Stavba frézovacího vřetena

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Odpovědět
atlan
Příspěvky: 3342
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

4. 2. 2018, 12:21

Tu neslo o to kto ma pravdu, ale o to aby ten co si to kupi vedel ako to bude fungavat.
Zial zazrak sa nekonal, a to ani u teba. Ale pripadny kupca bude vediet co moze cakat.
Na moje smudlanie 20x do roka mi to staci.
Mlynek
Příspěvky: 136
Registrován: 8. 3. 2017, 9:14

4. 2. 2018, 12:54

A já jsem zase rád, že se Marian tady dělí se svými zdary, nezdary, někdy i velkými kotrmelci a vším, co to obnáší. To je zkrátka život. Žádný učený z nebe nespadl a každý z těch, co mají znalosti, praxi a pracují ve strojírenství profesionálně, také nějak začínal. Žijeme v krásné době, která umožňuje i obyčejným laikům rozvíjet i poměrně náročné koníčky, jakým je třeba CNC obrábění materiálů. Tak mějte prosím profesionálové pochopení a porozumění pro tuto činnost a pokud se objeví po sto padesáté páté zase nějaký nováček, který má snahu se něco učit (třebaže z chyb vlastních), neodsuzujte ho hned jako odpad společnosti, protože nedokáže pochopit, co vám už je všechno dávno známé a samozřejmé. Pokud chcete poradit- poraďte, pokud vysvětlit- vysvětlete, pokud nasměrovat, dejte odkaz a pokud vás to už unavuje, otravuje, irituje nebo jinak vyvádí z vaší duševní rovnováhy, tak to zkuste třeba jen tak, že nebudete reagovat. Třeba pak bude tohle fórum pro další nové bojovníky kulturnějším prostředím, než je nyní. Děkuji, váš věrný čtenář.
Není diskuze jako diskuse
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2018, 1:23

Pane Mlýnek ...lépe bych to nevystihl. Přesně o to mi jde:) ...ono se to ale lepší. Díky všem
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2018, 1:28

Jo a zapomněl bych, "zkurvil" jsem to totálně a mám díru větší než jsem chtěl. Ložisko do něj celkem lehce vklouzne. Má otázka zní, dá se to nějak napravit? nebo začínám od nova? Chtěl jsem mírný přesah, takže jsem plánoval díru 109,95 a ložisko 110,00mm, jenže to mám problém změřit /mám jen posuvku a pokaždé mi výjde něco jiného. No a teď je to velké. Takže ani sporák ani mrazák není potřeba.

...prostě jsem měl tu hlavu krátkou a tak jsem nakonec musel otáčet a tam bylo jasní, že to tak dopadne:(

Asi znovu, že? Nebo lepidlo? Alobal:)
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

4. 2. 2018, 1:34

Tak udělej díru o něco větší a nalisuj tam vložku (kroužek).
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2018, 1:40

http://www.exvalos.cz/loctite/upevnovan ... -soucasti/" onclick="window.open(this.href);return false;

a co tohle?
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

4. 2. 2018, 1:43

Záleží, jakou tam máš vůli. Tu budeš muset dostatečněpřesně změřit.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2018, 1:45

Mlynek píše:A já jsem zase rád, že se Marian tady dělí se svými zdary, nezdary, někdy i velkými kotrmelci a vším, co to obnáší. To je zkrátka život. Žádný učený z nebe nespadl a každý z těch, co mají znalosti, praxi a pracují ve strojírenství profesionálně, také nějak začínal..
Joo joo, ale rozdíl je v tom že jak říkáš profíci poradí abys neděl chyby a poučil se z chyb ostatních ,jen je problém v tom že si Marián nenechá poradit a musí si sám nabít hubu, a stejně se nepoučí .To už i nás přestává bavit pořát někomu radit když je to podle přísloví ,,házet perly sviním".
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
atlan
Příspěvky: 3342
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

4. 2. 2018, 2:19

No zacal by som tym ze kupis mikrometer na vnutrnu dieru. Bez toho vyrabat presne otvory nejde. Hoc aj cinsky.

