OPTImill MH 50 G

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Odpovědět
Uživatelský avatar
SITALL
Sponzor fora
Příspěvky: 116
Registrován: 1. 2. 2017, 12:02
Bydliště: Golčův Jeníkov
Kontaktovat uživatele:

17. 9. 2019, 8:20

Dobrý den,
má někdo zkušenosti se strojem OPTImill MH 50 G ? Jak je to s kvalitou provedeni a jaký to má podstatné mouchy? Těch cca 125 tis. (+17 tis. podstavec) není pro mě až tak zanedbatelná částka :)
Děkuji za radu.
20 let v oboru senzorů a měřících přístrojů
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

19. 9. 2019, 8:08

Nešel bych do toho. tenhle typ sice neznám, ale je to jenom větší BF 16, 20 .... Konstrukce stroje je stejná. kdyby stála pade, tak třeba ano, ale za tyhle prachy určitě nestojí. Vím docela přesně co říkám, protože jsem po všech experimentech postavil v dílně TOS FN20 a je po kompromisech. pokud máš rozpočet sto a víc, tak seženeš poctivý stroj i s nějakým příslušenstvím.
Luboš
Uživatelský avatar
SITALL
Sponzor fora
Příspěvky: 116
Registrován: 1. 2. 2017, 12:02
Bydliště: Golčův Jeníkov
Kontaktovat uživatele:

19. 9. 2019, 11:28

Děkuji za radu. Proti tomu se těžko oponuje :D
Problémem je jen to, že chtěl jsem dat ten stroj přímo do baráku, do jednoho z pracovních pokojů. Těch cca 500kg podlaha ještě vydrží. Mám i venkovní kůlnu ale není na to připravena. Asi budu muset ji přestavit a už pak něco kupovat.
20 let v oboru senzorů a měřících přístrojů
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

20. 9. 2019, 8:52

Je pravda, že 500 kilo a 850 kilo je rozdíl, ale jak jsem psal srovnávat to nejde. Samozřejmě to chce vybírat stroj i s příslušenstvím. Já samozřejmě můžu psát jenom o té FN20. Je to malé koťátko, horizontální hlava je dostupná po pouhém otočení vertikálky. Zase tam není opěrné ložisko, ale bez toho se obejdu. Jako největší plus beru upínače ISO40. Je jich spousta a stojí pár korun.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

20. 9. 2019, 9:01

Majo tu nabízí FGS, není co řešit.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
SITALL
Sponzor fora
Příspěvky: 116
Registrován: 1. 2. 2017, 12:02
Bydliště: Golčův Jeníkov
Kontaktovat uživatele:

22. 9. 2019, 8:50

Mít něco takového by se mi strašně líbilo. Ale bohužel nemám možnost opravovat nebo upravovat starší stroje. Dopadlo by to tak, že by to stálo a čekalo na další investice. Potřebuji stroj abych na něm mohl hned vyrábět. Vyrábím čidla a duralové pouzdra si objednávám u externích firem. Bohužel kovovýroby jsou většinou přetížené a malé zakázky berou jen o přestávkách. Což vnáší do mé malosériové výroby nejistotu. Občas si něco dělám sám na frézce Optimill BF-20 Vario. Tu jsem kupoval jako novou od prodejce BOW. Je to jedno velké zklamáni. Chybí ji tuhost a teď se mi objevila i obrovská vůle ve vřetenu. Je potřeba frézku rozebrat a trochu utáhnout ložiska. Ale pokud už budu ji rozebírat, tak by bylo dobrý vyměnit ty ložiska za kvalitnější. Pak si říkám, jestli nebude lepší nechat tento stroj jako vrtáčku do dřeva a na obráběni duralu koupit si něco lepšího.
20 let v oboru senzorů a měřících přístrojů
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“