Kit přestavby BF20

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Odpovědět
Despo
Příspěvky: 53
Registrován: 13. 12. 2014, 10:23

17. 4. 2020, 7:48

Ahoj,

vzhledem k tomu, že už dozrál čas k přestavbě BF20, kterou jsem za tímto účelem zakoupil v roce 2012(!) zkouším sondovat, jestli někdo nemáte přehled o dostupných kitech - tzn. optimálně, aby v setu byly šrouby+matice+spojky a uchycení motorů.. Elektroniku a motory si už seženu zvlášť. Jasně, dá se to vyrobit a koupit po částech na ali, ale to zas budu dávat dohromady dalších 8 let:)
Co jsem zkoušel hledat, tak toho zas tolik není.

Díky.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

17. 4. 2020, 8:16

Ahoj, poté co jsem měl BF25 od CauCau a pak vlastní BF45ku, NEDOPORUČUJI tento stroj k přestavbě. To to raději nechat machanické a kouknout po něčem jiným. Nevím na kolik ty kity budou "pasovat", protože co jsem viděl, tak ty mašiny jsou každa tak trochu originál:( Ale držím palce.
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

17. 4. 2020, 8:22

potřebuješ šrouby, matice, spojky, uchycení motorů - to máš pravdu
dále upravit nebo změnit čela, upravit křížový díl pod stolem, upravit základnu, nejlépe upravit uchycení Z matice, zpevnit sloup ...
je na tom ještě dost práce mimo toho "kitu"

shodný stroj je G0704 (liší se vřetenem) a k němu je nabídka širší a plné youtube nápadů.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Despo
Příspěvky: 53
Registrován: 13. 12. 2014, 10:23

17. 4. 2020, 8:25

Já jsem si pochopitelně vědom všech limitací, ale věřím, že na moje pokusy (prototypování by znělo asi moc honosně:) bude po přestavbě použitelná. Abych ilustroval vlastní zoufalost, vlastním mj. čínskou 6040 a jsem s ní maximálně spokojen:))
Despo
Příspěvky: 53
Registrován: 13. 12. 2014, 10:23

17. 4. 2020, 8:28

chb píše: 17. 4. 2020, 8:22 potřebuješ šrouby, matice, spojky, uchycení motorů - to máš pravdu
dále upravit nebo změnit čela, upravit křížový díl pod stolem, upravit základnu, nejlépe upravit uchycení Z matice, zpevnit sloup ...
je na tom ještě dost práce mimo toho "kitu"

shodný stroj je G0704 (liší se vřetenem) a k němu je nabídka širší a plné youtube nápadů.
jj, to vím, na youtube je videí o přestavbě BF20/G0704 spoustu, se vším počítam. Spíš mě šlo o to, jestli někdo nekupoval nějakej konkrétní set, abych to nemusel při mé lenosti vyrábět a kupovat po částech. Když už mi to bude všechno ležet na stole, tak se spíš dokopu to konečně dodělat:)
Naposledy upravil(a) Despo dne 17. 4. 2020, 8:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

17. 4. 2020, 8:29

Despo píše: 17. 4. 2020, 8:25 Já jsem si pochopitelně vědom všech limitací, ale věřím, že na moje pokusy (prototypování by znělo asi moc honosně:) bude po přestavbě použitelná. Abych ilustroval vlastní zoufalost, vlastním mj. čínskou 6040 a jsem s ní maximálně spokojen:))
Proč zoufalství - každý podle svých možností. Pokud svůj router využíváš a stačí Ti, pak je to přeci v pořádku.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

17. 4. 2020, 9:15

Despo píše: 17. 4. 2020, 8:28
chb píše: 17. 4. 2020, 8:22 potřebuješ šrouby, matice, spojky, uchycení motorů - to máš pravdu
dále upravit nebo změnit čela, upravit křížový díl pod stolem, upravit základnu, nejlépe upravit uchycení Z matice, zpevnit sloup ...
je na tom ještě dost práce mimo toho "kitu"

shodný stroj je G0704 (liší se vřetenem) a k němu je nabídka širší a plné youtube nápadů.
jj, to vím, na youtube je videí o přestavbě BF20/G0704 spoustu, se vším počítam. Spíš mě šlo o to, jestli někdo nekupoval nějakej konkrétní set, abych to nemusel při mé lenosti vyrábět a kupovat po částech. Když už mi to bude všechno ležet na stole, tak se spíš dokopu to konečně dodělat:)
čela jsou křivý - pro sebe si to srovnáš nebo nějak obejdeš - set znamená je koupit nové
asi křížový díl, spodní díl a stůl musíš upravit - toto jsou jediné díly, které ti musí někdo "udělat"

je s tím dost práce a ... dost peněz ... moje vlákno jsi už pročetl ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Despo
Příspěvky: 53
Registrován: 13. 12. 2014, 10:23

