Laserový kříž

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

4. 1. 2011, 4:54

Proč by měla být 1 mm tlustá čára naprd? Někde mi něco uniká?
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

4. 1. 2011, 6:38

Souhlasím 1mm čára je lepší než žádná. A v tom milimetru si už střed najdu - oko není .... oko vidí! Samozřejmě bez určení výšky. pro opravdu přesnou práci pak nezbývá než mít trn - lépe 3D - s diodou a bzučákem. Na nic se mi jeví i křížový paprsek - ten musím umístit do osy nástroje = nutnost výměny stejně jako trnu a navíc s možnou úhlovou odchylkou a nebo mimo osu, a pak minimálně jednu z os budu mít závislou na výšce laseru od materiálu - to je nejhorší.
Ale dva čárové lasery v ose x a y nástroje tak, aby kříž vznikl právě pod nástrojem by mohlo jít i s šířkou 1mm pro méně náročné práce.
Vyzkouším- napíšu.
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

4. 1. 2011, 1:03

Ferrit píše:... v tom milimetru si už střed najdu - oko není .... oko vidí!...
No, když se podívám na tvůj avatar, tak si nejsem tak jistý, že's ten střed našel :lol:
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

4. 1. 2011, 1:13

To ale už nesmíš pít (ani ředěné). Tak mě vidíš ty - já se vidím ostře. :o
A střed najdu vždycky - ale to už je jiné vlákno. :lol:
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
softline117
Příspěvky: 1
Registrován: 19. 3. 2012, 3:30

19. 3. 2012, 3:57

Zdravím
nedá mi nepodeliť sa o moj laser
-princip dva ciarove lasery (v mojom pripade je jeden krizovi :) lebo som iny nemal (cinania sa pomylili pri baleni)
kazdy robi vlastne rovinu a prienik rovin je ciara v osi vrtania
pohlad zpredu -2 lasery
pohlad zpredu -2 lasery
laser (dealextreme) som ukotvil do kocky z hliniku a ta cervena gumicka je iba koli tomu aby sa pri vibraciach neposuvala sosovka na koci lasera
detail uchytenia
detail uchytenia
2.jpg (36.5 KiB) Zobrazeno 5876 x
takto to svieti (v skutocnosti lepsie nez na fotke) ciara asi 1mm bohate postacuje pre moje ucely
(jedna ciara na fotke je tam navyse lebo jeden laser je krizovi ale funkcnost to neovplyvnuje :)
detail na luc
detail na luc
prisiel som na to ze najlepsie sa to nastavuje tak ze som miesto vrtaka upol tycku asi d 3mm a na tu sa to da pekne nakalibrovat, povodne som skusal tenku snurku ale tak sa to nedalo
Uživatelský avatar
petrgr
Příspěvky: 152
Registrován: 12. 2. 2011, 9:26

31. 8. 2014, 11:07

A k čemu je dobré laserový kříž používat na frézce? K najetí na hranu obrobku určitě ne. Možná jako hračka. Upnutí hrotu ve vřeteni je řádově přesnější. Jinak váleček nebo sonda. Běžně jsem používal broušený průměr a cigaretový papírek. Opakovaná přesnost 0,02 mm je při frézování naprosto vyhovující.
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“