Sklíčidlo ke stolní vrtačce jaké?

michal4985
Příspěvky: 164
Registrován: 17. 11. 2016, 5:24

10. 7. 2020, 8:19

tie samosvorne USJ 20 som mal 2nove este zakonzervovane kusy.hadzanie to malo 2 desatiny a vrtak sa v nich pretacal aj ked som ho z celej sily utiahol,pre mna nepouzitelne.predal som ich po 10 euro a sam by som ich nechcel ani zadarmo
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

10. 7. 2020, 9:14

Ja mám čínske na sústruhu aj na vrtacke a nieje problém. Kúpené z kovonastrojov ešte nikdy sa mi nezasekli.
Keď mám viac vŕtania dám rychloupinaciu hlavičku na vložky z dôvodu že nemusím trieskať do vretena.
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
zverodoktor
Příspěvky: 2969
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

10. 7. 2020, 10:14

Ja som asi pred 4 rokmi nevedomky toto USJ kúpil z Bazoša tuším za 20 € na sústruh a teraz čítam, aký je to kšunt. Ale v tom mojom sa zatiaľ žiadny vrták nepretočil. Je fakt, že ho nepoužívam často.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Milan199
Příspěvky: 2907
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

11. 7. 2020, 6:12

zverodoktor píše: 10. 7. 2020, 10:14 Ja som asi pred 4 rokmi nevedomky toto USJ kúpil z Bazoša tuším za 20 € na sústruh a teraz čítam, aký je to kšunt. Ale v tom mojom sa zatiaľ žiadny vrták nepretočil. Je fakt, že ho nepoužívam často.
Ty USJ jsou konstrukčně trochu nepovedené, ale zase takový malér to není. Jenom je třeba si uvědomit, že v době kdy se to vyrábělo se holt něco nepovedlo / hlavně když se plnil plán /. Ty nástroje přišly výhradně do výdejny podniku ...... A když si někdo vyfasoval hlavičku co házela, tak ji prostě vrátil a vzal si jinou. Baby na to udělaly křídou vykřičník a zašouply to dozadu do regálu.
No a dneska se to plácá na Bazoších.

Mimochodem na Sbazaru se už pár dnů plácá Albrecht :
https://www.sbazar.cz/lfg/detail/116508 ... cht-1-10mm
ivanskyt
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 5. 2020, 6:54

28. 8. 2020, 1:44

Po tristní zkušenosti s rychloupínacím sklíčidlem 1-16mm/B16 od jednoho českého prodejce (házivost cca. 0,5 mm a více, tragické dílenské provedení etc.) se rozhlížím po nějaké rozumné volbě pro moje amatérské snažení. Sklíčidlo potřebuji pro vrtání na frézce. Mám dva kandidáty:
1. https://www.enaradinastroje.cz/rychloup ... 13mm--b16/
2. https://www.enaradinastroje.cz/presne-r ... 13mm--b16/

Dotazy:
1. Máte zkušenost s uvedenými typy?
2. Má smysl cílit na levnější výrobky s ohledem na očekávanou házivost < 0,05 mm? Ptám se proto, že Optimum nabízí hlavičky „s přesností < 0,06 mm“ / https://www.peddy.cz/obrabeni-prislusen ... um-3050626. Máte s tím prosím někdo praktickou zkušenost?
Děkuji.
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

28. 8. 2020, 2:13

Ivanskyt> tohle Optimum sklicidlo od jineho prodejce z CR jsem kupoval asi tri nebo ctyri oky zpet a haze mi od zacatku asi desetinu. Mam ho jenom na "nepresne vrtacce" prestoze jsem ho chtel do konika soustruhu. Nepamatuju si ale ze by tenkrat garantovali 6 stovek. Ja bych byt tebou, koupil sklucidlo od Cejky z kovonastroju a v pripade nespokojenosti to s nim vyresil. S nim se da mluvit.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

28. 8. 2020, 2:24

Dawe píše: 28. 8. 2020, 2:13 Ivanskyt> tohle Optimum sklicidlo od jineho prodejce z CR jsem kupoval asi tri nebo ctyri oky zpet a haze mi od zacatku asi desetinu. Mam ho jenom na "nepresne vrtacce" prestoze jsem ho chtel do konika soustruhu. Nepamatuju si ale ze by tenkrat garantovali 6 stovek. Ja bych byt tebou, koupil sklucidlo od Cejky z kovonastroju a v pripade nespokojenosti to s nim vyresil. S nim se da mluvit.
přesně tak
Optimum je ta největší čínská sra... co se dá koupit
s kovonástrojema se bez problémů domluvíš, už jen proto, že telefon ti zvedne člověk (Čejka???, jméno si nepamatuju) který ví co říká a může rozhodnout, ne nějaká telefonistka
....
mimochodem poslední zkušenost s Kovonástrojema
kupoval jsem od nich v rozmezí asi dvou let postupně 4 sady upínek do T drážky 14mm ne závity M12
ty co mají na E shopu asi za 1600,- jako noname jsou velmi slušná kvalita
mají tam i to samé pod značkou Optimum, ty jsou výrazně hůř zpracované a stojí asi 1900,-
shit
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
hooonza
Příspěvky: 5
Registrován: 7. 6. 2020, 10:44

22. 4. 2022, 7:41

Dobrý den všem, nechci zakládat novou diskuzi a k tomuto tématu se to hodí... mám nové sklíčidlo k mojí vrtačce JIHOKOV, pořídil jsem rychloupínací a zaskočilo mě že během utahování i povolování se čelisti pohybují nejen dovnitř a ven ale i kolem osy sklíčidla. Je to normální? Zatím jsem vždy viděl u kličkových že se jen vysouvají a zasouvají ale nerotují. Zdá se mi to pro výměnu vrtáku lepší. Určitě je to i o zvyku. Je to vlastnost všech těch rychloupínacích? Sklíčidlo 1–16 mm B16. Díky za odpovědi a doufám že jsem ze sebe neudělal moc velkého troubu :)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

22. 4. 2022, 7:55

Ano je to normální. Není to vada je to tak konstruováno. Tyto sklíčidla jsou spíše samoutahovací tím jak je násroj v záběru tak se kroutící moment přenáší na čelisti a otočí celým sklíčidlem a dotáhne ho.
Nevýhody: Když je vrtačka silná a nemá například řemenový převod a vrták je velkého průměru, tak když se vrták zakousne v obrobku, tak to dokáže sklíčidlo roztrhnout. Mě se to ještě nestalo, ale stát se to může pár lidem se to i stalo co znám.
Další nevýhoda je. nedá se použít na levý chod prostě se to samo povolí Takže do závitořezu určitě ne a na levé vrtáky taky ne.
Jinak to má samé výhody stačí dotáhnout rukou čelisti bívají kvalitní kalené a mají v sobě zářezy. Nestává se,, že by vrták proklouznul v čelistech.
Jen záleží jak kvalitní to sklíčidlo koupíš. Některé levné kusy se zasekávají atd.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

22. 4. 2022, 11:26

Já mám z kovonástrojů, hází pod 0,1mm a sem tam klouzne vrták, ale hlavně menší průměry a kobaltové. Co jsem si koupil druhou vrtačku tak tady vrtám 6mm+ a není problém.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“