Kolko materialu ti ostalo od kraja? , vyrobit vlozku hlinikovu alebo ocelovu.
Hlinikovu s hranou v strede, do matrialu ties urobit drazku. Kruzok zchladit material nahriat teplovzduskou. A nalisovat to tam. Ak si rychli a sikocny tak dat aj lokcite.
Pockat kym sa zrovnaju teploty a zaschnelepidlo. A obrobit dieru v vlozke na pozadovany rozmer. Tentokrat uz spravne.

Ako merat take veci sublerov je somarina aj keby pozlatena ba.
Inach bacha na meranie hlinika ked je teply on sa dost pekne roztahuje a zmrstuje v zavislosti od teploty a potom sa mozes cudovat.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2018, 3:34

Já to měl vymyšleno tak, že to nejdřív na hrubo odfrézuji z každé strany na maximální hloubku a pak zbytek projedu naráz tou soustružící hlavou. Jenže jsem se nechal ukecat na zvětšení rozteče a tím pádem hloubky díry a vznikl problém. Já tu díru udělal docela přesně. V rámci možností měření posuvkou jsem naměř to jo jsem asi chtěl, ale problém nastal kdy jsem potřeboval napasovat ten otvor z druhé strany. Jak najet na nulu. Od kraje jsem se netrefil a tak jediné co mi zůstalo to zkoušet tak, že dám hodinky do vřetene a budu z nimi točit a hledat správný střed (tedy podle toho už dobře obrobeného). To se mi ale nepovedlo. Projel jsem to znovu a tím pádem jsem o 3-4 desetiny více než je ložisko. Oni tam píšou, že to do 0,5mm větší díry jde použít, tak nevím zda to zkusit, nebo se pustit do druhého pokusu. Nikdy jsem nic takového nedělal, tak se dalo čekat, že to zkazím a tak nějak jsem s tím počítal, ale tak pokud by to šlo zachránit, tak bych do toho šel.

Jak by jste v amatérských podmínkách najížděli do ještě nedokončené díry, tak aby šlo co nejpřesněji navázat na již obrobenou díru?
Já po otočení dal do vřetene hodinky a točil a točil a tak dlouho jsem posouval po setinkách, až jsem se na tu nulu asi dostal. Pp výměně nástroje to ale bylo všechno jinak. Tak nevím, něco jsem zase posral:(
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 2. 2018, 4:07

kup si nějaké měřidlo, bez toho se těžko měří..
a jako druhý pokus začni na nějakém kousku desky a zkus si to udělat na ložisko menšího průměru na zkoušku případně klidně na těch tvých 110mm .. ať zase neskurvíš dalších X hodin práce a materiálu..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2018, 5:02

Navázat na díru pro ložisko z druhé strany je prakticky nemožné i v profi podmínkách (tedy pokud se mají dodržet tolerance obvykle vyžadované pro vřeteno). Nejméně špatné by asi bylo vyfrézovat do kusu materiálu nějaký pomocný čep a na něj nasadit obráběný kus, případně stanovit střed sondou s dlouhým dotekem podle již na čisto obrobené díry. Ale zapomeň na to, že by takhle dělaná díra mohla být H7 v celé délce :-) Jediná reálná možnost je udělat celou díru vyvrtávací hlavou najednou.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2018, 6:34

Právě, jsem to tak měl vymyšlené, že to sjedu najednou. Jenže jsem narazil na problém. Hlava je krátká. Potřeboval bych dlouhý trn. Mám sice redukci MK4 na ISO30, jenže to jsem zase narazil na šroub uvnitř, kde není M12, ale něco většího a tak zase nic. Redukci vrátím a kouknu se po nějakém delším trnu pro hlavu. To půjde. Mi se to celkem povedlo na rozměr, který jsem chtěl. Bla to sice náhoda:)
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

18. 2. 2018, 9:46

Tak jsem se nechal strhnout a taky si nechal poslat to samé vřeteno jako Mrosconi.
Objednáno 4.2., u DHL jsem vyzvedával 15.2.
Z účtu strženo 4998,- Kč, DHL si nechalo zaplatit 1716,- Kč.

Zítra se zeptám v práci, jestli mi na tom někdo změří házivost.
Nemám doma páčkové hodinky, mám jen klasické (tisícinové) a těmi jsem měřil jen obvod. Ukázaly +-0,005.
V práci by mělo být i nějaké 3D měřící centrum.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

18. 2. 2018, 10:26

Washington, tož to se pak pochlub. A otázka kolik háže ISO redukce ER...
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“