nerovný řez CO2 laserem

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Odpovědět
JessIzz
Příspěvky: 6
Registrován: 22. 1. 2022, 10:46

1. 8. 2022, 10:34

Zdravím,
Mám 50w modrobílou čínu, v provozu asi 30hodin (od dubna do teď)...
Pradcuji pouze s překližkou 4mm topol, nyní se mi ale stalo, že při výřezu kruhu laser řeže nerovně a v místě, kde nerovnost vzniká lasert neprořízne materál. Vždy v pravidelném místě...
Gravíruje bez problému. Optika seřízená, osy namazaný, nikd není nic uvolněného...
Nesetkal jste se s tím prosím někdo ? Přikládám foto. Díky
Přílohy
tempImagebFm7TB.gif
tempImagegFvIZl.gif
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

1. 8. 2022, 11:24

najed do místa kde je vynechanej řez a tam udělej test optiky....měl sem to samé a v tom místě prostě ujel paprsek mimo střed, měl sem to skřížené, trvalo dva dny než sem to seřídil ten krám....a bylo to optikou
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

1. 8. 2022, 1:55

na druhém foto jsou v řezu nějaké kazy jak z rozostřené optiky, kontola zrcátek a čočky.....je možné že v tom místě najede paprsek do poškozeného místa na zrcátku
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
JessIzz
Příspěvky: 6
Registrován: 22. 1. 2022, 10:46

1. 8. 2022, 3:12

Díky za Tip, optiku SNAD NEJAK necham zkontrolovat.. musím někoho sehnat, sama na to nestačím... Ještě mě napadá, děje se to pouze při žeru, kdy spolu jednou všechyn osy soucane, pakliže jede jen svisly nebo vodorovny řez- prostě kolmý na osu, je to v pořádku a přeřízne se..
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

1. 8. 2022, 3:31

CO2 laser nemám, takže jenom teoretizuju.

Kdyby to bylo moje, a neměl bych jak přesné zaměření změřit nebo kdybych to neuměl, tak bych to zkusil naopak zhoršit.
Variace na to, když člověka něco bolí a neví co, tak se pokusí na to zatlačit, kde se to zhorší.

Označil bych si polohy všech komponent, abych je dokázal vrátit zpátky.
A pak bych po jednom vždy zrcátkem trochu pohnul a zkusil, jestli se chyba zlepšila/zhoršila/posunula/zůstala stejná.
Tím by se mělo dát celkem rychle najít pachatele.
Náprava pak už bude (předpokládám) celkem snadná.
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

1. 8. 2022, 4:28

Pokud je seřízená optika, tak paprsek dopadá vždy na stejné !! místo zrcátek i čočky. :D Asi bych testnul upevnění zrcátka a čočky na vozíku. Hlavně té čočky, bývá pod ní o kroužek kvůli air asistu a nemusí být utažená. Druhá věc sice krajně nepravděpodobná - zdroj pro krokáče. Protože se paprsek po chybě vrací na správné místo, nebude to mechanika, leda by ta byly closed loop krokáče, což u tohohle stroje nepředpokládám. Pokud neovládáš elektroniku, tak bych při vypnutém (vytažená zástrčka) stroji zkusil vyndat a zase zandat všechny konektory, trochu poňuchňat za kabely u řídící desky a driverů a když to nepomůže, zavolal bych servis.
JessIzz
Příspěvky: 6
Registrován: 22. 1. 2022, 10:46

8. 8. 2022, 1:52

Blo to optikou. Všem moc děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“