Ustavení kusu pod úhlem - Doosan - Fanuc - Renishaw

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Odpovědět
OndraBenda
Příspěvky: 2
Registrován: 14. 10. 2021, 9:12

15. 4. 2022, 11:00

Dobrý den,

potýkám se s problémem ustavení kusů na 3-os CNC frézce Doosan 750 II. Máme řídící systém Fanuc a měřící sondu Renishaw.

Zabýváme se kusovou výrobou hliníkových forem a zajímá mne, jak ustavujete tvarové kusy do stroje. Co jsem podle školitele, i odborníků v Renishaw zjistil, že kus musím mít vždy vyrovnaný do roviny podle stroje.

Není možné nastavit "frézovací rovinu" a celý souřadný systém si "pootočit" o úhel, který naměřím na kusu?

99% programujeme od středu kusu (nulový bod je nahoře/dole a uprostřed)

Příklad : První operaci (kostka hliníku) si obrobím ve svěráku, který mám vyrovnaný podle hodinek. Na zbytkovém materiálu si obrobík buď najížděcí díry skrz, které jsou v rovině nebo si zfrézuju materiál mimo svěrák až dolů, abych mohl "osondovat" rovinu ve druhé operaci (otočím o 180°)

Kus ve druhé operaci už nemůžu upnout do rovného svěráku, protože je to různorodý tvar, a tak jsem závislí na najížděcích dírách, nebo frézované rovině na zbytkovém materiálu.

Zajímá mě, zda se dá změřit úhel z děr, nebo najížděcích plošek, poté si celý souřadný systém pootočit o daný úhel a nulový bod(který je na středu kusu) najíždět pod úhlem, stejně tak potom obrábět všechny PGM pod stejným natočením?
kiko01
Příspěvky: 1572
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

16. 4. 2022, 9:06

https://youtu.be/5j8GJGqLztU

Tu to ukazuje typek, pootocenie s G68, osobne som to ale nikdy neskusal doteraz. Ked mam nieco vseobecneho tvaru tak si pri prvej operacii spravim technologicku rovinu voci ktorej potom ustavujem na hodinky dalsie operacie... ta 1-2 minuty mi pri 40min. cykle nevadi, ale chapem ze na 200ks a 3 min. cykloch by to bola j..acka :)
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“