uzemněny. Místo jističů pořídím nějaká vypínač.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

11. 12. 2017, 9:20

Mrosconi píše:
Zdenek Valter píše:
Mrosconi píše:Já jsem marny, ale nerozumím o čem píšeš:
A tu oddělovací kartu od Quise a i tu druhou (viz těch 5V) má klidně vyhrazeně barevně na pracovním - jako na 230V :mrgreen: :shock: - taky dost :mrgreen: dobrý řešení.

ESS je napájený spínaným zdrojem a dělá 5V. Není uzemněný. Deska je napájená z klasického zdroje 12V a taky nemá zemnicí svorku. Jasně chápu princip té kovové desky.
Uzemněné jsou zatím malý zdroj a stínění kabelů k motoru a signálových kabelů ke driverům.
Mám uzemnit i drivery?
Co je špatné na spínaní zařízení jističem? Třeba u audiotechniky je to běžné a u studiových světel jakbysmet.
U točivých strojů rozhodně ne - BTW. už jsi viděl skalpovanou hlavu, uřezané prsty v lepším případě zlomené údy od namotaného oděvu?

Opatrností není nikdy za dost. jakou to má ale souvislost s jističi?, čokoládkou, nekovovým rozváděčem... Frajer spíše nemyl vhodně oblečený.
Navíc, v mém případě i kdybych nezareagoval a nedošáhnul na tlačítko Estop, tak se díky přetížení asi vypnou drivery. Horší by to bylo s frézou. Ta by se asi o lidské matroš jen tak nezastavila:(
Drivery budou uzemněny. Místo jističů pořídím nějaká vypínač.
Reagoval jsem na to vypínání jističem.

Uvědom si jak je dělaná ta frézka co sis koupil
- jaké tam jsou ovládací prvky?
- Proč tam jsou a k čemu slouží?

Máš to vládání podobné?

Jestli nemáš elektrotechnické vzdělání tak Ti to bude někdo vysvětlovat těžko ....... promiň.
Chápu sice, že pokud si to patláš doma je provozování Tvé riziko, ale rozhodně to nepovažuji za vhodné takový postup veřejně obhajovat.
Možná ti Tím kazím radost z Tvého nadšení pro věc, ale pro moudré, kteří se dokáží poučit z chyb druhých to může být užitečné. ;-)

Problematika vypínání točivých strojů už se tu probírala.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2017, 9:45

Zdenek Valter píše:
Mrosconi píše:Já jsem marny, ale nerozumím o čem píšeš:
A tu oddělovací kartu od Quise a i tu druhou (viz těch 5V) má klidně vyhrazeně barevně na pracovním - jako na 230V :mrgreen: :shock: - taky dost :mrgreen: dobrý řešení.

ESS je napájený spínaným zdrojem a dělá 5V. Není uzemněný. Deska je napájená z klasického zdroje 12V a taky nemá zemnicí svorku. Jasně chápu princip té kovové desky.
Uzemněné jsou zatím malý zdroj a stínění kabelů k motoru a signálových kabelů ke driverům.
Mám uzemnit i drivery?
Co je špatné na spínaní zařízení jističem? Třeba u audiotechniky je to běžné a u studiových světel jakbysmet.
U točivých strojů rozhodně ne - BTW. už jsi viděl skalpovanou hlavu, uřezané prsty v lepším případě zlomené údy od namotaného oděvu?

Opatrností není nikdy za dost. jakou to má ale souvislost s jističi?, čokoládkou, nekovovým rozváděčem... Frajer spíše nemyl vhodně oblečený.
Navíc, v mém případě i kdybych nezareagoval a nedošáhnul na tlačítko Estop, tak se díky přetížení asi vypnou drivery. Horší by to bylo s frézou. Ta by se asi o lidské matroš jen tak nezastavila:(
Drivery budou uzemněny. Místo jističů pořídím nějaká vypínač.

Krátke video z prvního testu: https://www.facebook.com/mariomrosconit ... 796959206/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2017, 9:49

Zdenku, nebylo by lepší napsat stručně co je špatně, konkrétně a proč je to špatně a jak to má být uděláno? Místo toho jen zbytečné a prázdné věty. Přijímám kritiku. O tom to není. Piš prosím k věci. Díky
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

11. 12. 2017, 10:14

Mrosconi píše:Zdenku, nebylo by lepší napsat stručně co je špatně, konkrétně a proč je to špatně a jak to má být uděláno? Místo toho jen zbytečné a prázdné věty. Přijímám kritiku. O tom to není. Piš prosím k věci. Díky
Jelikož jsme na fóru tak zde diskutujeme - a já zde píši svůj názor.
1. Bezpečnost při práci byť hobby není zbytečnost
2. Těžko Ti mohu něco vysvětlovat konkrétně, když Ti chybí znalosti.
3. Co je zbytečného a prázdného na otázkách ohledně ovládání stroje?

BTW. mohu tuto Tvou odpověď považovat za zbytečnou a prázdnou? ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2017, 10:53

Já vycházel z toho, že fórum je od toho, aby si lidé vyměňovali zkušenosti. Když se mně budete ptát na něco ohlédně focení, modelingu nebo produkce, budu umět odpovědět, ale nebudu jen donekonečna psát, že nemáte základní vědomosti. budue je znovu a znovu opakovat. Tak jak na přednáškách ve škole, kde po 1000x opakují to samé. Nebo mám všem říct, ať si to nastudují sami? Přece zkušenosti nenastuduji.
Tedy pokud nechceš napsat co je špatně a jen opakuješ co jsi již napsal, je to opravdu zbytečné. To se na mně nezlob.
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“