ASIST

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Odpovědět
Stanlyv
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 9. 2020, 10:12

5. 10. 2020, 6:55

Kinaj píše: 31. 8. 2018, 12:25 Však píšu, že tam dám ty kosoúhlé ( 7206). Dneska jsem sundal to el. ovládání z frézky a zkusil jsem jenom tak ze srandy na to připojit el. motor co jsem vymontoval z vyhozené automatické pračky. Ty otáčky motoru jsou neskutečné, jenom ten doběh je věčnost, neví někdo, jak by šel ten motor brzdit? Jinak mě překvapilo, že i v těch nejvyšších otáčkach byl motor naprosto klidný bez vibrací viz video.20180831_094023_s01.mp4
Jelikož jsem mimo obor, tak se zeptám, je možné tento pračkový motor použít pro soustruh Noell e0177.
Děkuji vám za info
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

5. 10. 2020, 8:12

Určitě by šlo. Pokud se smíříš s tím, že bude za soustruhem dost vyčnívat. Číňan na Aliexpresu k tomu prodává i ovládání za nějakých 12 nebo 14 dolarů. Daleko výhodnější je použít servomotor určený pro šicí stroje. Je malý a vleze tam místo původního. Jediná nevýhoda JE CENA. Pračkový můžeš mít i zadarmo, ale motor do šicích strojů stojí zhruba 4000 Kč.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

5. 10. 2020, 8:54

No Miltech by to určitě dokázal. ;-)
Já bych do toho ale nešel z prostorových důvodů - ten motor se do původního místa prostě nevejde.
Někdo to tu už i řešil s mezihřídelí aby neztratil možnosti používat i původní rozvody a převody včetně posuvu.
Já jsem se raději zaměřil na původní regulátor a motor a ten regulátor si dneska už dokážu opravit.
To Servo co doporučuje Miltech je podle mne dobrá volba, ale zatím tu výměnu tady snad nikdo ještě nepublikoval.
Mimochodem, kontroloval jsi ty uhlíky?
Co tam máš za původní regulátor?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

6. 10. 2020, 9:47

On, pračkový motor by bylo potřeba ještě pořádně zakrytovat. Je hodně otevřený a to by byl problém při soustružení. Já teda pračkový motor bych doporučil třeba k vrtačce. Nechal bych tam původní řemeničku na drážkový řemen a vzhledem k vysokým otáčkám motoru, bych zvolil poměr na řemenicích aspoň 1 : 4. Drážkové řemeny lze koupit. U vrtačky je velkou výhodou, že když se vrták kousne, stačí povyjet ze záběru a vrták se hned roztočí. To by u soustruhu mohl být problém. Tato výměna je zvlášť dobrá u stojanových vrtaček, kde se uvádí 12 rychlostí. S původním motorem je to však tragedie. Co se týče původních (uhlíkových) motorů, tak ty lze samozřejmě i koupit nové, ale při té ceně bych už raději uvažoval o servu.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

8. 10. 2020, 7:41

Už to tu někde je, ale mně se to nechce hledat
Přílohy
Pračkový motor
Pračkový motor
Původní motor
Původní motor
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
dick12v
Příspěvky: 39
Registrován: 6. 2. 2011, 4:20

10. 2. 2022, 9:59

Zdravím všechny, mám cca 10 let Frézku Asist. Roztrhala se mně gumová krycí harmonika, obě části. Neví někdo kde ji za přijatelný peníz koupit?
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

12. 2. 2022, 5:40

Asi Aliexpres.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“