OPTImill MH 50 G základ pro přestavbu na CNC?

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Odpovědět
Mara2000
Příspěvky: 122
Registrován: 22. 5. 2012, 9:29

1. 12. 2021, 1:45

Ahoj,

přemýšlím o koupi této frézky jako základu pro přestavbu na CNC. Je to dobrý typ nebo se dá sehnat něco rozumnějšího za tyto peníze?

Co by se dodělávalo:

- Na všechny osy serva
- Chlazení, vana
- DRO na všechny osy pro ruční provoz.

Má vůbec cenu se do toho pouštět nebo koupit hotový stroj a pokud brát stroje typu MH50 tak jen jako čistě ruční frézku a max dodělat DRO a chlazení?

Díky.
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

1. 12. 2021, 1:53

Celkově tyhle stroje nemá smysl předělávat, podle mě. Kup staré CNC na linearech, znovu udělej komplet elektřinu, výměň pohony... Podle peněz kolik do toho můžeš dát udělej generálku pojezdů, šroubů. Často to ale není nezbytně nutné dělat hned...

Výsledek, budeš s tím mít mnohem míň práce než s klasikou a výsledek bude o 400% lepší.
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
Mara2000
Příspěvky: 122
Registrován: 22. 5. 2012, 9:29

1. 12. 2021, 3:34

Díky, po tom co mi obchoďák řekl že to obnáší výměnu trapézu za kuličkové šrouby, na osy nabastlit pohony. Udělat chlazení atd. tak je to opravdu jako stavět celou mašinu od začátku, platil bych prakticky jen za rám a vřeteno. Zde už je pak za 400K hotové CNC od tormachu.

Dobře, k CNC potřebuji ještě klasiku na ruční pohon - rychlé úpravy na hotových dílech, zde tedy je dobrá volba nějakou verzi OPTimil MH na stojanu a s DRO? Zatím ty MH na mě působíjako TOP čína dle váhy a všeobecné rozšířenosti po firmách, mám omezené pracovní prostory tak budu rád za takovýto menší stroj.

Děkuji.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

1. 12. 2021, 3:48

Mara2000 píše: 1. 12. 2021, 3:34

Dobře, k CNC potřebuji ještě klasiku na ruční pohon - rychlé úpravy na hotových dílech, .
No já už klasiku nemám ,když potřebuju tak vezmu ovladač do ruky a,, mačkám šipky nebo kolečkem ".
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“