17. 4. 2020, 9:25

chb píše: 17. 4. 2020, 9:15
čela jsou křivý - pro sebe si to srovnáš nebo nějak obejdeš - set znamená je koupit nové
asi křížový díl, spodní díl a stůl musíš upravit - toto jsou jediné díly, které ti musí někdo "udělat"

je s tím dost práce a ... dost peněz ... moje vlákno jsi už pročetl ?
Pročetl, resp. průběžně do něho koukám...jinak jsem neplánoval, že to bude za každou cenu low-cost. Jsem ochotnej do toho zainvestovat, ale abych už to konečně po těch letech zprovoznil.
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

17. 4. 2020, 9:32

Náhodou já nenechám na BF20 dopustit, sice jsem jí nahradil FN20, ale to BFko je za ty prachy paráda. Pro nějaké "výkonostnější" využívání potřebuje pouze dvě drobnosti. Jako absolutní nezbytnost vidím zpevnění sloupu. Bez toho to prakticky nejde. Druhá fakt dobrá věc je motorový posuv delší osy. Myslím tím inteligentní posuv s dorazama, s rychloposuvem a s nastavením rychlosti posuvu podle obráběného materiálu. Potom už je případná přestavba na CNC řekněme k diskuzi.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

17. 4. 2020, 9:40

Prďácký by bylo sehnat za šrotovku FHS 16 (masivní základ)a tu s pomocí dílů z té BFky přestavět ve stylu Golmatic MD23 :idea:
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

18. 4. 2020, 8:09

Doporučuju komunikovat emailem přímo s Víťou, až kdyby nedokázal poradit, zeptat se na fóru. Protože tady ti na otázku, kde koupit set na úpravu BF20 na CNC, odpovědí, aby sis koupil nějakou starou velkou a těžkou krávu, kterou budeš X let dávat dohromady a vrazíš do ní fůru dalších peněz. Viz Klimbik.
Jo pokud je cesta cílem, pak ano, pak se s tím dá souhlasit.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

18. 4. 2020, 8:31

A já bych se pustil do vlastní stavby. Jsou metódy. Starou mechaniku předělávat na CNC je zoufalství. Většina z nás hobíků to nemá jak zvednout, přesunout. Prostě manipulace... Cokoliv je průser. Proto ty malé mašinky. Pro některé "hračky".
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

18. 4. 2020, 10:50

On ten hobík je v podstatě odkázanej na nějakou malou hračku. Těch důvodů je spousta. Místo, to je naprosto limitující. No a hned za tím peníze. Třetí naprosto opomíjenou věcí jsou vědomosti a zkušenosti z výroby obráběcích strojů. Tady bych navrhoval "povinnou" návštěvu u Milana199, jako mustr, jak má vypadat stroj. Stavba stroje přichází v úvahu jen tehdy, pokud máš dopředu naprosto jasno a to do úrovně výkresů. On třeba například malej litinovej trámeček 600x250x50 bude stát klidně 10 litrů. Pokud máš dost chechtáků a hlavně, pokud máš za zadkem výborně vybavenou dílnu, lépe fabriku. Krom toho musíš počítat s časovou prodlevou. Když se ti povede sehnat "dobrého" dodavatele tak pravému úhlu, od kterého se odvíjí geometrie stroje, bude chybět nějakých 27 úhlových minut. Po zkušenostech ze stavby prvního strojku a potom docela složitého jednoúčeláku jsem značně přehodnotil přístup. Nový stroj už pouze z komponentů, které definují geometrii stroje. Já použil hotové plastobetonové odlitky se zalitejma podložkama pro lineáry a samozřejmě i obrobenejma. Portál to samé, ale stejně ustavení portálu trvalo týden. Klidně se dá použít ale nějaký dospělejší čínský router a přestavět ho. Ale opět ta moje nová portálovka cca 400x600mm jen v nákladech vyjde alespoň na 100 litrů. Počítám do toho i řízení Gravos a 750W Atase s frekvenčákem, ale nepočítám 4 osu.
Neumím si představit, že bych stavěl stroj třeba ze svařovaných komponent, všecho potom nechat žíhat a nakonec obrábět. Tudy cesta nevede. Samozřejně mluvím o hobby mašině do těch 800x600 mm. Vše ostatní beru jako profi stroje, které budou pracovat produkčně se dřevem nebo s plasty.
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“