Pásová pila na dřevo pro výrobce hudebních nástrojů

testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7208
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

2. 11. 2015, 10:02

i na velkou pilu můžeš dát ten nejužší pás
jen musíš přizpůsobit vodítka
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

2. 11. 2015, 10:10

ani jsem netušil že se dělaj pásy široké 6x0,35 nebo 3x0,65, to musí fungovat i na menších kolech.
http://www.truhlarskepasy.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Thom
Příspěvky: 27
Registrován: 1. 11. 2015, 8:13
Bydliště: okres Vyškov

2. 11. 2015, 10:24

3x0,65 to už bych z toho měl "skoro" lupínkovou pilku :mrgreen: na tom bude radost řezat ty mé "organické tvary" :)
výroba hudebních nástrojů a jiné hrátky se dřevem
----www.HarmonieZvuku.cz----
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

22. 5. 2016, 9:23

Dneska jsem zkusil na truhlářské pásové pile řezat dural nejspíš EN AW 5083. Pás už byl na dřevo nějakej tupej, tak jsem to vyzkoušel na dural a řeže to pěkně. Myslel jsem, že to udělá jeden řez a šlus, ale nařezal jsem v součtu zhruba metrovej řez z desky o síle 15mm. Na pásu není vidět nějaké větší otupení než to co tam bylo. Co je nepříjemné, že špony se zamačkávají do gumového polepu kotoučů. Ale možná to půjde nějak vyřešit, třeba nějakým intenzivním odsáváním přímo kolem pásu pod stolem.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

22. 5. 2016, 11:02

zkus štětec na kejvačku pod stůl aby pořád stíral pás , nebo mosaznej kartáč jak se dávaj na vrtačku taky pod stůl,ale pod úhlem aby se pomalu točil na hřídelce jako je to u pil na kov.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
axel666
Příspěvky: 21
Registrován: 11. 3. 2020, 5:03

7. 6. 2021, 1:53

Zdravím chci poděkovat a zároveň se pochlubit. Řešil jsem stejný problém a to hledal pásovou pilu na stavbu hudebních nástrojů konkrétně kytar a narazil jsem na tento příspěvek, který mi pomohl. Hledal jsem pilu na prořez od 200mm a výše. Nejprve jsem koupil menší pilu holzstar 351/2 jde o standartizovanou pilu z Číny prořez 200 mm motor 1000w (750) tato pila prořez zvládá dokonce jde o 1cm větší, ale když se řeže něco těžšího tak se kroutí stůl a jde to pomalu a je to porod, když se pořídí pořádnej pás tak je to lepší, ale jde to. V tomto příspěvku jste doporučovali dvě pily větší a menší ideálně z bazaru. Tak jsem zapátral a inzerátů je hodně. Úplně do starých pil jsem nechtěl a tak jsem koukal po komunistických pilách. Nejdříve jsem koukal po Jesan PPN801 tam se pohybovala cena okolo 20000Kc. Ale nakonec jsem se rozhodl pro trochu starší pilu z roku 1969 Polské výroby ZEFAM DRSA 80 motor 5,5kw prořez 500mm vyšla mě na 12000Kc jen škoda že všechny pily byli z Moravy.
K této pile jsem koupil novej kmenovej pás 35x1. A udělal spodní vodítko ložiskové původně bylo z takovými špalíky 6ložisek po 50kc a pár šroubů kousek pásoviny. Horní vodítko jsem opravil. Pila jede jak drak. To co jsem řešil na malí pile týden jsem zvládl na velké pile za 3h.
Přílohy
spodni voditko.jpg
zefam.jpg
Uživatelský avatar
ypres_bass
Příspěvky: 68
Registrován: 29. 10. 2019, 6:34
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

7. 6. 2021, 4:56

axel666 píše: 7. 6. 2021, 1:53 Zdravím chci poděkovat a zároveň se pochlubit. Řešil jsem stejný problém a to hledal pásovou pilu na stavbu hudebních nástrojů konkrétně kytar a narazil jsem na tento příspěvek, který mi pomohl. Hledal jsem pilu na prořez od 200mm a výše. Nejprve jsem koupil menší pilu holzstar 351/2 jde o standartizovanou pilu z Číny prořez 200 mm motor 1000w (750) tato pila prořez zvládá dokonce jde o 1cm větší, ale když se řeže něco těžšího tak se kroutí stůl a jde to pomalu a je to porod, když se pořídí pořádnej pás tak je to lepší, ale jde to. V tomto příspěvku jste doporučovali dvě pily větší a menší ideálně z bazaru. Tak jsem zapátral a inzerátů je hodně. Úplně do starých pil jsem nechtěl a tak jsem koukal po komunistických pilách. Nejdříve jsem koukal po Jesan PPN801 tam se pohybovala cena okolo 20000Kc. Ale nakonec jsem se rozhodl pro trochu starší pilu z roku 1969 Polské výroby ZEFAM DRSA 80 motor 5,5kw prořez 500mm vyšla mě na 12000Kc jen škoda že všechny pily byli z Moravy.
K této pile jsem koupil novej kmenovej pás 35x1. A udělal spodní vodítko ložiskové původně bylo z takovými špalíky 6ložisek po 50kc a pár šroubů kousek pásoviny. Horní vodítko jsem opravil. Pila jede jak drak. To co jsem řešil na malí pile týden jsem zvládl na velké pile za 3h.
kdybys chtěl, tak teď máme novinku - karbidový pás na dřevo - a zrovna kytaráři to od nás docela berou protože se to má docela rádo s palisandrem, ovangkolem a podobnýma exotikama. Cena je vyšší, ale zase to vydrží a má to hezký řez.
Kdybys potřeboval nějaké další info, tak napiš
Až budete chtít pilový pás, tak napište... možná dám i slevu... :-)
pilove.eu
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

7. 6. 2021, 7:14

prochaska píše: 1. 11. 2015, 1:34 Když už je o tom řeč, jak se teď svařují pásy do truhlářské pásovky? Kdysi jsme je pájeli na tvrdo mosazí v takovém přístroji s přímým odporovým ohřevem a pak se to ještě nějak brousilo, ale to už je fůra let :-)
Jj mám tu svářečku doma. Vybrousí se obě strany pásu do stracena a vloží se mezy ně tenký mosazný plíšek posipe boraxem a přez takovou páku se spoj zmáčkne a zároveň protéká proud, který spoj ohřeje a roztaví tu mosaz a spojí obě části pásu. Chce to trochu cviku, ale jde to pěkně.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“